Koszyk 0
Opis:
Młoda artystka Kira, stoi przed dużym wyzwaniem. Po zagadkowej śmierci swojego ojca otrzymała propozycję odrestaurowania fresku, który znajduje się w pewnej starej posiadłości. Tam poznaje zagadkowych gospodarzy. Cyriel jest jednym z nich, ale dlaczego młody i atrakcyjny mężczyzna zachowuje się tak odpychająco? W trakcie swojej pracy Kira zaczyna dostrzegać dziwne cienie, słyszy dziwne odgłosy, a ludzie znikają w zagadkowy sposób. W Kirze wzbudza to pewne podejrzenia ... Z czasem jednak zaczyna rozumieć, że została wciągnięta w pułapkę domu pełnego cieni. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Susanne Rauchhaus
  • 2011
  • 1
  • 296
  • 208
  • 144
  • 978-83-7668-010-1
  • 9788376680101
  • ZA59K

Recenzje czytelników

Dla młodzieży

Ocena:
Autor:
Data:
Naprawdę ciekawa książka. Doskonała na prezent dla nastolatków.
Czy ta recenzja była przydatna?

bardzo dobra

Ocena:
Autor:
Data:
Młoda artystka Kira stoi przed dużym wyzwaniem. Otrzymała propozycję odrestaurowania fresku, który znajduje się na sklepieniu piwnicy starego domu. Tam poznaje zagadkowych gospodarzy. Cyriel jest jednym od nich. Ale dlaczego młody i atrakcyjny mężczyzna zachowuje się tak odpychająco ? Skąd pochodzą cienie, które widzi Kira, skąd odgłosy jakie ona słyszy podczas swej pracy. W Kirze wzbudza to pewne wątpliwości. Z czasem rozumie , że została wciągnięta w pułapkę domu pełnego cieni… ... To tyle z opisu książki zamieszczonego na IV stronie okładki.
Mimo że książka ma zaledwie 300 stron, to historia jest bardzo obszerna i wyrafinowana. Już na wstępie czytelnik wprowadzony zostaje w intrygującą zagadkę. Młoda dziewczyna, pozostająca bez środków do życia, po samobójczej śmierci ojca, dostaje niesamowitą ofertę. Zaoferowane przez tajemniczego jegomościa Rubena Nachmanna kwota, pozwoli jej spokojnie studiować. Ale jak to w życiu bywa, duże pieniądze niosą za sobą duże niebezpieczeństwo, a czytelnik stopniowo poznaje jego ogrom. Bohaterka w trakcie prac odkrywa, że śmierć ojca nie była krokiem szaleńca, lecz działaniem osób trzecich.
Styl narracji jest swobodny i przyjemny do czytania, a dialog przekonujący. Interesujące jest, że autorka postanowiła napisać historię z dwóch perspektyw. Kira jest narratorem w pierwszej osobie, ale jest i drugi bohater, niewidoma Jessy, Jej losy, łączące się z historią Kiry, napisane są w trzeciej osobie. Z początku nie wiadomo, w jaki sposób wiążą się one z wątkiem głównym powieści. Ten zabieg autorki powoduje, że historia jest bardziej ekscytująca, trzymając czytelnika w napięciu do ostatniej strony.
Sam pomysł na fabułę jest tyleż intrygujący, co godny podziwu. Autorka w swej powieści sięgnęła do odwiecznego pytania o idealną czerń. Poszukiwanie jej, to wyzwanie, jakie od zarania dziejów, po dzień dzisiejszy, stawiali sobie alchemicy i malarze. To właśnie pozwoliło jej zbudować ciekawą historię łączącą dwa gatunki; kryminał i fantastykę. Jednocześnie dzięki temu mogła wprowadzić czytelnika w świat malarstwa, umiejętnie wplatając w fabułę ciekawe informacje z zakresu historii sztuki i konserwacji obrazów.
Powieść ma swoją dynamikę i z chwilą pojawienia się Kiry w domu Rubenna Nachmanna napięcie stopniowo wzrasta. Rzadko się zdarza, aby eskalacja napięcia była tak płynna i wynikająca z logiki zdarzeń. A to właśnie powoduje, że trudno oderwać się od tej książki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena