Koszyk 0
Opis:
Książka z serii TU POWSTAŁA POLSKA, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano koscioły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy. Mnóstwo detali przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach.
Mniej Więcej
  • Jarosław Gryguć
  • 2015
  • 24
  • 270
  • 230
  • 978838008-054-6
  • 9788380080546
  • ZCOGW
  • 7-10 lat

Recenzje czytelników

Jak budowano kościoły i pałace

Ocena:
Autor:
Data:
Seria ,,Tu powstała Polska" autorstwa Jarosława Grygucia to niepowtarzalne książeczki, które pomogą młodszym i starszym czytelnikom przenieść się ponownie o wielu wieków wstecz i sprawdzić, jak wtedy wyglądało życie.

W tej części przeczytamy o kościołach w Ostrowie Lednickim, Gnieźnie, Trzemesznie, Mogilnie, Strzelnie, Kruszwicy i Inowrocławiu. Dowiemy się, jakie były materiały budowlane. Bliżej przeczytamy o zawodach takich jak architekt, murarz, kamieniarz ... Poszerzymy swoją wiedzę o stylu romańskim w Polsce piastowskiej, palatium, bazylice romańskiej. Będziemy mogli także bardzo dokładnie obejrzeć Drzwi Gnieźnieńskie, czy katedrę gotycką. Na koniec poznamy wzory i symbole, np. przedstawiane na kolumnach.

Książka bardzo mi się spodobała ze względu na to, że mieszkam w Trzemesznie, a do innych wymienionych miast mam bardzo blisko. Nie wszystkie jeszcze udało mi się odwiedzić, jednak to nic straconego. Ta część będzie idealna dla osób, które interesują się starymi kościołami, budowlami i chcą poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

,,Tu powstaje Polska" to seria, która zainteresuje czytelnika w każdym wieku. Osoby mieszkające w Wielkopolsce będą mogły odwiedzić te miejsca osobiście, a pozostali, jeśli uznają, że odległość jest zbyt duża, będą mieli pooglądać to w książkach. Co prawda jest tu dużo historii i mało znanych faktów, jednak czyta się je z przyjemnością. W publikacji zostały użyte trzy wielkości czcionek, co dodatkowo urozmaica lekturę.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena