Koszyk 0
Opis:
Trzecia część bestsellerowego cyklu Kami Garcii i Margaret Stohl "Kroniki Obdarzonych". Czasami nie ma jednej odpowiedzi i jednego wyboru. Czasami nie ma powrotu. I tym razem nie będzie happy endu. Ethan myślał, że przyzwyczaił się już do dziwnych i niemożliwych rzeczy, które od czasu, kiedy poznał Lenę, działy się w Gatlin. Ale kiedy razem z Leną wrócili do domu, okazało się, że słowa „dziwny” i „niemożliwy” nabrały nowego znaczenia. Szarańcza ... niespotykane upały i gwałtowne burze zaczęły nawiedzać Gatlin... Wszystko wskazywało na to, że powodem tych nieszczęść jest Lena, która nie potrafi zapanować nad swoimi mocami. Czas płynął i tylko jedno było pewne – miasteczko przestanie istnieć, jeśli straszliwe siły kłębiące się nad nim, nie zostaną ujarzmione. A to wymaga wielkiej ofiary. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kami Garcia, Margaret Stohl
  • 2012
  • 506
  • 210
  • 150
  • 978-83-927607-5-7
  • 9788392760757
  • ZAQUZ

Recenzje czytelników

Chaos w Gatlin

Ocena:
Autor:
Data:
Długo trzeba było czekać na trzecia część Kronik obdarzonych - jednak opłacało się czekać! Istoty chaosu są rewelacyjne. Zastawiacie się co się stanie po decyzji Leny? Ja również była tego ciekawa... z pozoru wszyscy odetchnęli jednak już niebawem okaże się, że susza i upały w Gatlin nie są przypadkowe... Że huragany tak naprawdę nie są przyczyną zmian atmosferycznych tylko skutkiem... a czego? Działań Sarafine? Czy może wiąże się to z decyzją Leny ... A może na to związek z wątkiem tejemniczego Kogoś, który jest Dwoma...? odpowiedzi na te pytania już w księgarniach.

A może po przeczytaniu Istot ciemności zrobiło wam się żal Ridley? i zastanawiacie się " Ale jak to? Co dalej z nią" przeczytajcie koniecznie - niespodzianka gwarantowana.
Jeśli chodzi o niespodzianki i zaskoczenia i jst ich jeszcze kilka w powieści.. zarówno jeśli chodzi o starych bohaterów, którzy są w kronikach od początku - od pierwszego tomu jak i którzy pojawili się w poprzedniej części.

Mimo, że wojny secesyjnej jest mniej niż w poprzednich częściach to retrospekcji nie zabraknie!

Chaos- jak sama nazwa wskazuje coś się będzie działo.. coś straci równowagę... Czy jednak koniec będzie pozytywny? tego zdradzać nie będę - deser zostawia się na koniec ;) Mogę jedynie zagwarantować, że nie zawiedziecie się i do samego końca będzie mocne napięcie.
Serdecznie polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Chaos rodzi więcej chaosu

Ocena:
Data:
Nie od dziś wiadomo, że śmierci boi się każdy, ale czy każdy potrafi kochać tak mocno drugiego człowieka, aby przezwyciężyć strach i poświęć swe życie dla ukochanej osoby? Czasami po prostu trzeba wybrać między czymś prostym, a czymś słusznym. Nigdy nie śmiałam myśleć, że to właśnie Ethan Wate stanie przed takim wyborem. Zapewne każdy z nas spodziewał się, że Lena zostanie kiedyś zmuszona do swego rodzaju wyboru między ukochanym a światem paranormalnym ... Ale czytając wszystkie części tejże powieści, nigdy nie wierzyłam w to, że droga bohaterów wykreowanych przez Kami Garcia oraz Margaret Sthol będzie drogą łatwą, prostą, bez żadnych zakrętów. Nie spodziewając się tego, co zastałam na końcu książki, było to dla mnie wstrząsające zaskoczenie.
Melancholijny nastrój połączony z mnóstwem zagadek oraz mrocznym klimatem małego miasteczka Gatlin, jak i pełne miłości celtowanie dwójki bohaterów to wszystko, co tworzy trzecią część Pięknych Istot. Momenty, których żaden czytelnik się nie spodziewał oraz wyjaśnienie niecierpiących zwłoki rzeczy, a to wszystko w gotyckiej oprawie. Nie potrafię nawet ubrać w słowa mojego smutku, który towarzyszył mi, w momencie, kiedy przeczytałam ostatnie słowo w książce: „Lena”. I mogłabym nawet dać sobie ręką uciąć, że znaczenie imienia głównej bohaterki doskonale ją opisuje. Bardzo pobudliwe osoby, które wrażliwie są na wszystko, co stanowi urok życia, mają wrodzony zmysł poezji, piękna, elegancji, czują się doskonale w swoim własnym świecie – idealna Lena Duchannes, wprowadzająca nas w świat zamyślenia, gdzie problemem nie jest klasówka z angielskiego u pani English, a nadchodząca Apokalipsa. Zapewne nie trudno się domyślić, że ostatnimi czasy jest to hit wśród pisarzy, malarzy, reklam przeróżnych sklepów. Garcia i Sthol również pokusiły się o wątek związany z Apokalipsą zapowiedzianą przez Majów, a potwierdzoną przez współczesnych naukowców. Jak skwitowały swoją tezę autorki? W sposób korzystny dla nas i niekorzystny dla Leny, Linka, bądź Ammy.
W trzeciej części Pięknych Istot, noszącej tytuł Istoty Chaosu, przeżywamy razem z bohaterami nieodłączny strach, panikę oraz konsekwencje popełnionych błędów. Poznajemy również kolejne tajemnice Obdarzonych, jak i szarych śmiertelników żyjących za ścianą obok. To właśnie w tej części wyrazy „niemożliwy” i „chaos” nabierają nowego znaczenia dla Leny i Ethana. Straszliwe upały, wysuszenie jeziora, szarańcze, końcowe trzęsienia Ziemi, to tylko garstka kataklizmów, nawiedzających Gatlin. Nieoczekiwane zwroty akcji oraz przemiana złych bohaterów w dobrych, a na deser diabelnie ważna rola pani English w tej części Kroniki Obdarzonych. Również wyczekiwany powrót Johna Breed’a z pewnością zadowoli żeńską część fanów. Bo w końcu kto jeszcze nie popadł w symptom Breeda?
Kupując tę część, zauważyłam na tylnej stronie książki uwagę wydawcy, która informowała mnie o tym, iż w tej części happy endu nie będzie. Frasobliwie muszę stwierdzić, że nie było to słowo rzucone na wiatr. Za to pozostawiły sobie ogromne pole manewru, co do kolejnych części i mam nadzieję, że nie pozostawią nas w chwili niepewności przez kolejne miesiące, albo (odpukać) lata.
Zachęcam do kupna Istot Chaosu, albowiem nikt z czytających nie będzie zawiedziony poziomem tej części. Kami Garcia i Margaret Sthol to gwiazdki na niebie, które pokazały fanom swoją klasę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena