Koszyk 0
Opis:
Doskonałe połączenie elementów nauki, filozofii i pierwszorzędnej fabuły. Kultowa książka przetłumaczona na 35 języków. „Berbard Werber stał się niezaprzeczalnie jednym z najbardziej popularnych francuskich pisarzy. Architekt wyobraźni, oscylujący między nieskończenie małym, a nieskończenie wielkim”.Le Figaro „Bernard Werber nie musi uganiać się za sławą, któ ... rą zdobył swoją pierwszą książką, Imperium mrówek, sprzedaną w milionach egzemplarzy na całym świecie. Wyjątkowość jego pisarstwa tkwi w umiejętnym łączeniu zagadek kryminalnych z poszukiwaniami duchowymi oraz wątkami obyczajowymi, co niezawodnie plasuje go na czele rankingów sprzedaży”.La Croix „Krótko mówiąc, ta książka to arcydzieło. Prowokuje do myślenia”.The Sunday Times Faktem jest, że cywilizacja mrówek jest niedościgniona, jeśli chodzi o budowę i organizację miast. Nie wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, jak potężne królestwa zdołała stworzyć przez wieki, jak zadziwiające technologie opracować i jaką sztukę wojenną posiąść. Bernard Werber swoją bestsellerową powieścią otwiera przed nami drzwi do alternatywnej rzeczywistości pełnej tajemnic. To zaproszenie do świata, po którym co dzień stąpamy, a którego zdajemy się nie dostrzegać. Pozwala spojrzeć na człowieka spojrzeniem nie-człowieczym, z perspektywy stworzeń dużo mniejszych. Bo kim my, ludzie, jesteśmy dla mrówek?  Siostrzeniec słynnego entomologa, Jonatan Wells, dostaje w spadku po wuju kamienicę oraz pisemny zakaz schodzenia do piwnicy. Choć bardzo się cieszy z przeprowadzki, z dnia na dzień coraz bardziej intryguje go zagadkowa prośba zmarłego. Jakie sekrety może kryć zamknięta piwnica?  Werber mistrzowsko wplótł w fabułę fascynujące teorie naukowe oraz rozważania filozoficzne na temat ludzkich społeczeństw. Nic dziwnego, że czytelnicy na całym świecie oszaleli na punkcie jego książek. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Bernard Werber
  • 2015
  • 272
  • 205
  • 143
  • 978837999-199-0
  • 9788379991990
  • ZCJGV

Recenzje czytelników

Imperium całkiem genialne

Ocena:
Autor:
Data:
Przeczytanie tej powieści niesie ze sobą również poznanie podstawowych zasad funkcjonowania mrówek. Uczymy się całe życie, a przysłowie to idealnie pasuje do "Imperium mrówek". Co lepsze autor nie zarzuca nas mnóstwem naukowych pojęć, których zwykli zjadacze chleba rozgryźć nie potrafią. Wszystkie informacje zostają podane bardzo przystępnie tak, by przyswojenie nowej wiedzy przyszło nam z łatwością ... Ponadto powieść ta zmusza nas do zatrzymania się na chwilę i pomyślenia nas istotą całego świata. Autor zadaje nam między innymi pytania takie jak: W jaki sposób mamy skontaktować się z istotami pozaziemskimi, skoro nie potrafimy porozmawiać z tymi, które żyją na naszej planecie? Czy mrówki nie są zagrożeniem dla całej ludzkości? W końcu są bardzo bystre, a ich mrowiska przypominają ludzkie metropolia. Jedyne co nasz różni to wielkość.

Na sukces tej książki składa się również język jakim opowiedziana została ta historia. Prosty, przystępny z wieloma barwnymi opisami. Chociaż z początku opisy mrówczego żywota mogły nieco irytować, to już po kilkunastu stronach sam pragnąłem, aby było ich jak najwięcej. Autor naprawdę świetnie poradził sobie z warstwą językową. Muszę wspomnieć jeszcze o samym zakończeniu tej fascynującej lektury. Weber ogromnie mnie zaskoczył - nie spodziewałem się czegoś podobnego.

Całość: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/06/bernard-werber-imperium-mrowek.html#more
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Trochę przerażające

Ocena:
Autor:
Data:
Bernard Werber wydał swoje ,,Imperium mrówek” w 1991 i od razu została ona światowym bestsellerem. Badał on zwyczaje mrówek na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Prowadził rubrykę naukową.

Jonatan Wells, siostrzeniec naukowca dostaje w spadku po nim kamienicę. Przeprowadza się do niej wraz z całą rodziną jednak otrzymuje ostrzeżenie, żeby pod żadnym pozorem nie schodzić do piwnicy. Co ona skrywa?

Mnóstwo jest książek z punktu widzenia kotów czy psów, nawet chomików ... Spotkaliście się kiedyś z lekturą gdzie głos w bardzo dużym stopniu został oddany mrówkom? No właśnie. Temat jest absolutnie nowatorski i zakręcony, ale to właśnie jeden z największych plusów tej książki. Na chwilę poczułam się jakbym była tymi malutkimi stworzonkami, które wbrew pozorom są bardzo podobne do nas- ludzi. Chyba każdy chociaż raz przyglądał się mrówkom. Krok za krokiem idą w równym rzędzie, jednak powiela ruchy swojej poprzedniczki. Dzisiejsze czasy pozwalają na efektywniejsze badania naukowe i wiemy, że porozumiewają się za pomocą cząsteczek zapachowych. Taki ich język.

Ta książka sprawiła, że nie tylko więcej się o tych stworzonkach dowiedziałam, ale też na tę chwilę jestem nimi totalnie zachwycona. Nie jest to książka popularnonaukowa. Równolegle prowadzone są dwa wątki. Jonatan Wells i jego zagadka tajemniczej piwnicy oraz życie mrówek. Ich wojny, morderstwa i erotyczne doświadczenia. Chyba nawet ten wątek był w moim odczuciu ciekawszy, lepiej dopracowany i rozbudowany.

Autor snuje też refleksje na temat praw rządzących naturą i miejsca człowieka we wszechświecie. Ja zastanawiałam się razem z nim. Nie zdajemy sobie jeszcze sprawy z wielu tajemnic jakie skrywa nasze najbliższe otoczenie. Ja spojrzałam inaczej na te owady.

Książka jest niezwykle wciągająca, szalona i nowatorska. Polecam absolutnie każdemu. To coś zupełnie innego, nie mieliście jeszcze z taką książką do czynienia. Zawładnie wami do reszty i z wytęsknieniem będziecie polować na drugi tom tej trylogii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena