Koszyk 0
Opis:
Mistrzowska fabuła, niezwykłe postacie, oryginalne zakończenie. Ta książka nie pozwoli Ci zasnąć! Gdy nagle specjalista od tortur staje się ofiarą, trudno przewidzieć, co może się wydarzyć. Geiger zarabia na życie, wydobywając z ludzi różne informacje. Każda sprawa jest inna, różni zleceniodawcy i różne ofiary, ale te same metody, które niezmiennie przynoszą efekty, bo Geiger wie o bólu wszystko. Pozornie bezduszny, nieczuły, z zimną krwią torturujący ludzi ... ma jednak pewną zasadę - nie podejmuje się zleceń, w których ofiarą ma być dziecko. Tymczasem nowym "klientem" Geigera zostaje dwunastoletni chłopiec... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Mark Allen Smith
  • 2012
  • 0
  • 376
  • 197
  • 128
  • 9788377399088
  • 9788377399088
  • ZAN61

Recenzje czytelników

Niesamowita ksiazka z niebanalną akcją i zakończeniem.

Ocena:
Autor:
Data:
Jest to ksiażka, dla której zarwałam noc, a to nieczęsto się zdarza.
Co mamy w Inkwizytorze? Przede wszystkim parę wspólników i to niebanalną. Dwóch mężczyzn (Geiger i Harry) wpada na pomysł własnego biznesu - będą torturować ludzi na zlecenie innych. Nie, źle napisałam, nie torturować, oni będą odzyskiwać informacje, w skrócie OI. I robią to bardzo skutecznie od 10 lat. Geiger mimo że para się OI ma swoje zasady, taki niepisany kodeks moralny, zawodowy – nie pracuje z dziećmi ... Jednak pewnego dnia zleceniodawca zamiast Jonsa dostarcza jego 12 letniego syna. Geiger odmawia wykonania zadania, porywa chłopca i sam staje się Jonsem, jest ścigany przez innego, ale w przeciwieństwie do niego nie mającego żadnych zahamowań OI- Daltona.
Jak dalej rozwinie się akcja nie zdradzę. Napisze tylko, że to jedna z najlepszych powieści sensacyjnych jakie ostatnio czytałam. Akcja wciąga od pierwszej strony i do końca nie puszcza.
Gorąco polecam lekturę Inkwizytora,to świetna pozycja trzymająca w napięciu, z niebanalnymi bohaterami, bardzo wyrazistymi i niebanalną akcją, a w zasadzie pomysłem na nią.Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Inkwizytor

Ocena:
Autor:
Data:
"Inkwizytor" to jedna z najlepszych książek sensacyjnych, jakie w ostatnim czasie czytałam. Doskonały język, świetnie skonstruowana akcja i niebanalny pomysł na fabułę. Opowieść jest niezwykle sugestywna i dopracowana w szczegółach, tak że podczas lektury na rekach niejednokrotnie pojawiała mi się "gęsia skórka".

Opowieść rozpoczyna się sceną przesłuchania, przedstawioną bardzo obrazowo i sugestywnie - nie chciałabym się znaleźć na miejscu przesłuchiwanego... ...
To element pomysłu na biznes związany z odzyskiwaniem informacji (OI) jak inaczej nazywane są tutaj przesłuchania. Jednak nie są to przesłuchania z tzw. "mordobiciem", tylko przemyślane, finezyjne i skonstruowane jak przedstawienia teatralne, przesłuchania wykorzystujące słabości psychiczne delikwenta. Oczywiście elementy użycia siły również mają tu miejsce, jednak nigdy podczas 10 letniej kariery przesłuchującego nikt nie umarł.
Na pomysł biznesu związanego z odzyskiwaniem danych wpadł Geiger, bardzo specyficzna postać, który zwerbował zdolnego, lecz złamanego życiowo informatyka, Harry'ego. Zlecenie można dać tylko przez stronę internetową, pod warunkiem, że posiada się rekomendacje innego klienta firmy.
Geiger, to bardzo skryty człowiek, którego nie zna nawet jego wspólnik, jednak ma on żelazne zasady - nie zabija przesłuchiwanych, nie przesłuchuje dzieci i nie łamie swoich zasad ... dla nikogo.

Bohaterów poznajemy jakby z dwóch stron. Geiger to, z jednej strony, skryty, zamknięty w sobie i niezwykle skuteczny przesłuchujący, a z drugiej strony, pacjent gabinetu psychiatrycznego, człowiek bez przeszłości i bez wspomnień, miewający niezwykłe sny, które kończą się ciężką migreną.
Harry natomiast jest niezwykle zdolnym informatykiem, który w sieci potrafi znaleźć wszystko, jest też pokiereszowanym przez życie alkoholikiem. Ale jest też niezwykle ciepłym i kochającym opiekunem swojej chorej siostry.

Wiele się zmienia, kiedy jeden ze zleceniodawców, zamiast przesłuchiwanego przywozi jego syna. Geiger nie łamie swoich zasad - unieszkodliwia mężczyznę i sam ucieka zabierając chłopca. To zdarzenie wywołuje lawinę następstw - przesłuchujący staje się ściganym....
Czy Geigerowi uda się ochronić dziecko i uciec przed pościgiem? Jak ta sytuacja wpłynie na jego życie?

"Inkwizytor" to intrygująca i niebanalna książka - spodoba się miłośnikom mocnych wrażeń. Świetna fabuła, rwąca akcja, nieoczekiwane zwroty wydarzeń i niebanalne postacie to plusy tej powieści. Myślę, że sylwetki bardzo specyficznych bohaterów i oryginalny pomysł na fabułę sprawią, że książka na długo pozostanie w pamięci czytelnika. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na okładkę, która dodaje całości klimatu i smaczku.
Ja dołączam Marka Allen Smitha do plejady ulubionych pisarzy sensacyjnych i z niecierpliwością wypatruję jego kolejnych książek.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/10/inkwizytor-mark-allen-smith.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena