Koszyk 0
Opis:
Potworna szefowa, koszmarny szef. Z życia wzięci! Pojawiali się już i w literaturze, i w filmie. Pani Berenika Michalska-Kubisiak, prezes agencji reklamowej, jak najbardziej należy do tej kategorii. Zadowolona z siebie i niezadowolona z pracowników, wszystkich beszta i obraża. Płaci coraz mniej, żąda coraz więcej. Nie służy to agencji, która wpada w tarapaty, również finansowe. Może więc przydałoby się trochę świeżego spojrzenia? I tu na scenie pojawia się pan Karino Mroźny ... Dość długo bezrobotny, w domu niedoceniany (narzekająca i oziębła żona!) – powinien być wdzięczny losowi za to, co mu wpada w ręce: praca, stanowisko, mieszkanie. Cóż, kiedy i jemu szefowa solidnie daje w kość. Uczenie nazywa się to mobbingiem. Karino i pozostali pracownicy agencji wreszcie zdają sobie z tego sprawę i zaczynają działać… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ewa Zaleska
  • 2010
  • 318
  • 202
  • 140
  • 978-83-62405-05-3
  • 9788362405053
  • ZB5J1

Recenzje czytelników

Zawsze może być jeszcze gorzej niż jest

Ocena:
Autor:
Data:
O autorce nie wiem za wiele, niestety. Napisała 4 książki, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Nauczycielka, redaktorka i na końcu dyrektor ds. marketingu w firmie poligraficznej. Można rzec, kobieta wielofunkcyjna.

Książka opowiada o mężczyźnie o świetnym imieniu Karino, którego poznajemy, gdy jest jeszcze bezrobotnym, poszukującym pracy. Trafia mu się świetna fucha – dyrektora ds. marketingu w agencji reklamowej ” Lider”. Gdy już myśli, że złapał Pana Boga za nogi ... okazuje się, że praca dla agencji wcale nie jest taka fantastyczna, jak mu się wydawało. Czy Karino poradzi sobie z problemami?

Nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że książka jest próbą odtworzenia polskiej wersji ” Diabeł ubiera się u Prady”. Niestety, nie jest to wersja, która przypadła mi do gustu. W głównej mierze dlatego, że autorka nie potrafi pisać w sposób lekki, przez co kolejne strony trawiłam z trudem.

Sama historia jest dość ciekawa, mimo, że dialogi i cała reszta toporne. Poznajemy co to znaczy w praktyce zjawisko mobbingu i tutaj jest duży plus dla autorki, bo postać szefowej jest idealnym odwzorowaniem koszmaru, przez który musi przechodzić dzisiaj wielu pracowników przeróżnych firm. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że postać jest przerysowana ale osobiście uważam, że warto było nadać jej takie cechy a nie inne, aby nadać przekazowi wyrazistości.

Postać Karino z kolei pokazuje nam, że nikt nie jest wolny od błędów, a wina często leży po obu stronach. Jest to bardzo fajny bohater, widać, że nie jest sztuczny. Jak najbardziej pasuje do współczesnych czasów i realiów, gdzie walka o szczęśliwe życie odbywa się na wielu polach m.in. zawodowym i prywatnym. Przy czym dla każdego szczęściem jest co innego.

Trochę mało opisu rzeczywistości otaczającej bohaterów, co jest dużym minusem. Widocznie takie było zamierzenie autorki, aby akcja ograniczała się głównie do firmy i relacji tam panujących, jednakże przydałby się jakiś opis miasta, miejsca, w którym przebywają bohaterowie.

Fantastycznie przedstawieni rodzice Karino. Uśmiałam się do łez przy niektórych scenach, tak bardzo jego mama przypomina mi moją w niektórych momentach. :)

Sama fabuła dość nudna, w pewnych momentach walczyłam ze snem. Być może to efekt kilku niezbyt dobrze przespanych nocy. Mimo wszystko zbyt dużo opisów, które nic nie wnoszą do fabuły, a zdecydowanie za mało akcji.

Podsumowując – książka nie jest z gatunku tych złych ale nie jest też tą, którą bym komuś poleciła. Dialogi i opisy są zbyt toporne, język bywa zbyt rozwlekły aby móc się przy tej książce zrelaksować.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena