Koszyk 0
Opis:
"Trzeba wiedzieć, czego się chce" – stwierdził skrzat Jagódka, przystępując do budowy domku dla siebie i swojej żony, Poziomki. Ale czy wiadomo tak od razu, czego się chce? Na szczęście wierni przyjaciele z lasu zapraszają pracowitego skrzata do swoich domów, żeby mógł się po nich rozejrzeć. A Poziomka wierzy, że jej mąż zbuduje najpiękniejszy dom w całej okolicy. Książeczki z serii "Przygody skrzata Jagódki" to ciepłe i pełne humoru opowieści Ewy Stadtmüller ... Autorem wizerunku jej ulubionego bohatera jest Kazimierz Wasilewski, którego ilustracje bawią dzieci od wielu lat. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Ewa Stadtmuller
 • 2012
 • 12
 • 190
 • 198
 • 978-83-7437-794-2
 • 9788374377942
 • ZAL08
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

skrzat

Ocena:
Autor:
Data:
Skrzaty zawsze miały w sobie troszkę magii. Wiele bajek nie może się bez nich obyć, ponieważ ich życie jest bliskie zwierzętom. Tak jest i w przypadku skrzata Jagódki, mieszkającego obok niedźwiedzi, sów, wiewiórek, mrówek. Dziwnym sposobem zawsze dostosowują się one do wzrostu rozmówców, przez co łatwiej poznać im otoczenie. Skrzat Jagódka jest istotką bardzo pogodną, przyjazną, pracowitą, a do tego kocha książki. Z tej miłości namówi sowę do otwarcia biblioteki ... która będzie upowszechniała czytelnictwo wśród zwierząt dziennych i nocnych (dziecko dzięki temu dowie się, że nie wszystkie zwierzaki są aktywne w dzień), a także zorganizuje przedstawienie teatralne dla najmłodszych, a razem z żoną Jagódką znajdzie idealne miejsce na dom. Wszystkie opowieści rozpoczynają się od wrzucenia małego czytelnika w świat wyzwań, jakim musi stawić czoło skrzat posiadający wielu życzliwych przyjaciół. Dzięki ich wskazówkom oraz zainteresowaniom, a także potrzebom życie w lesie nie może być nudne. Ciepłe opowieści o małym bohaterze stworzone przez Ewę Stadtmüller wzbogacone ilustracjami Kazimierza Wasilewskiego są doskonałą lekturą dla najmłodszych. Wszyscy bohaterzy darzą się sympatią i wzajemnie sobie pomagają, dzięki czemu dziecko może poznać świat bajek bez przemocy. Nam opowieści o skrzacie Jagódce przypadły do gustu. Na razie mamy na swoim koncie trzy opowieści.


Pierwszą jest „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” o miłości do książek i wspólnej pracy, aby wszyscy mogli korzystać z bogatych zbiorów Pani Sowy.

Druga książeczka to „Jak skrzat Jagódka zakładał w lesie teatr” opowiadająca o trudach tworzenia przedstawienia i wielkiej satysfakcji dzięki radości, jaką sprawił małym mieszkańcom lasu.

W trzeciej „Jak skrzat Jagódka budował domek” mali czytelnicy poznają zwyczaje różnych zwierząt oraz zostają uświadomione, że każde stworzenie potrzebuje innego idealnego domu.
Opowieści o skrzacie Jagódce polecam wszystkim przedszkolakom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena