Koszyk 0
Opis:
Owieczka Hala mieszka na farmie razem ze swoją mamą i innymi zwierzętami. Niewiele jeszcze wie o świecie, ale, podobnie jak każde dziecko, jest ciekawska i dociekliwa. Próbuje znaleźć odpowiedzi na ważne pytania: Czy za ogrodzeniem pastwiska znajduje się coś interesującego? Dlaczego owady są pożyteczne? W jakim celu gospodarz strzyże owce? Czy można dosięgnąć słońca, wchodzą ... c na drabinę? Bywa, że odkrycie prawdy nie jest ani proste, ani bezpieczne. Ale od czego są przyjaciele? Piesek Farmek zawsze zjawia się w odpowiednim momencie. Pomaga małej Hali i cierpliwie odpowiada na jej pytania. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • twarda
Mniej Więcej
 • Hanna Łącka
 • 2015
 • 80
 • 293
 • 205
 • 978837915-216-2
 • 9788379152162
 • ZCVL8
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Jak pies z owieczką

Ocena:
Autor:
Data:
Poza ciekawą i na pewno wartościową treścią opowiadań ta lektura ma coś jeszcze. Po zakończeniu każdego z rozdziałów znajdziemy małą pomoc dla każdego rodzica. Są nimi krótkie pytania związane z przeczytanym przed chwilka tekstem. Możemy z nich skorzystać i zadać je naszemu maluszkowi. I w ten sposób poznamy jego opinie na niektóre tematy, pomożemy mu zrozumieć dane zagadnienie lub po prostu zorientujemy się czy maluszek zrozumiał to, o czym przed chwilką czytałyśmy ... Według nas to wspaniały pomysł. Te pytania zachęcają malucha do aktywności, a także do analizowania tego co nas otacza. Dzięki nim nasze dziecko uczy się układać zdania, wyrażać własne opinie, opowiadać. Świetny pomysł, ale nie jedyny...Tuż pod tymi pytaniami znajdziemy coś jeszcze! Autorka proponuje nam byśmy pobawili się z dzieckiem w jakiś kreatywny sposób. Oczywiście pomysły te nawiązują do treści przeczytanego przed chwilką opowiadania. Oj, urozmaicenie w tych pomysłach jest całkiem spore i trzeba przyznać, że wszystkie są naprawdę bardzo ciekawe. Aż trudno się im oprzeć :) ta książeczka to nie tylko jakieś tam zwykłe miłe opowiadanie, ale także skarbnica pomysłów na spędzenie czasu z naszym małym brzdącem. Na ostatnich stronach tej książki znajdziemy jeszcze... szablony przeuroczych, pięknych i kolorowych kukiełek! Każda z nich jest dwustronna i wszystkie przedstawiają nam bohaterów tejże lektury. Umieszczone sa one na śliskim i dość grubym papierze, więc po wycięciu ich i umieszczeniu na patyczku - będą nam one służyły baaardzo długo. Jesteśmy tego pewne! A przecież taka zabawa w teatrzyk jest świetnym pomysłem! Możemy w naszych przedstawianiach odgrywać scenki z poszczególnych rozdziałowy naszej książki lub wymyślać naszym bohaterom zupełnie nowe, równie ciekawe przygody! No i powiedzcie nam teraz, jak z tą książką można się nudzić??jak zwykłe wydawnictwo Skrzat dołożyło wszelkich starań, by lektura ta nas zachwyciła. Poza twardą lakierowana okładką znajdziemy wewnątrz dobrej jakości papier i naprawdę zachwycającą szatę graficzną. Naprawdę aż się chce do tej książki zaglądać. Obrazki są wesołe, śliczne i bardzo kolorowe.Jesteśmy pewne, że spodobają się Waszym maluszkom równie mocno co naszym urwiskom :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Uczy, bawi, wychowuje

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem pedagogiem i na bajki patrzę w bardzo krytyczny sposób. Zwykle się denerwuję, że nie mają morału, prawie niczego nie uczą i są tak napisane, że dzieci szybko się nudzą… Pisanie dla dzieci jest moim zdaniem odpowiedzialnym zadaniem! Trzeba nie tylko uważać na słownictwo, ale przede wszystkim zastanowić się nad celem bajki i tym, czy dziecko się nią zainteresuje. Trzeba też pamiętać o doborze treści do wieku. Najważniejsze dla mnie jest jednak to ... aby książka była wartościowa i w jakiś sposób rozwijała naszego podopiecznego… Trochę się bałam, że Jak pies z owieczką okaże się cyklem zwykłych opowiadań o beztroskich zabawach i cudownej przyjaźni. Na szczęście moje obawy były niepotrzebne!
Jak pies z owieczką jest wartościową i mądrą książką dla najmłodszych (+3, chociaż niektóre dzieci 2,5 letnie też na pewno chętnie posłuchają). Mamy tutaj do czynienia z dwunastoma opowiadaniami, z których każde wnosi coś nowego w życie dziecka! Niezmiernie ważny jest tutaj aspekt edukacyjny! Maluch dowie się z książki bardzo wiele o życiu owiec oraz o przyrodzie.

Fabuła jest dosyć prosta. Tytułowa owieczka Hala jest ciekawą świata, ale bardzo zagubioną istotką. Podczas swoich przygód gubi się w lesie, boi się strzyżenia, myli strach na wróble z wilkiem i nieustannie uczy się czegoś nowego. Dzięki temu dzieci poznają świat razem z Halą – czasem mogą jej nawet doradzić!

Wspaniałym pomysłem są tutaj dołączone pytania, które znajdziemy na końcu każdego z opowiadań. Dzięki temu sprawdzamy, czy dziecko zrozumiało treść bajki i prowadzimy z nim krótką rozmowę… Dzięki tym pytaniom (np. Co zrobisz gdy obcy poczęstuje Cię cukierkami, Czy wiesz jak się nazywasz i gdzie mieszkasz? Jak się witasz a jak żegnasz? Dlaczego ludzie hodują konie, Wyobraź sobie, że… itp.) dziecko szybko wyciąga wnioski z usłyszanej chwilę wcześniej bajki, utrwala zdobytą wiedzę, rozwija ciekawość i kreatywność oraz przede wszystkim wspaniale się bawi!
Należy również wspomnieć o tym, że ta książka sprawdzi się nie tylko w naszej domowej biblioteczce, ale również w przedszkolu! Dodatkowo po każdym opowiadaniu prócz pomocnych pytań znajdziemy również propozycję pracy plastycznej. Większość z proponowanych prac wymaga niewielkiej pomocy dorosłego, ale wszystkie wspomogą rozwój manualny i kreatywność. Dzieci mają za zadanie między innymi: zalepić dziurę w płocie, przykleić owieczce futerko, pokolorować słoneczko, zrobić latawiec (tutaj konieczna pomoc rodzica!), czy stworzyć ramkę na rodzinną fotografię.

Jestem przekonana, że ta książeczka spodoba się wszystkim 3-4 latkom! Jest nie tylko ciekawa i rozwijająca, ale również pięknie zilustrowana i wzbogacona kukiełkami, które należy wyciąć z ostatniej strony. Kukiełki są śliczne, bo obustronne! Pozwalają dziecku na ilustrowanie tego, co czyta rodzic, bądź wspólne przedstawianie tekstu według własnej interpretacji.

Krótko mówiąc Jak pies z owieczką jest książką napisaną z rozmysłem i wyobraźnią i pozwala dzieciom lepiej zrozumieć świat. Czasem bowiem oczywiste dla nas rzeczy są dla maluchów nowością. Dlatego razem z Owieczką Halą dowiedzą się, że słońca się nie da dosięgnąć z drabiny, owady są pożyteczne, a z wełny robi się ubranka! Dzieci mogą również przekonać się, że strach to normalne uczucie, skoro Owieczka mogła się wystraszyć biedronki czy stracha na wróble! Zrozumieją również, że czasem warto zapytać dorosłych o radę, tak jak Hala pyta swojego przyjaciela – Psa! Polecam z całego serca – zarówno rodzicom jak i przedszkolankom!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena