Koszyk 0
Opis:
Porywająca akcja, miłość i intryga w Anglii i Rosji na początku XIX wieku! Bracia bliźniacy, podobni do siebie jak dwie krople wody, różnią się temperamentem. Życie księcia Stefana jest zagrożone, więc jego brat awanturnik Edmond wraca z Petersburga, aby go chronić. Chce wykorzystać podobieństwo i zastawić pułapkę na zamachowców. Jest przekonany, że nikt go nie zdemaskuje. Jednak młodziutka piękność, Brianna Quinn, szybko odkrywa mistyfikację. Sytuacja skomplikuje się ... gdy przystojnego Edmonda i czarującą Briannę połączy burzliwa namiętność… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Rosemary Rogers
  • 2012
  • 396
  • 212
  • 145
  • 978-83-238-9204-5
  • 9788323892045
  • ZAQFF

Recenzje czytelników

Pełna intryg i szalonej miłości.

Ocena:
Autor:
Data:
Nigdy nie byłam zagorzałą miłośniczką historycznych powieści, ale mimo wszytko postanowiłam dzięki wydawnictwu Harlequin/Mira przełamać swoją awersję do tego gatunku literackiego sięgając po dzieło Rosemary Rogers zatytułowane ,,Intryga i namiętność’’. Powyższa pozycja nie jest jednak nowością, gdyż wcześniej niektórzy czytelnicy znali ją pod nazwą ,,Bezdroża namiętności’’.

Akcja powieści rozgrywa się na początku XIX wieku w 1820 roku. Edmond Summerville ... syn angielskiego księcia i matki Rosjanki, od kliku lat mieszka w Petersburgu, gdzie służy carowi Aleksandrowi II. Pewnego dnia mężczyzna nieoczekiwanie dowiaduje się, że życie jego brata bliźniaka jest zagrożone. Stefan mieszka w rodzinnym domu, w Meadowland. Ktoś od jakiegoś czasu ewidentnie próbuje się go pozbyć. W zaistniałej sytuacji Edmond wraca do Londynu i zamierza ,,podszyć'' się pod swojego brata, by tym samym zastawić pułapkę na zamachowców. Sprawa komplikuje się coraz bardziej, kiedy na jego drodze pojawia się Brianna Quinn, towarzyszka z lat dziecięcych, która od razu rozpoznaje mistyfikacje braci. Obecnie sama ma pewne problemy z ojczymem, dlatego grozi Edmondowi, że jeśli nie przyjmie jej pod swój dach, to ujawni jego szachrajstwo. Czy Summerville ulegnie szantażowi pięknej, młodziutkiej kobiecie? A może to Brianne powinna się obawiać swojej reputacji przebywając w rodowej siedzibie Huntleyów?

Bardzo lubię czytać romanse i nie wstydzę się o tym pisać, lecz jeśli chodzi o historyczne akcenty, niestety nie leżą one w mojej ulubionej sferze zainteresowań, dlatego miałam duże obawy sięgając po ,,Intrygę i namiętność’’. Na szczęście przy bliższym poznaniu powieść Rosemary Rogers bardzo zyskała w moich oczach. Fabuła rozgrywa się w dwóch krajach, w Anglii i Rosji, dzięki czemu mogłam być zarówno świadkiem rosnącego uczucia między Edmondem a Brianne, jak i politycznych rozgrywek toczących się wokół władzy rosyjskiego cara. Lekki, płynny styl narracji sprawił, że z niezwykłą swobodą i zainteresowaniem śledziłam perypetie głównych bohaterów, aż do finałowej mety. Dynamiczna akcja otoczona miłosnymi wątkami dodała swoistej pikanterii, zaś misterna intryga doskonale skomponowała się z politycznym tłem. Trudno jedynie było mi się przyzwyczaić do dystyngowanego zachowania głównych bohaterów, ponieważ w obecnych czasach posługujemy się bardziej potocznym językiem bez zbędnego ,,owijania w bawełnę’’, lecz drugiej strony cały urok owej książki tkwi właśnie w takiej arystokratycznej wymowie. Nurt historyczny w moim odczuciu został zepchnięty na dalszy plan, co ja osobiście uważam za plus, lecz nie każdemu taki zamysł przypadnie do gustu. Oczywiście w niektórych momentach znajdziemy konkretne nawiązania do poszczególnych historycznych miejsc i osób, jednak autorka w dużej mierze skupiła się na ,,grze’’ kochanków, którzy za wszelką cenę bronili się przed poważnym związkiem raniąc siebie nawzajem. Reasumując, całokształt powieści Rosemary Rogers wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie i z miłą chęcią poznam pozostałą jej twórczość.

Wszystkim miłośnikom romansów historycznych i nie tylko polecam przeczytać ,,Intrygę i namiętność’’. Jeśli szukasz przyjemnej, emocjonującej powieści, w której nie brak szalonej miłości, brawurowych pościgów, niebezpiecznej intrygi i politycznych machinacji, ta powieść jest dla ciebie. Serdecznie zapraszam.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Intryga i namiętność

Ocena:
Autor:
Data:
Romans historyczny dla osoby zaczytanej głównie w książkach paranormal romance? To nie może pójść razem w parze. Musi skończyć się tragedią. To były pierwsze myśli jak otrzymałam książkę Rosemary Rogers. Nigdy nie czytałam tego typu książek. Jak zawsze musi być ten pierwszy raz.

Edmond i Stefan to bliźniacy którzy są podobni do siebie jak dwie krople wody. Edmond na stałe mieszka w Petersburgu na dworze cara Aleksandra Pawłowicza, zaś Stefan mieszka w Anglii. Gdy do Edmonda dochodzą wieści ... że jego brat jest w niebezpieczeństwie, ponieważ były organizowane zamachy na jego życie, postanawia udać się do Anglii i dowiedzieć się kto za tym wszystkim stoi. Podając się za swojego brata, udaje się do Londynu. Jest święcie przekonany, że jego plan jest doskonały, gdyż nikt nie jest w stanie rozróżnić braci, nawet z bliskiej odległości. Wszystko się komplikuje, gdy na przyjęcie na które wybrał się Edmond podający się za Stefana, zjawia się Brianna Quinn. Piękna dziewczyna, która chciała pilnie porozmawiać ze Stefanem od razu rozpoznaje, że to nie Stefan jest na przyjęciu...

Sięgając po książkę Rosemary Rogers "Intryga i namiętność" spodziewałam się, że przeczytanie jej będzie dla mnie niezłym wyzwaniem. Nie wierzyłam, że ta powieść będzie mnie w stanie zainteresować. Już na samo hasło "romans historyczny" miałam ochotę odłożyć ją na półkę. Jednak udało się. Dobrnęłam do końca książki. Mimo iż napisana jest bardzo przystępnym językiem, zajęła mi parę wieczorów. Jak w każdej powieści są momenty ciekawe jak i te mniej ciekawe. Według mnie najciekawsze były fragmenty jak akcja działa się w Anglii. Gdy akcja przenosiła się do Rosji to już było gorzej, ale to tylko moje odczucia.

Książkę mogę polecić tym którzy lubią książki historyczne. Ja do tych osób nie należę, więc wątpię, żebym sięgnęła po tę pozycję po raz kolejny. Znajdą się jednak osoby, którym ta książką bardzo się spodoba i z chęcią po nią sięgną. Nie chcę, żebyście odczuli, że książka mi się nie podobała. Sama w sobie jest dobra, pomysł i wykonanie bardzo dobre. Jednak ja pozostanę przy książkach o wampirach i fantasy, ponieważ w tym czuję się najlepiej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena