Koszyk 0
Opis:
Dlaczego Polacy walczyli o swoje zniewolenie? Wielka klęska może być początkiem wielkiego sukcesu. Wielki sukces może poprowadzić wprost do wielkiej klęski. Rafał A. Ziemkiewicz otwiera nowy rozdział swojej twórczości, do którego dojrzewał w trakcie ostatniej dekady. To już nie jest zwyczajna publicystyka, to błyskotliwa analiza powodów, dla których na przestrzeni dziejów nasze bohaterstwo obracało się przeciw nam ... Świetnie zaobserwowane i znajdujące potwierdzenie w dokumentach źródłowych analogie i procesy nieuchronnie prowadzące do niepotrzebnego rozlewu polskiej krwi na frontach całego świata. Siedemdziesiąt lat od zakończenia II Wojny Światowej można już bez kompleksów obalać mity i bajki, którymi karmiono nas z pokolenia na pokolenie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Rafał A. Ziemkiewicz
  • 2014
  • 1
  • 400
  • 205
  • 140
  • *, 9788375741056
  • 9788375741056
  • ZBFV6

Recenzje czytelników

Znakomita książka

Ocena:
Autor:
Data:
Znakomita książka, ale nie dla wszystkich. Odradzam osobom niezainteresowanym tematem. Polecam natomiast pasjonatom, ale uprzedzam, że to nieco niebezpieczna lektura. Niby nie ma tam żadnych nowych faktów, ale takie zestawienie tych, które już znamy, a zwłaszcza wnioski wyciągane przez autora mogą sprawić, że najbliższe noce będą nieprzespane.
Czy ta recenzja była przydatna?

Książka ciekawa, ale...

Ocena:
Autor:
Data:
Praca Ziemkiewicza jest dosyć ciekawą syntezą błędów politycznych, głównie sanacji i rządów emigracyjnych do 1945 roku (choć pokrótce zostały omówione również te z lat wcześniejszych, aż do XVIII wieku wstecz). Czyta się ją bardzo szybko; widać wieloletnie doświadczenie publicystyczne autora.

Jednocześnie jest to główną wadą tej pozycji: Ziemkiewicz nie stroni od swoich ocen i przemyśleń, które (pomijając jego wyraziste poglądy polityczne) czasami wydają się mocno dyskusyjne ... wręcz smieszne (chociażby przypisywanie upadku Rzeczpospolitej Obojga Narodów zmianą klimatu i brakiem możliwości uprawy w Polsce winorośli).

Należy przede podkreślić, że książka, jakkolwiek duży wysiłek autor w nią włożył, de facto nie wnosi niczego nowego: obficie cytowane dzieła Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Stanisława Swianiewicza są od lat dostępne i to właśnie z nimi w pierwszej kolejności powinien zapoznać się zainteresowany tematem Czytelnik.

Ergo: zarówno twórczość Ziemkiewicza jak i Piotra Zychowicza (obaj panowie piszą praktycznie o tym samym) można spokojnie pominąć na rzecz dorobku Cata. "Jakie piękne samobójstwo" poleciłbym dla tych, którzy nie mają czasu zapoznać się z dziełami w/w publicysty.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena

W zestawie taniej

W zestawie taniej

Kupując zestaw oszczędzasz:
8,62 zł

Cena zestawu:

113,47 zł
122,09 zł
Oszczędzasz8,62 zł
Dostępne Wysyłka 24h