Koszyk 0
Opis:
Film w kinach od 14 października. Jane Eyre jest ubogą sierotą. Po śmierci rodziców została oddana na wychowanie do żony swego wuja - Sary Reed, która, podobnie jak jej dzieci, poniża ją przy każdej nadarzającej się okazji. Wkrótce Jane wyjeżdża do Zakładu Lowood, gdzie kończy szkołę i znajduje pierwszą pracę. Dzięki temu doświadczeniu, dziewczyna chce spróbować szczęścia w roli guwernantki i otrzymuje posadę u pana Edwarda Fairfaxa Rochestera, którego córeczkę ma uczyć ... Między Jane i jej pracodawcą z wolna rodzi się uczucie, którego rozwój komplikuje niejasna przeszłość Edwarda. Czy Jane uda się pokonać przeszkody i zaznać prawdziwej miłości? Powieść Brontë wychowała miliony nie zawsze rozważnych romantyczek na całym świecie. Zaliczana do szczytowych osiągnięć literackich epoki wiktoriańskiej wciąż pozostaje dziełem niezwykle oryginalnym i ponadczasowym; nie odwołuje się do zasad moralnych i konwenansów, lecz kładzie nacisk na przymioty serca. Charlotte Brontë - angielska pisarka i poetka. Wspólnie z siostrami, Emily Jane i Anną, od wczesnych lat młodości pisała wiersze i opowiadania. Wydała cztery powieści Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Charlotte Bronte
  • 2011
  • 0
  • 568
  • 205
  • 145
  • *, 97883-7648-9421
  • 9788376489421
  • ZABHO

Recenzje czytelników

Książka, którą warto przeczytać!

Ocena:
Autor:
Data:
"Jane Eyre" autorstwa Charlotte Bronte opowiada o losach młodej dziewczyny - tytułowej Jane, która zmaga się z przeciwnościami losu. Osierocona przez rodziców jest na utrzymaniu swojej ciotki - Sary Reed. Kobieta jednakże nie może znieść widoku dziewczyny i postanawia wysłać ją do szkoły. Zakład Lowood okazuje się okropnym miejscem, w którym uczennice są głodzone i poniżane. Jane zostaje w niej 8 lat (6 jako uczennice i 2 jako nauczycielka) ... Znudzona życiem i poszukująca przygód postanawia opuścić szkołę. Zostaje guwernantką w posiadłości Thornfield Hall. Miejsce to skrywa w sobie wiele tajemnic, a największą uwagę Jane przykuwa jej chlebodawca - Edward Fairfax Rochester.
Cóż wyniknie z tej znajomości? - przeczytajcie sami!
"Jane Eyre" jest pierwszą powieścią napisaną przez Charlotte Bronte, która okazała się wielkim sukcesem. Wiele wątków z książki pisarka czerpała z własnych doświadczeń. Książka zawiera bardzo ciekawe opisy Anglii, a także wiele osobliwych postaci tj. tytułowa Jane Eyre - która pomimo młodego wieku jest osobą niezwykle niezależną i walczącą o swoją godność. Ponadto Jane jest narratorką powieści (która ma formę autobiografii) tak więc całą historię widzimy jej oczami.
Uważam iż książka jest warta przeczytania. Napisana przyjemnym językiem sprawia, że czyta się ją bardzo szybko -powiedziałabym, że aż za szybko :) Polecam ją każdej osobie szukającej przygód i wytrwałej w swoich postanowieniach :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena