Koszyk 0
Opis:
Autorka opisując w „Ja i Oni – pół żartem, pół serio” życie głównej bohaterki - Krystyny oraz jej bliskich, stara się udzielić odpowiedzi na pytania fundamentalne. Kim jesteśmy? Co decyduje o naszych życiowych wyborach? Wreszcie: jak znaleźć w życiu szczęście? Jolanta Kwiatkowska czyni to lekko, z dużą dozą poczucia humoru. Przy okazji tworzy nową definicję życia poczętego. Cóż z tego, że raczej mało "ortodoksyjną"?Z niepoważną powagą opowiedziała o tym, że czasy się zmieniają ... ale w naszej podświadomości dalej zakorzeniony jest podział na role mężczyzny i kobiety. Z przymrużeniem oka, a nawet bez, pokazała powszechny dziś pęd po wciąż więcej i więcej, odkrywając kto nas do niego zmusza. Na poważnie, a nawet wprost przeciwnie, obnażyła myśli tych złych zwanych zawsze – „Oni”, będących przeciwieństwem tych dobrych określanych jako „My”. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • MWK
  • miękka
Mniej Więcej
  • Jolanta Kwiatkowska
  • 2013
  • 304
  • 210
  • 145
  • 978-83-61065-82-1
  • 9788361065821
  • ZAXDB

Recenzje czytelników

"Ja i Oni"...książka...o nich

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść „Ja i oni:pół żartem,pół serio” Jolanty Kwiatkowskiej absolutnie mnie nie zawiodła.
Znam całą twórczość tej pisarki…a jednak mnie zaskoczyła.Nie ,że i tym razem podjęła się tematu poważnego,bo błahostkami Jolanta Kwiatkowska w swoich powieściach się nie zajmuje.Natomiast tym jak potraktowała fabułę swojej powieści.Pisze o rzeczach ważnych…poważnych…poważnie i z humorem.Przedstawia świat takim jakim on jest w rzeczywistości i ja go znam…tyle,że z telewizji i prasy…i całe szczęście ... że mnie to nie dotyczy…a jednak mam świadomość,że to prawda i trzeba ją wykrzyczeć.Jolanta Kwiatkowska to robi …czytając…zamykałam się w sobie,kurczyłam się…choć to o czym czytałam mnie nie dotyczy…śmiałam .się…”Proszę Państwa ,oto Miś..Miś jest bardzo grzeczny dziś.Chętnie Państwu łapkę poda.Nie chce podać?...i bardzo dobrze”…to z pewnością powieść z…PAZUREM.
I jeszcze jedno spostrzeżenie.Zastanawiałam się czy o nim wspomnieć…a co mi tam…napiszę.
Czytając…pomyślałam…Jolanta Kwiatkowska w „Ja i oni” pisze niczym L.Janusz Wiśniewski…nic dziwnego,przecież z zawodu jest chemikiem…analitykiem.
GORĄCO POLECAM ze względu na fabułę ,konstrukcję i…język…mistrzostwo
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Fajerwerk, który nie znika tak sobie

Ocena:
Autor:
Data:
Najnowsza książka Jolanty Kwiatkowskiej to przewrotny, błyskotliwy fajerwerk, który, w przeciwieństwie do zwykłych sztucznych ogni, pozostawia w czytelniku coś więcej niż gryzący dym na niebie. Można się z nim zgadzać absolutnie, można też całkowicie odrzucać zawarte w nim spostrzeżenia. Nie sposób jednak przejść obok niego obojętnie. Należy docenić doświadczenie Autorki, jej znajomość ludzkiej natury, a przede wszystkim cięty język i piekielnie inteligentne poczucie humoru.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena