Koszyk 0
Opis:
W pasjonującej kontynuacji bestsellerowej Królowej Tearlingu wrogie Mortmesne najeżdża ziemie Tearlingu, stanowiąc śmiertelne zagrożenie zarówno dla Kelsea, jak i całego królestwa. Z każdym dniem Kelsea Glynn coraz bardziej oswaja się z rolą władczyni. Kładąc kres zsyłkom niewolników do sąsiedniego Mort, wchodzi w drogę czerpiącej moc z czarnej magii Szkarłatnej Królowej – ... a ta nie cofnie się przed niczym. Szkarłatna Królowa postanawia wysłać straszliwą armię, by upomnieć się o swoje. Nic już nie powstrzyma inwazji na Tearling. Lecz gdy mortmesneńskie wojska podchodzą coraz bliżej, Kelsea w tajemniczy sposób udaje się spojrzeć w czasy sprzed Przeprawy i odnaleźć w nich niezwykłą i groźną sojuszniczkę: Lily, która walczy o życie w świecie, w którym już samo bycie kobietą bywa przestępstwem. Przyszłość Tearlingu – i duszy Kelsea – może zależeć od Lily i kolei jej życia, lecz młoda królowa ma bardzo mało czasu, by dowiedzieć się, jaki los spotkał kobietę. W kolejnej olśniewającej książce Eriki Johansen wracają doskonale znani czytelnikom bohaterowie – w tym Buława i Szkarłatna Królowa – oraz pojawiają się fascynujący nowi aktorzy, przez co ta niezwykła opowieść o magii, tajemnicach i zawziętej młodej bohaterce zyskuje kolejne ekscytujące wymiary. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Erika Johansen
  • 2016
  • 400
  • 9788364297-73-1
  • 9788364297731
  • ZD5RA
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Musisz przeczytać!

Ocena:
Autor:
Data:
Zrobiło się poważniej. Podstawowe problemy biednego, pozbawionego silnego wojska i wielu innych elementów królestwa rozwijają się, a Kelsea musi stawić im czoła. Wiele rzeczy się zmienia. Mija czas, a królowa uczy się, na czym polega bycie władczynią. Uczy się na własnych błędach, uczy się też na błędach swoich poprzedników. Wątek spoglądania w przeszłość jest mocną stroną tej książki. Johansen udowadnia, że potrafi pisać nie tylko osadzoną w rzeczywistości przypominającej wieki średnie fantasy ... ale też pełne napięcia sci-fi w czasach określonych tu jako świat "przed Przeprawą". Przejście jest zaskakujące, wciskające w fotel i niesamowicie zgrabne. W tym tomie historia świata, na który składają się m.in. Tearling i Mort zostaje pogłębiona. Wiele kwestii zostaje wyjaśnionych, a naturalną konsekwencją jest pojawienie się kilku nowych, teraz bardziej złożonych pytań. Tak jak rośnie świadomość Kelsea dotycząca świata, który ją otacza i rzeczy, o których milczą księgi dotyczące historii, tak jak rośnie też jej samoświadomość jako kobiety i władczyni, tak rosła moja świadomość jako czytelniczki i aktywnej odbiorczyni tej historii. W jakiś sposób Inwazja na Tearling funkcjonuje jako interesujące odbicie realnych problemów, które dotykają prawdziwego świata, naszego świata. Fantastyka ma moc niedosłownego stanowienia o rzeczywistości, w której żyje autor i Johansen z tego prawa korzysta. Dla mnie cykl dotyczący Tearlingu przestał być tylko opowieścią o zmyślonym konflikcie. To już coś więcej niż książka, która ma pełnić funkcję czysto rozrywkową. Szczególną uwagę zwróciłam na to, że Erika Johansen pisze o kobietach - traktuje je z perspektywy pojedynczych historii, historii znaczących, historii, które mają wpływ na całe narody. Johansen udowadnia, że można napisać powieść, w której jednocześnie temat płci jest istotny, ale każdy z bohaterów mówi sam za siebie i jest traktowany z równą uwagą - niezależnie od swojej płci, orientacji i pochodzenia jest obiektem interesującym i wielowymiarowym, bohaterem lubianym lub nie. Zwracam na to uwagę, bo szukam w fantastyce mocnych, interesujących i nieprzekłamanych kobiet - i tu je znalazłam. Brakuje w tej powieści łatwych odpowiedzi, prostych motywacji i lekkich rozwiązań. W sensie warsztatowym - kawał dobrej roboty. W odbiorze - przyjemność od pierwszej do ostatniej strony. Nie mam tej książce nic do zarzucenia.

Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2016/04/inwazja-na-tearling-erika-johansen.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna!

Ocena:
Autor:
Data:
http://ravenstarkbooks.blogspot.com/2016/04/przedpremierowo-inwazja-na-tearling.html

[...] Jest tak, jak w przypadku pierwszego tomu. Erika Johansen przyzwyczaiła nas do powoli rozwijającej się akcji, braku wątku romantycznego, wojen i najazdów. Ale jednocześnie wszystko to urzeka. Mimo, że bohaterowie nie pędzą na łeb na szyję, to z zapartym tchem śledzi się ich poczynania. Kelsea to jedna z fajniejszych bohaterek ... Normalnie pewnie po drodze do tronu główna bohaterka miałaby co najmniej 3 facetów, 55 rozterek, i milion wahań nastrojów. Nie u Eriki Johansen.

Osobiście uwielbiam powieści, które sprawiają, że ciężko o głęboki oddech, których akcja goni, porywając mnie za sobą, nie dając nawet krótkiej chwili odpoczynku. Dlatego tym bardziej polubiłam Inwazję na Tearling, bo tak jak poprzedniczka, utrzymywała mnie przy sobie, choć wszystko rozwijało się stopniowo, bez pośpiechu. Do osób obdarzonych nadmiarem cierpliwości nie należę, gdyby to była przeciętna książka, pewnie odłożyłabym ją po jakichś stu stronach. Sęk w tym, że to nie jest jakaś tam sobie książka. To INWAZJA NA TEARLING. To ERIKA JOHANSEN, na raj książkoholika! A obok tego nie da się przejść obojętnie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena