Koszyk 0
Opis:
W opowieści Kasi Bulicz-Kasprzak jest dużo ciepła, humoru i kobiecej mądrości. To sprawia, że czyta się ją z ogromną przyjemnością. Polecam! Magdalena Witkiewicz, autorka Opowieści niewiernej Ciąża. Stan odmienny. Błogosławiony? Nie dla Karoliny! Studentka ostatniego roku chemii ma plany na przyszłość i nie uwzględniają one bycia mamą. Na pewno jeszcze nie teraz! Gdyby mogł ... a cofnąć czas, drugi raz nie byłaby taka głupia. Jak powiedzieć o ciąży rodzicom, babci, przyjaciołom, ojcu dziecka? Może nic nie mówić? Dziewięć niezwykłych miesięcy zmian i niepokojów sprawi, że Karolina zrozumie siebie, zmądrzeje i odnajdzie miłość życia - synka Jasia. Kasia Bulicz-Kasprzak lubi czytać książki, biegać po lesie, pić gorzką herbatę. Pisze powieści, z których każda jest zupełnie inną bajką, bo marzy, by czytelniczki sięgając po nie, zadawały sobie pytanie: "Co też Kasia wymyśliła tym razem?". Urodziła się w 1976 roku na Dolnym Śląsku, studiowała biologię, później polonistykę. Od 2000 roku związana z podwarszawskim Sulejówkiem, gdzie mieszka z rodziną. Jej pierwsza książka - Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna - wysłana na konkurs na współczesną powieść obyczajową dla kobiet, konkurs ten wygrała i od tej pory ukazują się kolejne powieści: Meandry miłości, Dom na skraju, Nalewka zapomnienia. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Bulicz-Kasprzak
  • 2015
  • 272
  • 215
  • 135
  • 978838031-089-6
  • 9788380310896
  • ZCQ2O

Recenzje czytelników

Inna bajka

Ocena:
Autor:
Data:
Z twórczością Kasi Bulicz-Kasprzak nie miałam wcześniej do czynienia. Tyle osób jednak polecało jej najnowszą książkę ,,Inna bajka”, że postanowiłam się skusić.

inna_bajka_kasia_bulicz-kasprzak


Kasia Bulicz-Kasprzak czaruje
Około 2 lat temu Martyna czytała tej pisarki debiutancką powieść ,,Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna”. Jak można się spodziewać wywarła na niej bardzo pozytywne wrażenie. Ja natomiast postanowiłam skusić się na dziennik studentki chemii ... która przed 2 rokiem studiów magisterskich niespodziewanie dla siebie zachodzi w ciążę. Klasyczna wpadka. Wyjazd, wino, chłopak. Tylko jak to? Przecież Karolina Jabłońska miała tyle innych planów – studia doktoranckie, praca, dopiero gdzieś w odległej przyszłości rodzinę i dzieci. A co na to jej bogobojna babcia, która zna chyba wszystkich świętych? To jej opinii dziewczyna chyba boi się najbardziej…

Studia, ciąża, co zrobić?
Muszę przyznać, że tak świetnie skonstruowanej pozycji dawno nie czytałam. Jak wiecie, uwielbiam pozycje obyczajowe, a ostatnio mam fazę na zachwycanie się pięknymi opaseczkami i innymi akcesoriami dla małych księżniczek. Tak naprawdę nie wiem, co bym zrobiła na miejscu Karoliny. Tak się złożyło, że jesteśmy w równym wieku. Kariera nigdy nie była dla mnie ważna, pewnie, gdybym dowiedziała się, że jestem w ciąży też na początku byłabym przerażona. Ale to chyba niezależne od wieku.

,,Inna bajka” Kasia Bulicz-Kasprzak
,,Inna bajka” to swoisty dziennik dziewczyny, która praktycznie z dnia na dzień musi przewartościować swoje życie. Gdzie studia, ojciec dziecka, opinia znajomych i rodziny? Muszę przyznać, że z wielką przyjemnością zapoznałam się z najnowszą powieścią Kasi Bulicz-Kasprzak i z chęcią poznam jej wcześniejsze publikacje. Wcześniej nikt chyba nie wpadł na pomysł, aby w powieści obyczajowej zawrzeć całą ciążę łącznie z pierwszymi miesiącami dziecka. Oczywiście, nie zastąpi to poradnika i tak dalej, jednak na mnie wywarła naprawdę duże wrażenie. Lektura idealna na wolne popołudnie. Właściwie przeczytałam ją w kilka godzin. Nie pogniewałabym się, gdyby kiedyś ukazała się kontynuacja losów Karoliny i małego Jasia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Życie nie zaw­sze porównywalne do baj­ki

Ocena:
Data:
„Inna bajka” to już trzeci tytuł autorstwa Katarzyny Bulicz – Kasprzak, jaki przeczytałam.

Karolinę Jabłońską, studentkę ostatniego roku chemii poznajemy w chwili, gdy orientuje się ona, że najprawdopodobniej jest w ciąży. Zaznaczyć należy, iż ciąża ta jest nieplanowana - stan ów jest efektem zaledwie jednej płomiennej nocy…

Jako, że nasza bohaterka lada moment kończy studia i ma skonkretyzowane plany na swoją przyszłość początkowo ma jeszcze niewielkie złudzenia, co do tego ... że jednak nie nosi pod sercem dziecka. Wizyta u lekarza pozbawia ją jednak tej płonnej nadziei.

Świat młodej kobiety ulega całkowitej reorganizacji, a ona sama czuje się bardzo zagubiona i pozbawiona perspektyw na przyszłość. Postanawia nic nie mówić ojcu dziecka, a decyzję tę podejmuje z dwóch powodów. Po pierwsze słabo zna Rafała obawia się więc reakcji młodego mężczyzny na tak ważkie informacje, a po drugie wie, że Rafał podoba się jej przyjaciółce i wygląda na to, że zaczyna ich ze sobą łączyć coraz poważniejsza relacja.

Książka podzielona jest na rozdziały, a każdy z nich opisuje perypetie bohaterki w każdym kolejnym miesiącu ciąży – zaczynając od rozdziału noszącego tytuł Poczęcie, a kończąc na fragmencie zatytułowanym Rozwiązanie.

Taki układ powieści ma wg mnie wymowę symboliczną. Autorka ukazała w ten sposób niemalże krok po kroku wiele trudów i radości, jakie przez 9 miesięcy stają się udziałem przyszłej mamy.

Zaznaczyć jednak należy, iż w „Innej bajce” poznajemy nie tylko losy Karoliny.
Śledzimy również różnorodne perypetie jej przyjaciół: Ani, Kingi, jej narzeczonego Tomka i zakochanego w Kindze na zabój Piotra.

Perturbacje pozostałych postaci bywają bardzo skomplikowane, a życie niektórych z nich także zmienia się o 180 stopni – o co dokładnie chodzi dowiecie się sięgając po tę książkę.

Jest to opowieść o przyjaźni, miłości oraz przewartościowywaniu swojego życia. Na przykładzie Karoliny mamy możliwość przypomnieć sobie, że niekiedy to co na pierwszy rzut oka wydaje nam się totalną katastrofą w ostatecznym rozrachunku może okazać się naszym największym szczęściem.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2015/12/zycie-nie-zawsze-porownywalne-do-bajki.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena