Koszyk 0
Opis:
Dorota Wellman, jedna z najbarwniejszych osobowości polskiego dziennikarstwa, zdradza, jak wygląda medialne życie poza kamerami. Jak zrobić karierę w TV? Kto jest prawdziwą gwiazdą, a kto tylko wydmuszką? Dlaczego show must go on? I wreszcie. Jak stworzyć udany duet? Na potrzeby tej książki powstał jeden z nich. Błyskotliwe i dowcipne teksty ilustruje najzdolniejszy rysownik młodego pokolenia, znany jako Andrzej Rysuje.
  • Pascal
  • miękka
Mniej Więcej
  • Dorota Wellman
  • 2015
  • 240
  • 210
  • 162
  • 978837642-628-0
  • 9788376426280
  • ZD1WU

Recenzje czytelników

To jak to jest z tą telewizją?

Ocena:
Autor:
Data:
Mam nadzieję, że przed monitorem nie znajduje się ani jedna osoba, która by nie wiedziała kto to jest Dorota Wellman? A jeżeli, jakimś cudem się taka osoba znalazła, to gratuluję życia bez telewizora, Internetu i jakiejkolwiek prasy.

Książka Jak zostać zwierzem telewizyjnym? jest zarazem odpowiedzią na zadane pytanie tytułowe, ale nie tylko, ponieważ po jej przeczytaniu uważam, że jest to pewnego rodzaju reportaż, a może i nawet pamiętnik. A dodatkowo znajdziecie tu rysunki: Andrzej rysuje ...

Czy moim zdaniem książka przybliży przyszłym dziennikarzom pewnych wskazówek dotyczących pracy w telewizji? Zapewne tak, ale nie do końca. Każdego roku coś się zmienia, nikt przecież nas nie zapewni, że telewizja śniadaniowa będzie trwać wieki.

Nie wiem dlaczego tak naprawdę sięgnęłam po tę pozycję, w końcu nie mam marzenia by zostać dziennikarką, ale zdecydowanie mogę napisać, że ta lektura mnie nie zawiodła. Tak jak wspomniałam wcześniej jest to pewnego rodzaju pamiętnik. W szczególności duża część tej pozycji jest poświęcona latom pracy w Dzień Dobry TVN. Przedstawione są tu wpadki, zażenowania, nietrafne wywiady, czyli coś takiego co nas interesuje, czyli życie telewizji od kuchni.

Śmiem stwierdzić, że praca w telewizji nie jest usłana różami. Zdarza się wiele wpadek, które widzowie zapamiętają na długie lata. Konkluzja z tej lektury jest jedna: nigdy nie wiesz co może się wydarzyć. Jednak oprócz tej prywatnej spowiedzi Doroty Wellman znajdziecie tutaj różne wskazówki co robić, albo czego nie robić. Dowiecie się jak się nie ubierać, czy jak się przygotować do wywiadu. Oczywiście zawsze można „zaświecić” głupotą, ale pamiętajcie: zawsze znajdą się widzowie, którzy was ocenią.

Czy polecam tę pozycję? Zdecydowanie tak, ale może nie traktujcie jej jako kompendium wiedzy o telewizji, a o pamiętniku Doroty Wellman, która przy okazji swoich wpadek i wydarzeń z planu potrafi wyciągnąć wnioski i poradzić wam czego nie robić.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Hmm.. Było miło:)

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo cenię Pani Dorotę Wellman za jej dziennikarski kunszt, wiedzę, poczucie humoru oraz ciepło, jakie z niej emanuje. Tego też oczekiwałam od tej publikacji. Liczyłam, że książkę przeczyta się lekko, z przyjemnością. I nie zawiodłam się. Czytało się miło. Jest to lekka, barwna lektura do poduszki, pełna opowieści o telewizji jakiej nie znamy. Autorka przedstawia w niej świat szklanego ekranu ze swojej perspektywy. Opisuje swoje "przygody" na wizji. Mówi co robić ... a czego unikać podczas pracy dziennikarza na srebrnym ekranie.
Warto tę książkę przeczytać, ale na pewno nie jest to pozycja konieczna do pochłonięcia. Polecam zwłaszcza pasjonatom dziennikarstwa.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena