Koszyk 0
Opis:
Jeszcze niedawno mało kto słyszał o Jamiem Dornanie. Wystarczyła jedna rola – seksownego seryjnego zabójcy w serialu The Fall (Upadek) – by stał się wziętym aktorem. Do tego stopnia, że kiedy w Hollywood gorączkowo szukano odtwórcy głównej roli w najgłośniejszej od lat adaptacji filmowej – ekranizacji trylogii Pięćdziesiąt twarzy Greya – zwrócono się właś ... nie do niego. Ale kim jest ten celuloidowy Christian Grey? I kim jest prawdziwy Jamie Dornan? Niniejsza biografia to intrygujący portret aktora, muzyka i modela. Ukazuje jego północnoirlandzkie korzenie, opowiada o tragedii z dzieciństwa i o miłości do supergwiazdy Keiry Knightley, która złamała mu serce. Dowiadujemy się, co Jamiego pociąga w aktorstwie i jak to jest grać miesiącami seryjnego zabójcę, a następnie wcielić się w rolę mężczyzny, o którym fantazjują miliony kobiet – w zniewalającego Christiana Greya.    Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Alice Montgomery
  • 2014
  • 184
  • 225
  • 145
  • 9788327152756
  • 9788327152756
  • ZCGJT

Recenzje czytelników

Www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Moje pierwsze podejście do typowej biografii. Co mnie skłoniło do próby? Ciekawość jak się czyta, zaintrygowanie aktorem, którego kojarzyłam już z The Fall (dlatego padło na tę, a nie inną) i myśl czy to coś dla mnie czy nie. Już na wstępie proszę o wyrozumiałość co do recenzji, bo nie orientuję się jak ten typ książek recenzować. To będą głównie odczucia... A ponieważ lubię Dornana recenzja może być z lekka nieadekwatna do wartości książki ... )

Pierwsze pytanie jakie nasunęło mi się po przeczytaniu, brzmiało: "Co z tego wszystkiego zostało potwierdzone przez Jamie'go a co zostało napisane ot tak byle było?" Ciężko tego typu literaturę traktować jako źródło 100% informacji na temat życia ludzi. Mimo to czytało się przyjemnie, szybko i ciekawie. Niestety miałam odczucia, że autorka rozpisywała się na tematy bardziej błahe, a te ważniejsze okroiła do minimum. A co możemy znaleźć w książce Mongomery? Historię dzieciństwa Jamie'go, jego pierwsze kroki w karierze modela oraz aktora, opisy filmów w których wystąpił - co daje ciekawy efekt w biografii aktora i jest to naprawdę dużym plusem! Ponieważ nie interesowałam się życiem ani Dornana ani innych osób na tyle by wiedzieć o nich nadzwyczajne rzeczy to ciężko mi napisać czy ta pozycja zawiera wyjątkowo ciekawe informacje, te nieznane czy typu "WOW!". Jedno jest pewne... Zaimponowała mi skromność Jamie'go i jego przyziemność. A jako jego cicha fanka mogę życzyć sukcesów i więcej wiary w swoje umiejętności i zdolności! ;)

W książce mamy mało zdjęć, ale te co są rekompensują ich ilość i cieszą oraz przyciągają oko. A pozycja ma język, który sprzyja zagłębieniu się w treść i człowiek nie wie kiedy zamiast strony odwraca okładkę...

Myślę, że to coś dla fanów Jamie'go Dornana, dla miłośników biografii, dla tych co lubią ciekawostki z życia innych... Ja niestety nie jestem osobą, której wścibianie nosa w życie innych sprawia przyjemność i choć książka mi się bardzo podobała to jednak biografie to nie to co tygryski lubią najbardziej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Wszystkie jego twarze

Ocena:
Autor:
Data:
Książka jest kompendium wiedzy na temat życia tego faceta, który był już muzykiem, modelem i aktorem. Książka jest podzielona na piętnaście rozdziałów i po kolei opisuje kolejne okresy z życia gwiazdy. Krzykliwy tytuł "Wszystkie jego twarze" oddaje jak najlepiej postać Dornana, ponieważ rozwijał swoją karierę w wielu kierunkach, często zupełnie sprzecznych ze sobą.

Miejmy na uwadze, że książka ma jedynie 184 strony ... ponieważ nie bardzo było z czego ją sklecić - sporą część książki można ocenić jako przegląd życia aktora/modela, ponieważ ten 32-letni facet nie ma na koncie zbyt wielu sukcesów, więc książkę wypchani również wspomnianymi plotkami ludzi znających go z widzenia lub sąsiedztwa.

Do lektury na pewno nie potrzeba zachęcać osób, którym film się podobał. Co prawda tylko w kilku punktach styka się z fabułą filmu, ale wyjaśnia m.in. jak doszło do angażu mało znanego aktora. Ale jest również krótkim kalendarium wydarzeń z życia Dornana dopiero co debiutującego na czerwonym dywanie. Kto wie, może swoją urodą i żelaznym sześciopakiem utorował sobie drogę do wielkiej kariery. Czy będzie tak popularny za trzy lata, gdy skończą się prace nad trylogią Greya? A może to tylko jego kolejna twarz?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena