Koszyk 0

Jak kupować, dobierać i nosić bieliznę we francuskim stylu

Cały świat nosi majtki. Francuzki noszą wykwintną bieliznę. Tajemnicę uwodzicielskich i pewnych siebie Francuzek próbowano odkryć wielokrotnie. Szykowne stroje? Eleganckie perfumy? Wszystko to składa się na ich wyjątkowość. Ale najważniejszy sekret Francuzek jest dostępny tylko nielicznym parom oczu. Zmysłowa bielizna. Podczas gdy w szafach wielu kobiet zalegają nudne, beżowe staniki, Francuzki z noszenia bielizny uczyniły prawdziwą sztukę. Wiedzą one, że bielizna potrafi odmienić kobiece ciało, dodać pewności siebie i… wywołać dreszczyk przyjemności.

Kathryn Kemp-Griffin, która od lat podgląda Francuzki, podpowie ci:
• jaki biustonosz jest dla ciebie idealny
• czy staniki i figi zawsze muszą mieć ten sam kolor
• i jak czarować i uwodzić niczym rodowita paryżanka

Oto prawdziwa magia bielizny, która choć niewidoczna, może widocznie odmienić wygląd, podkreślić piękno twojego ciała i twojej kobiecości.

Fragment
ANATOMIA STANIKA
Nie wystarczy widzieć i wiedzieć, że dzieło jest piękne.
Musimy je czuć i być nim poruszeni.
Voltaire

Francuzi mają urocze wyrażenie: décolleté de rêve. Oznacza ono „dekolt jak ze snów” lub „piękny dekolt”. Kiedy ostatnio założyłaś stanik i zobaczyłaś w lustrze senne marzenie? Gdyby tylko kupowanie staników było tak proste jak kupowanie butów. Czujesz napływ podekscytowania, kiedy widzisz właściwą parę. Emocje narastają, gdy wyciągasz je z miękkiego posłania bibułek i sprzedawca nakłada ci je na stopy. Czujesz się jak Kopciuszek. Twoja pewność siebie wzrasta, kiedy płynnym krokiem podchodzisz do lustra i potwierdzasz to, co już wiesz: w tych butach czujesz się niesamowicie.Jesteś niesamowita! Wychodzisz ze sklepu ogarnięta euforią i aby osiągnąć ten stan, wcale nie musiałaś rozbierać się przed obcą osobą.

A teraz chodźmy kupić stanik.
Rozczarowana smutną, rozciągniętą i poszarzałą zawartością swojej szuflady, udajesz się ciężkim krokiem do galerii. Jedziesz ruchomymi schodami do działu o nazwie „konfekcja osobista”, co brzmi jak eufemizm na określenie podpasek. Przemierzając niekończące się rzędy staników, które dla ciebie niczym się od siebie nie różnią, czujesz, jak od tego całego specjalistycznego żargonu zaczyna cię boleć głowa: głęboki dekolt U, ekstremalne V, maksymalne uniesienie, konturowanie 3D. Zdejmujesz z wieszaka prosty stanik w kolorze kości słoniowej i prosisz o rozmiar 80B, rozmiar, który – jak ci się wydaje – nosisz, a przynajmniej kiedyś nosiłaś. Kiedy bez entuzjazmu przyglądasz się sobie w lustrze kiepsko oświetlonej przymierzalni, ekspedientka szarpie za zasłonę, obrzuca twoje ciało krytycznym spojrzeniem i mówi:
− Tłuszcz na plecach się wylewa.
Właśnie to chciałaś usłyszeć.
Chętnie byś jej przyłożyła, ale kobieta ma rację. Między ramiączkami stanika a łopatkami wybrzuszają się fałdy ciała.
− Przyniosę siostrzany rozmiar – mówi, cokolwiek to oznacza.
W tak zwanym siostrzanym rozmiarze miseczki odstają ci po bokach. Ekspedientka wygląda na niezadowoloną. Wraca z naręczem staników, które zwisają jej z ramienia jak spaghetti. Uśmiechasz się potulnie. Światło świetlówek przyprawia cię o ból głowy i wyglądasz, jakbyś od samego stania pod nimi przytyła trzy kilo. Godzinę później twoje piersi spoczywają w rozmiarze 70E, o którego istnieniu do tej pory nie miałaś pojęcia.
− Leży jak ulał! – potwierdza sprzedawczyni.
Może, ale stanik wygląda jak z szuflady twojej starej ciotki Krysi. Idziesz do domu wyczerpana i wrzucasz swój nowy nabytek, a z nim swoją pewność siebie, do szuflady niespełnionych bieliźnianych marzeń.

Co takiego tkwi w poszukiwaniu właściwego biustonosza, co powoduje tyle udręki? Żaden inny element garderoby nie odgrywa tak istotnej roli (ani nie ma takiego wpływu na nasze związki!). Biustonosz oddziałuje na naszą postawę, nastrój, nie wspominając o kształcie wszystkich innych ubrań, a mimo to rzadko kiedy jesteśmy zadowolone z naszych wyborów. Właściwy stanik musi robić więcej niż tylko unosić i kształtować, ale nie zawsze możemy dostać to, czego byśmy pragnęły. Nie zawsze dostajemy też to, czego potrzebujemy. Rezultat? Zbyt wiele niechcianych, nienoszonych staników i lęk, że nigdy nie zrozumiemy, co robimy źle.

Nie trzeba być szewcem, żeby rozumieć rolę składowych elementów buta. Jeśli obcas jest za wysoki, będziesz się chwiać, jeśli czubek jest za wąski, będzie ściskać. Staniki jednak pozostają zagadką. Większość kobiet myśli, że ich biustonosz pasuje, podczas gdy jest zupełnie na odwrót, i nie wie, co zrobić, by temu zaradzić.

Być może zaskoczy cię ta informacja, ale biustonosz to tak naprawdę inżynierskie dzieło sztuki, na które składa się od dziesięciu do czterdziestu elementów. Sztuka leży w umiejętności projektanta, by złożyć je w całość w taki sposób, abyś zakochała się w swoim ciele.

Znajomość różnych elementów i zrozumienie konstrukcji stanika to pierwszy krok ku temu, by dokonywać lepszych wyborów. Jeśli biustonosz ci się nie podoba, ani nie daje efektu, jakiego szukasz, to problemem jest biustonosz, nie ty.

Przecież właśnie tego oczekujesz od swoich butów. Gdyby nie pasowały lub nie wyglądałyby na tobie dobrze, nie zrobiłabyś w nich ani kroku dalej.

Następująca alfabetyczna lista przedstawia osiem niezbędnych części staników, które powinnaś znać. Więc usiądź wygodnie. Odpręż się. Śmiało – ściągnij buty!

Opublikowano dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie. Dla kobiet 1 Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie. Dla kobiet Allen Carr
25,30 29,90
Rabat 15% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Sukces pisany szminką Wyprzedaż 1 Sukces pisany szminką Olga Kozierowska
9,11 29,90
Rabat 70% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Menopauza. Poradnik dla kobiet Wyprzedaż 1 Menopauza. Poradnik dla kobiet Robin N. Phillips
45,50 65,00
Rabat 30% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Bieganie i odchudzanie dla kobiet. Zdrowa i piękna każdego dnia 1 Bieganie i odchudzanie dla kobiet. Zdrowa i piękna każdego dnia Jeff Galloway Barbara Galloway
27,83 32,90
Rabat 15% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Mistrzyni majsterkowania. Poradnik nie tylko dla kobiet 1 Mistrzyni majsterkowania. Poradnik nie tylko dla kobiet Anja Meyer
22,41 24,90
Rabat 10% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Bądź boska. Osobista stylistka radzi 1 Bądź boska. Osobista stylistka radzi Monika Jurczyk
25,37 29,99
Rabat 15% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Mowa ciała przebojowych kobiet 1 Mowa ciała przebojowych kobiet Cornelia Topf
30,37 35,90
Rabat 15% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Jak zostać fotomodelką Wyprzedaż 1 Jak zostać fotomodelką Margareta Hagglund
4,90 29,90
Rabat 84% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
ABC robót na drutach 1 ABC robót na drutach Katharina Buss
13,45 15,90
Rabat 15% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Ty i Twój dom bez konserwantów 1 Ty i Twój dom bez konserwantów Małgorzata Milicz
21,91 25,90
Rabat 15% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
AlphaFemale 1 AlphaFemale Mateusz Grzesiak
28,45 32,90
Rabat 14% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
Praktyka jogi dla kobiet. Przewodnik według nauczania Gity. S. Iyengar 1 Praktyka jogi dla kobiet. Przewodnik według nauczania Gity. ... Lois Steinberg
59,14 69,90
Rabat 15% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Jak dobrze wyglądać nago Wyprzedaż 1 Jak dobrze wyglądać nago Gok Wan
17,45 34,90
Rabat 50% Dostępny Szybka wysyłka od 24h!
100 i więcej rzeczy jakie kobiety powinny wiedzieć o mężczyznach 1 100 i więcej rzeczy jakie kobiety powinny wiedzieć o mężczyz... Lisa Sussmn
13,21
Rabat 5% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Smak zdrowia 1 Smak zdrowia Agnieszka Maciąg
42,22 49,90
Rabat 15% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Ona ma siłę 1 Ona ma siłę Emily Nagoski
35,99 39,99
Rabat 10% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Porady lekarza rodzinnego 1 Ćwiczenia dla kobiet w ciąży. Porady lekarza rodzinnego Emilia Chojnowska-Depczyńska
3,00 4,00
Rabat 25% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy 1 Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy Christa Gugler
33,76 39,90
Rabat 15% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
100 i więcej rzeczy jakie kobiety powinny wiedzieć o mężczyznach 1 100 i więcej rzeczy jakie kobiety powinny wiedzieć o mężczyz... Lisa Sussmn
13,21
Rabat 5% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni
Love x Style x Life 1 Love x Style x Life Garance Dore
49,41 54,90
Rabat 10% Dostępny Wysyłamy w 3-6 dni