Koszyk 0
Opis:
Zombie-apokalipsa zacznie się w Warszawie Piękny, upalny dzień lipca. Pierwszy dzień końca świata, jaki znamy. Warszawę opanowuje tajemniczy wirus. Mieszkańcy stolicy jeden po drugim zamieniają się w spragnionych ludzkiego mięsa zombie. I wyruszają na żer. Komandos na urlopie, fan heavy metalu, pracownik korporacji na skraju załamania nerwowego, nastolatka z czarnym pasem w karate, młody policjant i jego atrakcyjna ż ... ona. Łączy ich jedno – chcą przetrwać. Za wszelką cenę. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Pascal
  • miękka
Mniej Więcej
  • Andrzej Wardziak
  • 2016
  • 464
  • 200
  • 130
  • *, 978837642-840-6
  • 9788376428406
  • ZDD44

Recenzje czytelników

Rzuciłam się na to, jak zombie na świeże mięso

Ocena:
Autor:
Data:
W tej książce będziecie mogli przebyć ulice Warszawy i zaobserwować jak taka zaraza naprawdę się rozprzestrzenia. Jak różni ludzie na nią reagują. I to co w niej jest najlepsze, to właśnie ta różnorodność, ponieważ sądzę, że wiele scenariuszy by się sprawdziło. Znalazłby się taki człowiek, który uważałby, że to dzieję się tylko w jego głowie, drugi uznałby to za dobry żart, trzeciemu coś by świtało w głowie, bo w końcu czyta książki i ogląda filmy. Tylko jak sobie radzić w takiej sytuacji ... Czy w książce Andrzeja Wardziaka możemy się spodziewać jakichkolwiek wskazówek dotyczących właśnie takiego krachu ludzkiego życia? Na to pytanie wam nie odpowiem, bo musicie się sami o tym przekonać, sięgając po Infekcję. Genesis. To będzie dla was przepyszna lektura. Palce lizać. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

.

Ocena:
Autor:
Data:
Odrażające kreatury, zwane dalej zombie, od wieków fascynują ludzi.Na ich temat stworzone mnóstwo, lepszych, bądź gorszych dzieł.Chodzi tu, nie tylko o filmy, czy seriale, ale także mnóstwo książek, próbujących przybliżyć to zjawisko.Pozycje te, to nie tylko fabularne zawirowania bohaterów, rzuconych wprost w ramiona nieumarłych, ale i całkiem poważne dzieła, próbujące naukowo wyjaśnić ową fascynację.

Książkę"Infekcja.Genezis"-otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Pascal ...
Jest to powieść, osadzona współcześnie, w doskonale nam znanej stolicy Polski, czyli Warszawie.Pewnego dnia świat zmienia się diametralnie.Tajemniczy wirus, zamienia, zarażone osoby w krwiożercze monstra, których jedynym celem, jest głód-głód ludzkiego mięsa.Rozpoczyna się nierówna walka, bo wroga przybywa, a osób, który byłyby w stanie walczyć, z nieprzyjacielem, jest coraz mniej.Kilka osób, które, zdają się bardzo różnić od siebie, nie tylko charakterem, postanawia, się nie poddawać i stoczyć walkę, na której końcu, będzie zwycięstwo, albo spektakularna porażka.Wśród osób, które podejmą nierówną walkę są między innymi komandos, nastolatka-mistrzyni sztuk walki, czy młode małżeństwo.Oczywiście nie zdradzę, jak cała ta opowieść się potoczy, dowiedzcie się sami.

Książek, których akcja, w jakimś stopniu nawiązuje do inwazji zombie, przeczytałem, ostatnimi czasy całkiem sporo.Może to skutek tego, że w niedługim czasie, powstało ich całkiem sporo.A niektóre z nich, dzieją się także na naszym podwórku.
Jednak, pomijając sam temat, który jak dla mnie, nie całkiem poważny, jest to pierwsza pozycja, która wywołała jakieś emocje.

Szybka akcja, bohaterowie pełnokrwiści, każdy z własnym bagażem doświadczeń- to największe plusy tej opowieści.Oczywiście polskie realia, oraz nasza stolica, kolejny raz stojąca w obliczu zagłady, także na naszą uwagę zasługują.A więc, nie zajmując więcej czasu, stwierdzam, że powieść ta, na pewno jest godna uwagi, jednak, ja potraktowałem ją, z lekkim przymrużeniem oka, zważywszy na temat.Nie znaczy to jednak, że książka ta, nie przekazuje żadnych wartości.Przede wszystkim, skupia się na ludziach, którzy w obliczu zagłady, usilnie próbują zachować człowieczeństwo.
Kolejny tom, ma swoją premierę, także polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena