Koszyk 0
Opis:
Zawrotne tempo, przemoc nieustannie tląca się w sercu Afryki - oto Informacjonistka - thriller z bohaterką, jakiej dotąd nie spotkaliście. Vanessa Munroe ma dość nietypowe zajęcie: handluje informacjami - drogimi informacjami. Wśród jej klientów są korporacje, przywódcy państw i osoby prywatne. Pewien teksański miliarder wynajmuje ją, by odnalazła jego córkę, która zaginęła przed kilkoma laty w Afryce. Zaintrygowana zagadką zaginięcia dziewczyny Munroe wraca do krainy swego dzieciństwa ... gdzie szybko odkrywa, że została zdradzona, odcięta od cywilizacji i pozostawiona na pewną śmierć. Żeby wydostać się z dżungli i uciec przed prześladującymi ją demonami, musi stawić czoło przeszłości, o której od dawna próbowała zapomnieć. Autorka stworzyła wyjątkową postać - niezwykle inteligentnej, przenikliwej, silnej, ale i kruchej, walczącej o swoje miejsce w świecie pięknej kobiety - która będzie główną bohaterką także jej następnych powieści. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Taylor Stevens
 • 2012
 • 1
 • 318
 • 215
 • 135
 • 978-83-7510-505-6
 • 9788375105056
 • ZAJDQ

Recenzje czytelników

Cena informacji

Ocena:
Autor:
Data:
Informacja, najcenniejszy towar na świecie, cena za nią jest nieograniczona, ten kto ma do niej dostęp stawia warunki, a pozostali muszą się dostosować, no chyba że uzyskali je z innego źródła, ale to nie jest zadania ani łatwe, ani bezpieczne.

Vanessa jest jedynym w swoim rodzaju dostawcą, jej zadaniem jest zdobywanie wiadomości, bez względu na koszty i miejsce. Takie zajęcie nie jest dla ludzi lubiących spokój i uporządkowane życie, wręcz przeciwnie – wymaga podróży ... czasem nagłych i w najodleglejsze miejsca na świecie. Talent aktorski i zdolność kamuflażu są podstawowymi umiejętnościami, a jeżeli ktoś umie wyciągać wnioski nawet ze skrawków rozmów może rozpocząć działalność w zawodzie, którego mistrzynią jest właśnie Vanessa Munroe. W jednym dniu uwodzicielska kusicielka, w drugim młody chłopak, w kolejnym jedna z wielu osób, które spotyka się na co dzień, bez zwracania szczególnej uwagi na nich. Dla informacjonistki zmiana wyglądu to nic trudnego, dzięki temu przybiera maski jakie są w danej chwili niezbędne dla wykonania zadania. Życie na walizkach, bez miejsca określanego jako dom i rodziny, nikt i nic nie jest w stanie jej przeszkodzić w wykonaniu zadania. Munroe jest najlepsza i doskonale zdaje sobie z tego sprawę, a kolejne zlecenie intryguje ją i jednocześnie może stanowić wyzwanie dla niej.

Emily Burbank zaginęła podczas wakacyjnej wyprawy do Afryki, kolejne grupy poszukiwawcze nie umiały zdobyć żadnych wiadomości na temat dziewczyny. Nawet odnalezienie jednego z jej towarzyszy nie wniosło nic nowego do dochodzenia. Ostatnią nadzieją jest Vanessa, ojciec zaginionej oferuje sto tysięcy dolarów za samo spotkanie z łowczynią informacji, a kilka milionów czeka gdy zdecyduje się na podjęcie śledztwa. Ale czy pieniądze mogą wynagrodzić ból jaki wywołuje przeszłość? Wspomnienia nadal są bolesne, upływający czas nie sprawił, że są mniej odczuwalne, wciąż przychodzą w koszmarach, tak jak na jawie jak i we śnie, jedynie praca może je na trochę oddalić. Przyjęcie sprawy Emily równa się z powrotem do miejsca, z którego Vanessa uciekła wiele lat temu. Jednak wreszcie nadarza się okazja by stawić czołu temu co w dalszym ciągu rani. Afrykańska ziemia nie jest zbyt przyjazna dla obcych, a czasem bywa śmiertelnie groźna także dla swoich dzieci, szczególnie gdy zdrada przychodzi z najmniej spodziewanej strony. Życie ludzkie jest bezcenne, lecz czasem nadaje się mu konkretną wartość, dla której warto zrobić wszystko, dosłownie i w przenośni. Cena zaufania bywa wysoka, a za darzenie nim nieodpowiedniej osoby ponosi się wysokie koszty, podobnie jak za jego nadużycie. Śmierć za śmierć, tylko lub aż tyle ...

"Informacjonistka" to thriller, w którym przeszłość jest kluczem do przyszłości, a teraźniejszość rozlicza to co miała miejsce wcześniej. Los za wszystko wyznacza opłatę, żaden czyn człowieka nie przechodzi bez echa, za wszystko trzeba ponieść konsekwencje. Ten kto myśli, że przechytrzy mistrzynię zdobywania informacji popełnia błąd, bo kto jak nie ona jest w stanie dotrzeć do wiedzy zarezerwowanej dla nielicznych? Komu może zależeć by poszukiwania Emily nie były kontynuowane? Kto stoi za zniknięciem córki milionera i jaki jest jego prawdziwy cel? Czyżby nie wzięto pod uwagę tego, że Vanessa zawsze kończy swoje zadania, bez względu na okoliczności?

Afryka od strony, która nie bywa tematem filmów podróżniczych i nie gości na kolorowych stronach albumów, rzadko jest tematem książek. Rzeczywistość przedstawiona przez Taylor Stevens bliższa jest wieczornym wiadomościom i newsom o kolejnej wojnie, w takich realiach autorka stworzyła intrygującą historię, w której trudno przewidzieć zakończenie. Nim jednak nastąpi kulminacja fabuła swymi zwrotami akcji zaciekawi każdego kto lubi zagadki oraz intrygi, następujące po sobie w bardzo szybkim tempie i zaskakujące czytelnika.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Każda informacja do czegoś się przydaje

Ocena:
Data:
Taylor Stevens całe dziecięce i nastoletnie lata spędziła w sekcie religijnej o nazwie Dzieci Boga. Dopiero gdy uzyskała niezależność od rodziców, sama podjęła decyzję o odejściu i całkowitym zerwaniu kontaktów z członkami tej kongregacji. Jednak czas, który tam spędziła odbił na niej swoje piętno, które często ujawnia się także w jej książkach. Informacjonistka jest jej debiutancką powieścią.

Vanessa „Essa” Munroe zdobywa informacje, których nikt inny nie potrafi wydobyć na światło dzienne ... aby później drogo je sprzedać. Jest najlepsza i najbardziej skuteczna w tym co robi. Dlatego to do niej zwraca się teksański miliarder, który chce aby odnalazła jego córkę. Jej ślad urwał się w jednym z państw afrykańskich – Gwinei Równikowej. Zadanie jest tym trudniejsze, że stało się to cztery lata wcześniej. Munroe przyjmuje to zlecenie, ponieważ intryguje ją to zagadkowe zniknięcie, a także chce się sprawdzić w czymś zupełnie innym niż robiła do tej pory. Jednak kobieta musi się także przełamać i dopuścić do siebie wspomnienia z przeszłości, które zakopała głęboko w swojej pamięci. Wszystko dlatego, że wraca do Afryki, czyli krainy swojego dzieciństwa. Gdy już jest na miejscu, szybko wychodzi na jaw, że ktoś gra przeciwko niej. Przez to cała sprawa staje się jeszcze bardziej niebezpieczna. Jedynym ratunkiem Vanessy jest odnalezienie i zaangażowanie człowieka, który dawniej odgrywał ogromną rolę w jej życiu. Czy Essie uda się odnaleźć Emily i czy odkryje kto ją zdradził? Tego koniecznie trzeba dowiedzieć się samodzielnie.

Jak tylko zaczęłam czytać tę powieść po prostu przepadłam. Autorka już od pierwszego zdania porywa nas w istny wir akcji i do samego końca nie daje nawet chwili wytchnienia. Na każdym kroku zaskakuje nas niespodziewanymi zwrotami, a wątki w fabule zostały tak zapętlone, że w sumie do samego końca nie można się domyślić kto stoi za całą tą sprawą. Gdyby to nikogo nie zachęciło, to na uwagę zasługuje także miejsce w jakim rozgrywała się praktycznie cała najważniejsza część fabuły. Chodzi mi tu o Afrykę. Autorka zadbała o każdy najmniejszy szczegół aby oddać doskonałe piękno tego kraju oraz pokazać jego niebezpieczną stronę. Dlatego malownicze opisy krajobrazów przeplatają się z bardzo dosadnymi opisami ustroju politycznego w poszczególnych państwach tego kraju.

Na uwagę zasługuje również główna bohaterka i to w jaki sposób została wykreowana. Często w recenzjach Essa porównywana jest do Lisbeth Salander, ale szczerze mówiąc to oprócz podobieństw w pracy jaką obie wykonują i ich zamiłowań do motocykli, to ja jakoś nie widzę tych podobieństw. Munroe jest kobietą silną, czasami bezwzględną i wyszczekaną, ale równocześnie jest także inteligentna, bardzo kobieca i czuła. Widać, że autorka naprawdę postarała się tworząc tą postać, ponieważ skupiła w niej tak wiele sprzecznych ze sobą cech, a mimo wszystko otrzymaliśmy charyzmatyczną i bardzo życiową postać. Bardzo się cieszę, że autorka pisze kolejne części z Munroe w roli głównej. Ale odbiegłam od tematu. Pozostałe postacie zostały równie dobrze ukazane, a ich charaktery przedstawione nam w bardzo czytelny sposób. Każda z nich była zupełnie inna, ale doskonale uzupełniała pozostałe.

Podsumowując. Informacjonistka to naprawdę doskonała powieść, zwłaszcza jeżeli lubujemy się w szybkiej i zaskakującej akcji. Gorąco polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena