Koszyk 0
Opis:
Związki frazeologiczne to najciekawsze, najbardziej fascynujące i zaskakujące połączenia słów w naszym języku. Nie rządzą się żadnymi prawami i regułami, czasem śmieszne, czasami nielogiczne, niosą ze sobą różne znaczenia. Znajomość ich oraz wiedza o poprawnym zastosowaniu sprawia uczniom wiele kłopotów. Zaradzić temu może Ilustrowany słownik frazeologiczny, który powstał z myślą o uczniach szkoły podstawowej i każdym, kto lubi dowiadywać się nowych rzeczy, dobrze się przy tym bawiąc ... Obszerny zbiór związków frazeologicznych zawiera wszystkie najpopularniejsze związki, ale również te mało znane, ale szalenie ciekawe. Wytłumaczone zostały w prosty i przystępny sposób, do tego każde hasło zawiera krótką opowiastkę, ilustrującą, wyjaśniającą dany frazeologizm. To humorystyczne, zabawne historyjki z życia uczniów, od których nie można się oderwać. Dzięki temu słownik czyta się jak najlepszą książkę. Polecamy! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Greg
 • miękka
Mniej Więcej
 • Lucyna Szary
 • 0
 • 208
 • 235
 • 165
 • *, 97883-7517-3642
 • 9788375173642
 • ZAK5Y
 • Szkoła podstawowa
 • Klasa 1 szkoły podstawowej, Klasa 2 szkoły podstawowej, Klasa 3 szkoły podstawowej, Klasa 4 szkoły podstawowej, Klasa 5 szkoły podstawowej, Klasa 6 szkoły podstawowej

Recenzje czytelników

***

Ocena:
Autor:
Data:
Czy wiecie, kim był Poliszynel? Albo czego właściwie życzycie mówiąc "do siego roku"? Kim lub czym jest filip wyskakujący z konopi? I dlaczego po nocach włóczy się właśnie marek?

Używamy ich na co dzień w rozmaitych sytuacjach, najczęściej odruchowo, bez głębszych refleksji. Nie zawsze szczęśliwie i zgodnie z przeznaczeniem, często wypaczając ich sens, tworząc karkołomne konstrukcje na ich bazie, co staje się źródłem wielu zabawnych sytuacji lub, co gorsza, zawstydzających faux pas ... Powiedzmy sobie szczerze: niezwykle rzadko zastanawiamy się nad genezą i znaczeniem związków frazeologicznych, które przecież występują w języku polskim w zadziwiającej obfitości i różnorodności.
Każdemu, komu zależy na efektywnym wzbogaceniu słownictwa, rozwinięciu elokwencji oraz lepszym i pełniejszym zrozumieniu używanych na co dzień zwrotów, przychodzi w sukurs "Ilustrowany słownik frazeologiczny". Choć jego zawartość merytoryczna dopasowana jest do potrzeb i poziomu ucznia szkoły podstawowej, z powodzeniem może posłużyć również starszym użytkownikom. Publikacja ta zawiera całe mnóstwo najpopularniejszych i najciekawszych związków frazeologicznych dostarczając nam przy tym wiedzy na temat ich pochodzenia, znaczenia i poprawnego zastosowania. Słownik prezentuje zwroty, z którymi uczeń spotyka się każdego dnia w różnych sytuacjach - w domu, szkole, na podwórku, ale też na lekcjach języka polskiego czy kartach książki; niektóre są mu doskonale znane i nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do sposobu ich zastosowania, inne budzą zupełnie odmienne skojarzenia. Znajdziemy tu zwroty wywodzące się z języka potocznego ( ubaw po pachy), o konotacjach biblijnych (trąba jerychońska), mitologicznych (syzyfowa praca), historycznych (bajońskie sumy) bądź legendarnych (wzrok bazyliszka).
Każde hasło składa się ze zwrotu frazeologicznego, krótkiego objaśnienia, przykładowej scenki obrazującej sposób jego użycia oraz - w niektórych przypadkach - wyjaśnienie pochodzenia (np. miecz Damoklesa, paniczny strach).

Czytelny układ strony, zabawne ilustracje odnoszące się do konkretnych zwrotów utrwalają ich znaczenie i ułatwiają zapamiętanie, głównie dzięki humorystycznemu wydźwiękowi (np. pacjent pod nieczynnym gabinetem dentystycznym cieszy się, że może "odejść z kwitkiem"). Atrakcyjna szata graficzna, żartobliwe ilustracje, rzetelnie, ciekawie i przystępnie opracowana zawartość sprawiają, że publikacja ta to niezastąpiona pomoc edukacyjna służąca wzbogaceniu słownictwa, która pozwoli poczuć się swobodniej w towarzystwie, zaspokoi naszą ciekawość lub też zapewni osobistą satysfakcję wynikającą z poprawnego posługiwania się językiem ojczystym. "Ilustrowany słownik frazeologiczny" to kolejna niezbędna, wartościowa pozycja, która powinna znaleźć się w każdej dziecięcej biblioteczce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena