Koszyk 0
Opis:
Paula Vauss to odnosząca sukcesy prawniczka specjalizująca się w rozwodach. Jest bezwzględna, inteligentna i błyskotliwa. Nie ma męża ani dzieci, a jedynie byłego chłopaka, Zacha Birdwine’a, prywatnego detektywa, któremu lubi zlecać tzw. trudne sprawy. Paula nie miała łatwego życia. Dzieciństwo spędziła w nieustannej podróży ze swoją matką, Kai: młodą, zbuntowaną ... hipiską, zafascynowaną również buddyzmem i hinduizmem, uwielbiającą opowiadać córce historie o hinduskich bogach. Kiedy Paula miała jedenaście lat, wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło ich życie: przez córkę Kai trafiła do więzienia (miało to związek z posiadaniem przez nią narkotyków), a Paula do rodziny zastępczej. Podczas pobytu w więzieniu Kai urodziła dziecko, które oddała do adopcji, chcąc dla niego jak najlepiej. Po wyjściu z więzienia Paula ponownie trafiła pod jej opiekę. Po osiągnięciu pełnoletności usamodzielniła się i zerwała kontakty z matką. Dręczona wyrzutami sumienia (więzienie, oddanie dziecka do adopcji), choć minęło piętnaście lat, co miesiąc wysyła matce czek. To jedyna forma kontaktu między nimi. Kiedy pewnego dnia czek wraca do niej, Paula wie, że coś jest nie tak. Do czeku dołączona jest wiadomość od matki, sugerująca, że jest bardzo chora i że zostało jej kilka miesięcy życia. Niedługo potem do drzwi Pauli puka Julian. Okazuje się, że to jej młodszy brat, który po śmierci rodziców adopcyjnych chce odszukać biologiczną matkę. Paula postanawia zrobić to razem z nim, zanim będzie za późno. Pomaga im Zach Birdwine, do którego ona nadal coś czuje, ale nie potrafi rozmawiać o swoich uczuciach. Matka Pauli umiera, nim zdążą do niej dotrzeć, ale rodzeństwo czeka ogromna niespodzianka: okazuje się, że mają… młodszą siostrę! Hana ma dziesięć lat, w międzyczasie trafiła do rodziny zastępczej. Paula uruchamia procedury, dzięki którym to ona będzie się mogła zaopiekować siostrą. To książka o miłości. Miłości matki do dziecka, dziecka do matki, miłości, która bywa trudna, rodzi problemy i z siły której często nie zdajemy sobie sprawy. Miłości, która wybacza i która daje nam siłę na całe życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 2016
  • 200
  • 195
  • 145
  • *, 9788380531031
  • 9788380531031
  • ZDAPX

Recenzje czytelników

"INNA NIŻ WSZYSTKIE" JOSHILYN JACKSON

Ocena:
Data:
Główna bohaterka książki Paula Vauss nie miała lekkiego dzieciństwa. Dzieciństwo to spędziła w ciągłej podróży razem z matką Kai, która była młodą, zbuntowana hipiską. Zafascynowana była hinduizmem i buddyzmem, lubiła opowiadać Pauli o hinduskich bogach.
Paula jako dorosła kobieta zostaje prawniczką, której specjalnością są rozwody. Jest bardzo błyskotliwa i inteligenta. Nie ma dzieci ani męża, ma tylko byłego chłopaka Zacha Birdwine`a, któremu lubi zlecać trudne sprawy ...

Gdy Paula miała jedenaście lat, w jej życiu wydarzyło się coś, co na zawsze je zmieniło. Paula miała przy sobie narkotyki, przez co jej matka trafiła do więzienia. W związku z czym Paula trafiła do rodziny zastępczej. Kai w więzieniu urodziła dziecko, które oddała do adopcji, jako matka chciała jego dobra. Po wyjściu z więzienia Paula ponownie trafia pod jej opiekę, jednak do czasu. Po ukończeniu pełnoletności Paula zrywa wszelkie kontakty z matką i zaczyna samodzielne życie. Co miesiąc jednak wysyła matce czek targana wyrzutami sumienia za jej więzienie i oddane do adopcji dziecko. Wysyłanie czeku jest jedyną formą kontaktu między matką i córką. Pewnego dnia staje się coś niespodziewanego, otóż wysłany czek wraca do Pauli z wiadomością od matki. Wiadomość nie jest zbyt dobra. Paula dowiaduje się, że jej matka jest bardzo chora i zostało jej kilka miesięcy życia.

Nie długo po tej sytuacji Paulę odwiedza Julian, jej przyrodni brat. Jego rodzice adopcyjni zmarli a on po ich śmierci chce odszukać swoją biologiczną matkę. Paula postawia mu pomóc zanim matka umrze. Dołącza się do nich Zach, do którego Paula żywi uczucie, jednak boi się o tym rozmawiać.

Matka Pauli umiera nim rodzeństwo zdąży ją odnaleźć. Jednak czeka na nich ogromna niespodzianka, okazuje się, że mają jeszcze jedną siostrę. Hana ma dziesięć lat i również w między czasie trafiła do rodziny zastępczej. Paula chce legalnie zaopiekować się młodszą siostrą.

Książka jest naprawdę bardzo ciekawa i poruszająca. Jest to książka o miłości matki do córki i odwrotnie. Pokazuje, że miłość czasami bywa trudna do takiego stopnia, że rodzi problemy, z którymi często ciężko sobie poradzić. Jest to książka o takiej miłości, która również daje siłę, aby sobie wybaczyć na resztę życia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena