Koszyk 0
Opis:
Ilustrowany słownik ortograficzny zawiera przystępnie opisane reguły ortograficzne, dzięki którym każde dziecko z łatwością zapamięta najważniejsze zasady, wyjątki i przykłady. Słownik zawiera ponad 30 000 słów, a każda ze stron ozdobiona jest barwnymi, zabawnymi ilustracjami, dzięki którym sprawdzanie słówek w słowniku i nauka ortografii staną się niesamowitą ... przygodą!Ilustrowany słownik ortograficzny jako jedyny na rynku posiada hasła z podziałem na sylaby. Słówka opatrzone zostały odmianą całych wyrazów, a najtrudniejsze z nich wyjaśniono w przystępny dla dziecka sposób. Słowniczki są polecane przez nauczycieli i metodyków pracujących z dziećmi.Nie ma lepszej pozycji dla małych miłośników języka polskiego! Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Greg
  • miękka
Mniej Więcej
  • Lucyna Szary
  • 2014
  • 240
  • 235
  • 165
  • *, 97883-7517-2829
  • 9788375172829
  • ZA5NJ

Recenzje czytelników

***

Ocena:
Autor:
Data:
W czasach, gdy dzieci więcej czasu spędzają przed monitorem komputera i ekranem telewizora niż nad książką, a odręczne pisanie wypiera stukanie w klawiaturę telefonu lub laptopa, z większym trudem przychodzi im nauka języka ojczystego, szczególnie ortografii. To prawda, że język polski najeżony jest pułapkami w postaci przyprawiających o ból głowy wyjątków od reguły, nieszczęsnych i niechętnie używanych znaków diakrytycznych, skrótów pisanych z kropką lub bez ... końcówek wyrazu zmieniających się w zależności od przypadku... jednak, parafrazując rzymską maksymę, nieznajomość ortografii nie jest usprawiedliwieniem.
Na szczęście w niełatwym dziele nauki polskiego języka z pomocą dzieciom przychodzi wydawnictwo Greg oraz "Ilustrowany słownik ortograficzny".

Co takiego wyróżnia tę pozycję spośród podobnych tematycznie publikacji dostępnych na rynku? Ano chociażby fakt, że zasób słownictwa dopasowano do potrzeb ucznia szkoły podstawowej ze szczególnym uwzględnieniem słów najczęściej pojawiających się w dyktandach i na sprawdzianach. Ponadto maksymalnie ułatwiono żmudny proces przyswajania prawidłowej pisowni przy każdym wyrazie zamieszczając wzór podziału na sylaby oraz informacje o nieodmienności wyrazu czy braku liczby mnogiej. Warto również zwrócić uwagę na to, że słownik nie zawiera samych tylko końcówek wyrazów, lecz prezentuje całe formy, w dodatku zawsze w konkretnym sformułowaniu, dzięki czemu ukazuje możliwe zastosowania danego słowa w konstrukcji zdania. Ponadto ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest podanie wyjaśnienia znaczenia trudniejszych słów ( np. kapelmistrz, perswazja, kadencja), co nie tylko wzbogaca słownictwo, ułatwia zrozumienie tych wyrazów, ale też zdecydowanie ułatwia ich zapamiętywanie.
Na konkretnych przykładach pokazano także zasady wymiany liter w wyrazach, co pomaga w przyswajaniu zasad ortograficznych.

Jak na rzetelnie i profesjonalnie opracowany słownik przystało, zawiera on również treściwie i przystępnie ujęte najważniejsze reguły pisowni (wyrazów z u, ó, rz, ż, ch, h, ą, ę, "nie" z różnymi częściami mowy, wielkich liter, skrótów, dzielenia wyrazów przy przenoszeniu oraz zasady interpunkcji) wraz z przykładami, stanowiącymi niezbędnik każdego ucznia.

Dodatkową zaletą publikacji jest atrakcyjna szata graficzna utrzymana w pogodnej, żywej kolorystyce, przykuwająca uwagę czytelnym układem stron, zabawnymi ilustracjami oraz wyróżnikami w postaci kolorów przyporządkowanych określonym literkom, co znacznie ułatwia odszukanie interesującego nas wyrazu.

Ten słownik to niezastąpiona pomoc w nauce ortografii, wyjątkowo przyjazna dziecku, atrakcyjna pod względem merytorycznym i graficznym. "Ilustrowany słownik ortograficzny" powinien znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce, a kiedy już się tam znajdzie, z pewnością będzie długo i często służył naszym pociechom.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Super wybór

Ocena:
Autor:
Data:
Ten słownik to świetna pozycja - super wybór! To najlepszy słownik za tę cenę. U mojej córki to słownik całej klasy. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena