Koszyk 0
Opis:
Matka Eli, licealistki u progu dorosłości, po nieudanym małżeństwie, decyduje się na wyjście za mąż po raz drugi. Dla dziewczyny oznacza to nie tylko przymus funkcjonowania w nowej rodzinie, której do tej pory nie znała. Konsekwencje są dużo poważniejsze - począwszy od zmiany miejsca zamieszkania, szkoły, w której się będzie uczyć, aż po sposób ubierania, który takż ... e musi ulec zmianie. Jednak największą trudność dla Eli będzie stanowiło poznanie Boga, wobec którego jest zbuntowana do granic możliwości. Czy Ela, mimo mrocznej przeszłości i wielu uprzedzeń, przekona się do nowej rodziny? Jak odnajdzie się w nowej szkole? W pokonaniu wszystkich trudności pomoże jej nie tylko przyrodnia siostra, ale także niespodziewany, nowy kolega ze szkolnej ławy. Może nie wszystkie zmiany w naszym życiu są złe, nawet jeśli na pierwszy rzut oka na takie wyglądają. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Lucky
  • miękka
Mniej Więcej
  • Joanna Hacz
  • 2015
  • 208
  • 190
  • 125
  • 9788362502936
  • 9788362502936
  • ZCTLQ

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Data:
Książka pt.”Ja,Maciejka”, napisana przez Joannę Hacz, autorkę „Chabrowych snów o wiośnie”, moim zdaniem, dedykowana jest młodemu gronu odbiorców.

Opowiada ona o licealistce z niedającą jej spokoju przeszłością. Wraz z matką, która wyszła za mąż po raz drugi przeprowadza się do nowej miejscowości, aby zamieszkać z rodziną nowego męża. Główna bohaterka – Eta, musi pogodzić się ze zmianami, które następują i spróbować zamknąć rozdział przeszłości w swoim życiu ...

Książka porusza problemy obyczajowe oraz nakłania nas do przemyśleń nad istnieniem Boga. Czytając ją możemy sobie zadać pytanie, że skoro Bóg rzeczywiście jest to dlaczego codziennie na Ziemi spotyka kogoś klęska i cierpienie? Pomimo podejmowania dosyć obszernej tematyki w powieści, czyta się go jednym tchem. Do ostatniej strony niewiadomo co ostatecznie uczynią kontrowersyjne postacie.

Osobiście polecam tę książkę, ponieważ każdy odnajdzie w niej fragment dla siebie, który po głębszym rozważaniu może zmieni jego pogląd na dany temat.
Sandra, lat 16
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

polecam

Ocena:
Autor:
Data:
„Ja, Maciejka” Joanny Hacz, wprawiła mnie w wielkie osłupienie. Z opisu na okładce spodziewałam się lekkiej i szczęśliwej historii młodej dziewczyny, która z wielu powodów musi zmienić dotychczasowe życie. I niby tak się stało. Jednak w tej książce znalazłam o wiele więcej.
Ela wraz z matką zaczyna wszystko od początku. Nowy dom, rodzina i szkoła. Boi się, że nie da rady się przystosować. Jednak ci obcy ludzie stają się dla niej bliscy i pomagają jej się wtopić w nowe otoczenie. Poznaję Adama ... młodego i zakompleksionego chłopaka. Szybko się zaprzyjaźniają, a wraz z jej przybraną siostrą, Malwiną tworzą zgraną paczkę. I wszystko dobrze się toczy, dopóki na jej drodze nie staję pewien pisarz i Bóg.
W tej historii znajdziemy wszystko. Od zabawnych dialogów po traumatyczne wspomnienia. Ból, smutek i lęk tak bardzo zmienił nastawienie Eli do życia, że sama sobie z tym nie poradzi. Na szczęście otaczają ją osoby, które ją kochają.
I oczywiście super zakończenie, które pozostawiło na moich ustach szeroki uśmiech. Książka strasznie wciąga, więc jeśli macie ochotę na super lekką lekturę to zachęcam do przeczytania. Znajdziecie w niej to coś, czego nie ma w wielu powieściach.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena