Koszyk 0
Opis:
Ci, którzy znali Karskiego, nigdy go nie zapomną. Jego przesłanie będzie rozświetlać ścieżkę kochających wolność przez kolejne lata. Nie można sobie wyobrazić lepszego dzieciństwa. Bill Clinton Ludzkie i humanistyczne przesłanie Jana Karskiego miało znaczenie, którego ani czas, ani złe moce nie potrafiły zetrzeć czy rozmyć. Dzięki niemu następne pokolenia będą mogły uwierzyć w ludzkość. Elie Wiesel Historia Jana Karskiego to świadectwo, że wielkość człowieka mierzy się jego postawą moralną ... Zycie jest pełne i ma sens, jeżeli jest podporządkowane wartościom etycznym. Czyny Karskiego stawiają go w rzędzie największych bohaterów historii Polski. Zbigniew Brzeziński Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Veda
  • twarda
Mniej Więcej
  • Maciej Sadowski
  • 2014
  • 196
  • 285
  • 230
  • 978-83-64109-14-0
  • 9788364109140
  • ZBD4V

Recenzje czytelników

Fotobiografia Sprawiedliwego

Ocena:
Autor:
Data:
Pięknie wydana książka w formie albumu bardziej do oglądania niż do czytania. Mnóstwo fotografii opatrzonych ciekawymi opisami. Fotobiografia została wydana w roku setnej rocznicy jego urodzin - obchodzonego jako rok Jana Karskiego.

Jan karski (1914 - 2000) to jeden z najznamienitszych Polaków XX wieku, kurier i emisariusz władz Polskiego Państwa Podziemnego. Szczególnie zaangażowany w pomoc Żydom. Dwukrotnie przedostał się do getta warszawskiego oraz do obozu przejściowego w Izbicy ... skąd Żydzi byli bezpośrednio przewożeni do obozów zagłady, O tragedii Żydów informował największych ówczesnego świata, w tym Prezydenta Stanów Zjednoczonych Franklina D. Roosevelta, ale niestety oni nie dowierzali jego doniesieniom. Po wojnie osiedlił się w Stanach Zjednoczonych, przez 40 lat wykładowca na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, gdzie jego najbardziej znanym studentem był prezydent stanów Zjednoczonych Bill Clinton. Ośmiokrotny doktor honoris causa uczelni polskich i zagranicznych.
Jan Karski to Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, obywatel Stanów Zjednoczonych uhonorowany pośmiertnie Medalem Wolności czyli najwyższym amerykańskim odznaczeniem cywilnym, Honorowy Obywatel Państwa Izrael, w 1998 jego kandydatura została zgłoszona przez izraelski Instytut Yad Vashem do Pokojowej Nagrody Nobla. Karski był Kawalerem Orderu Orła Białego, najwyższego polskiego odznaczenia państwowego.
Autor "Tajnego Państwa" książki opublikowanej w 1944 w USA, która stała się wkrótce bestsellerem i została przetłumaczona na wiele języków. W 2014 roku wydana nakładem Wydawnictwa Znak.Ja osobiście jestem zafascynowana postacią Jana Karskiego i bardzo bym się cieszyła gdyby udało mi się choć jedną osobę zainteresować jego postacią. Mimo, że to tak wielki człowiek, humanista, bohater wojenny, którego zasługi i działalność są uznawane przez inne państwa, nie jest powszechnie znany i rozpoznawany w swojej ojczyźnie patriota. Gorąco polecam Fotobiografię i wszystko co związane z Janem Karskim.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena