Koszyk 0
Opis:
Życie Jana Karskiego po raz pierwszy w historii tak wspaniale opowiedziane z fascynującymi detalami, szczegółami, wydarzeniami, z faktami dotąd niepublikowanymi, a wielokrotnie wręcz nieznanymi. Jan Karski. Jedno życie. Opatrzona przedmową laureata Nagrody Nobla Elie Wiesela książka Waldemara Piaseckiego, najbliższego przyjaciela i współpracownika oraz organizatora działalnoś ... ci publicznej Jana Karskiego w ostatniej dekadzie jego życia nie jest ani typową biografią, ani zwykłym historycznym opracowaniem. To porywająca i kompletna opowieść o pełnym dramatycznych wydarzeń życiu legendarnego emisariusza, którą czyta się jak najlepszą beletrystykę. Takiej książki o Karskim jeszcze nie było i już nie będzie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Waldemar Piasecki
  • 2015
  • 928
  • 218
  • 157
  • 9788363944-68-1
  • 9788363944681
  • ZCOG2

Recenzje czytelników

Jan Karski - człowiek legenda

Ocena:
Autor:
Data:
Karski to postać, która na zawsze będzie miała swoje ważne miejsce w historii Polski. Waldemarowi Piaseckiemu udało się pokazać nam Karskiego jako człowieka z krwi i kości. Opowieść, którą nam zaserwował w swojej książce, jest pasjonująca. Pokazuje nie tylko samego Karskiego, ale i ludzi, którzy go otaczali, oraz miejsca, w których bywał.

Książka pełna jest akcji, tętni wręcz życiem i porywa nas w wir wydarzeń. Towarzyszymy Karskiemu jak jego cień. Oprócz wątków politycznych i wojennych ... znajdujemy również Karskiego jako człowieka zakochanego, zdradzonego, czy nieszczęśliwego. Postać głównego bohatera jest bardzo prawdziwa. Nie brakuje tutaj wielkich nazwisk, pośród których bywał Jan Karski.

Widać pasję i zaangażowanie autora w dbałość o szczegóły i jak najwierniejsze ukazanie dawnych wydarzeń. Dawno nie czytałam tak rewelacyjnie napisanej biografii - czyta się ją jednym tchem i nawet nie przeszkadza jej objętośc i ciężar :) Patrząc, że pierwsza część życia Jana Karskiego zajęła Piaseckiemu prawie 1000 stron - bardzo jestem ciekawa, co zaserwuje nam w kolejnym tomie.

Biografię Jana Karskiego czyta się jednym tchem, z ciekawością i wielką przyjemnością. Autor potrafi czytelnika zaskoczyć, pokazać zupełnie inny obraz Polski niż ten, który znamy. Odkłamuje historię i chwała mu za to! Polecam tę niezwykłą książkę nie tylko wielbicielom historii, ale przede wszystkim miłośnikom doskonale napisanych książek!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/08/jan-karski-jedno-zycie-kompletna.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Doskonała!

Ocena:
Autor:
Data:
Biografia o Janie Karskiem to nie tylko niezwykły dokument o życiu bohatera, ale też fascynujący opis sytuacji społeczno - politycznej i kulturalnej II RP. Biografię czyta się jak dobrą powieść, niesamowicie wciąga, pochłania myśli i czas (liczy bowiem ponad 800 stron a opisuje zaledwie młodość bohatera) ale nie jest to czas stracony. Szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena