Koszyk 0
Opis:
Za namową wzmacniających swoją potęgę Chin, które rozpaczliwie potrzebują nowych źródeł energii, Maceo Encarnacion, meksykański baron narkotykowy, wchodzi w układ z Ben Davidem, pułkownikiem Mossadu, który nadzoruje pracę tajnego ośrodka badawczego w Libanie. Izraelczycy doskonalą tam SILEX – metodę szybkiego uzyskiwania paliw nuklearnych i materiałó ... w wykorzystywanych do produkcji broni jądrowej. Na trop ich układu wpada Rebeka, agentka Mossadu, która, nie ufając swoim przełożonym, postanawia sama zająć się sprawą. Spotyka Jasona Bourne’a, którego poznała podczas poprzedniej misji, i razem tropią zamieszanych w aferę. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Robert Ludlum
  • 2015
  • 1
  • 432
  • 195
  • 123
  • 9788378855590
  • 9788378855590
  • ZCGFG

Recenzje czytelników

Jak zawsze stary dobry Burne'

Ocena:
Autor:
Data:
Nic się nie zmienia i jak zawsze na wysokości zadania staje Jason Bourne. Zagmatwana , skomplikowana intryga, wartka akcja to tylko nieliczne atuty powieści Roberta Ludluma. Czytając tę książkę jest nie sposób się nudzić. Kończąc jeden rozdział już zabierasz się za następny. Jeżeli lubisz sensacje , a i przygodę to polecam tę powieść.
Czy ta recenzja była przydatna?

Niezła.

Ocena:
Autor:
Data:
Rozpoczynając lekturę najnowszej powieści Roberta Ludluma i Erica van Lustbadera ma się uczucie deja vu. Czuję się jak kilkanaście lat temu, gdy czytałem Tożsamość Bourne'a. Te same okoliczności, to samo wydarzenie, odrobinę odwrócone role - wyłowiony jest teraz łowiącym:). akcja pędzi niczym szalona. Trzeba obu autorom przyznać, iż ani na moment, ani na jedną kartkę nie odpuszczają i bez przerwy podkręcają tempo i mnożą wątki. Ludlum i van Lustbader poszli utartym szlakiem do dobrego, starego ... sprawdzonego scenariusza dodając nowoczesne problemy rodem z XXI wieku.Ich Bourne choć posługuje się technologią i bronią XXI wieku, nadal jest tym samym inteligentnym, wysportowanym, niezwykle sprawnym człowiekiem. Nadal intryguje i zaskakuje.
Wraz z bohaterami w tempie błyskawicznym przemieszczamy się z jednej światowej metropolii do drugiej, z jednego kontynentu na inny. Przyznam się, iż początkowo można się w tym pogubić. Pewien problem może sprawiać także spora liczba bohaterów, z których większość czyha na Bourne'a, źle mu życzy. Bohaterowie wyraźnie dzielą się na dobrych i złych. Odchudziłbym książkę o kilka postaci i wątków. Zdecydowanie całość zyskałaby na tym. Poza tym to dobra powieść, dobry thriller, dobra książka akcji, którą czyta się z przyjemnością, a która kilkakrotnie pozytywnie zaskakuje.
Nie ukrywam, pierwowzór czyli Tożsamość Bourne'a była dużo lepsza, była i jest klasyką. Ale i Imperatyw Bourne'a czyta się nieźle, momentami nawet bardzo dobrze. Jeżeli potraktujecie książkę, jako osobną pozycję, nie będziecie jej porównywać z 1. tomem serii o Bournie, to czasu poświęconego lekturze nie powinniście żałować.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena