Koszyk 0
Opis:
Doktor Kay Scarpetta przeprowadza sekcję Toni Darien, młodej biegaczki, którą znaleziono martwą w Central Parku. Policja uważa, że ofiara została zgwałcona i zamordowana krótko przed znaleźnym ciała. Scarpetta ma wiele wątpliwości, bo znamiona śmierci świadczą, że kobieta zmarła co najmniej trzydzieści sześć godzin wcześniej. Scarpetta i jej mąż, Benton Weseley, psychiatra sądowy, dostają kartkę świąteczną z nieprzyzwoitymi pozdrowieniami od byłej pacjentki Bentona, Dodie Hodge ... Kay bierze udział w programie telewizyjnym o tematyce kryminalistycznej. W trakcie programu otrzymuje telefon od Dodie, która zadzwoniła do studia. Gospodyni programu Carley Crispin łamie umowę i próbuje rozmawiać z nią o aktualnie prowadzonej sprawie i o zniknięciu bogatej finansistki Hannah Starr. Po powrocie do domu Scarpetta odbiera paczkę, która może zawierać bombę. Carley kradnie jej komórkę i przekazuje ją Warnerowi Ageemu, psychiatrze sądowemu, który w przeszłości przyczynił się do tego, że Benton przez sześć lat musiał się ukrywać, a potem odejść z pracy w FBI. W prowadzeniu śledztwa bierze udział siostrzenica Kay, Lucy, zastępca prokuratora okręgowego Jamie Berger i Pete Marino, detektyw z prokuratury. Lucy jest osobiście zainteresowana rozwiązaniem zagadki tajemniczego zniknięcia Hannah, ponieważ została przez nią oszukana i straciła dużo pieniędzy. Wkrótce dochodzą do wniosku, że sprawy Toni Darien i Hannah Starr mogą być powiązane, a nadto mieć znacznie większy zasięg, wiązać się z przestępczą rodziną Chandonne'ów, wrogów z przeszłości Bentona. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Patricia Cornwell
  • 2014
  • 1
  • 464
  • 195
  • 120
  • 978-83-7659-818-5
  • 9788376598185
  • ZBB92

Recenzje czytelników

Intuicja

Ocena:
Autor:
Data:
Patricia Cornwell znana jest ze swojej serii powieści z Kay Scarpetta, w roli głównej. Doktor Kay Scarpetta jest lekarzem sądowym, znanym i cenionym koronerem.

Tym razem, zajmuje się sprawą zabójstwa biegaczki Toni Darien, która została znaleziona w pobliżu Central Parku w Nowym Jorku. Sprawa budzi szereg kontrowersji, bo ślady z miejsca zbrodni i wyniki badań są ze sobą sprzeczne. Odmienne zdania mają też Kay i prowadzaca sprawę prokurator, Jamie Berger. Według wyników badań ... przeprowadzonych przez Scarpettę, Toni nie żyje od ponad 36 godzin, ale według śladów z miejsca zbrodni i zeznań świadka, zaledwie od kilku godzin. Gdzie tkwi prawda?
Sprawa Toni splata się z tajemniczym zaginięciem bogatej finansistki, Hannah Starr. Obie sprawy wydają się łączyć... żółte taksówki. W rozwiązanie tych spraw zamieszany jest również mąż Kay, Benton, oraz jej siostrzenica, Lucy. Ta ostatnia prowadzi swoje własne sledztwo w internetcie dotyczące zaginięcia Hannah Starr, z którą ma prywatne porachunki. Sprawy są bardziej ze sobą powiązane niż się może wydawać. Macki sięgają w przeszłość, w przeszłość Bentona.
Czy Kay uda się z pomocą bliskich wyjaśnić te sprawy? Jaki będą miały finał?
Droga do celu na pewno nie będzie prosta i łatwa - stanie na niej nie tylko dziwna pacjentka Bentona, ale i ktoś podrzuci bombę do domu Kay. Mocne emocje przed Wami :)

Patricia Cornwell napisała cały cykl powieści kryminalno-sensacyjnych, z Kay Scarpettą w roli głównej. Jednak jej powieści są bardzo nierówne, część jest znakomitych, a część, niestety, nuży. Na szczęście "Intuicja" należy do tej lepszej grupy w jej twórczości. Jest dobrze napisana, zaskakująca i ma swój klimacik, czyli coś, co ja ogromnie cenię w książkach. Kay Scarpetta, jak zwykle, dąży do celu, pomimo licznych przeciwności losu, które na nią czyhają. Ma mocne wsparcie ze strony Lucy i męża, choć jego dawne tajemnicze zniknięcie, stale kładzie się cieniem na ich związku, a teraz i na pracy. Czy sobie poradzą z tym?
"Intuicja" to niezła lektura na długi weekend lub zimowe wieczory, zapewniająca sporą dawkę emocji - polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Mimo, iż jest to 17. tom serii, jeżeli nie znacie poprzednich części nie zrażajcie się, Cornwell zadbała o liczne nawiązania do wcześniejszych, istotnych dla sprawy wydarzeń z życia Kay i Bentona. Trzeba pisarce przyznać, iż jest jak dobre wino- parafrazując...im więcej książek pisze, tym czyni to lepiej. Seria o dr Kay Scarpecie to książki, po lekturze których niecierpliwie czeka się na kolejne tomy ... Dla mnie niewątpliwym plusem jest bardzo realistyczne oddanie szczegółów pracy amerykańskiego i kanadyjskiego patologa (Kay pracowała w obu krajach) oraz prowadzenie czytelnika przez tajniki pracy policji, które poznajemy wraz z prowadzącym kolejne śledztwa zaufanym śledczym Marino.
Cykl o dr Scarpecie mogę polecić każdemu kto lubi dobrze napisane, trzymające w napieciu, rzetelne kryminało-thrillery, ja samoistnie nazwałam ten typ książek. Ostrzegam jednak, nie są to książki dla osób ceniących dynamiczną akcję, w stylu zabili go i uciekł. Każdy kto jednak lubi dopracowane w każdym calu, niezwykle szczegółowe i trzymające poziom kryminały, będzie z lektury Intuicji (i pozostałych części cyklu) zadowolony.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena