Koszyk 0
Opis:
ILUSTROWANA KSIĘGA ŚWIATA to niezbędne źródło wiedzy dla uczniów, studentów, nauczycieli i wszystkich ciekawych świata - w czytelny sposób przekazuje najistotniejsze informacje, uzupełnione licznymi ciekawostkami. HISTORIA od czasów prehistorycznych po współczesność - przełomowe wydarzenia i wielkie postacie, które zmieniły bieg dziejów GEOGRAFIA - aktualne dane fizycznogeograficzne, polityczne i społeczno-gospodarcze PRZYRODA - najważniejsze i najciekawsze ekosystemy naszej planety
Mniej Więcej
 • 2013
 • 0
 • 376
 • 240
 • 165
 • 97883-24519835
 • 9788324519835
 • ZB7HP
 • Gimnazjum, Szkoła podstawowa
 • Klasa 1 gimnazjum, Klasa 2 gimnazjum, Klasa 3 gimnazjum, Klasa 4 szkoły podstawowej, Klasa 5 szkoły podstawowej, Klasa 6 szkoły podstawowej
 • 10-13 lat, 14-16 lat

Recenzje czytelników

Ilustrowana księga świata

Ocena:
Autor:
Data:
Ilustrowana księga świata to bardzo obszerna i bogato ilustrowana lektura łącząca w sobie trzy dziedziny nauki historię, geografię oraz przyrodę. Książka skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Zainteresuje więc na pewno uczniów, nauczycieli, ale również każdego, kto pragnie przypomnieć sobie z czasów szkolnych lub zgłębić informacje o otaczającym nas świecie.
Wraz z książką przyswoimy więc wiedzę o życiu na ziemi już od prehistorii aż po czasy teraźniejsze ... Publikacja krok po kroku przeprowadzi nas przez najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce na naszej planecie, zarówno te zależne jak i niezależne od działania człowieka.
Wraz z autorem pierwszej części książki Ilustrowanych dziejów świata czytelnik przemierzy okres od prehistorii po starożytność, średniowiecze, czasy nowożytne aż do współczesności. Dowie się jak zmieniał się świat, jakich postępów dokonywał człowiek na przestrzeni wieków, jak rozwijała się w związku z tym religia i do jakich rewolucji prowadziły te działania. Pozna historię licznych wojen, które pustoszyły świat ale też i ludzi, którzy szczególnie zasłużyli się dla świata, w którym przyszło nam dziś żyć.
Druga część książki czyli Ilustrowana geografia świata to współczesny obraz naszej planety, bogactwo różnorodnych krajobrazów, klimatów, fauny i flory ziemi. W tej części znajdziemy też podstawowe informacje o każdym z kontynentów a przy tym bardzo wiele różnych typowo geograficznych ciekawostek.
Część trzecia nosi tytuł Ilustrowana przyroda świata. Autorzy charakteryzują w niej roślinność niemal każdego miejsca kuli ziemskiej, od pustyni po sawannę, góry, głębiny morskie aż do Antarktydy, uwzględniając przy tym parki krajobrazowe i ciekawostki związane z gatunkami zagrożonymi.
Cała publikacja jest bogato ilustrowana. Znajduje się w niej duża ilość map, kolorowych fotografii krajobrazów, zwierząt, ludzi czy miast. Wszystko to przeplata ogrom informacji.
Książka jest moim zdaniem wspaniałą pomocą naukową dla uczniów. Informacje w niej zawarte dotyczą otaczającego nas świata więc niemal każdy, nawet ten, kto szkołę ma już dawno za sobą, znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie.
Tekst napisany jest raczej drobną czcionką co niektórym osobom może sprawić mały problem. Język i styl są natomiast przystępne, zrozumiałe i jednolite, mimo, że książka ma kilku autorów a i sama tematyka jest dość obszerna.
Książka jest na pewno warta uwagi a duża ilość kolorowych ilustracji niewątpliwie ułatwia ich przyswojenie i uprzyjemnia kontakt z lekturą.
Publikację tę co najważniejsze czytało mi się bardzo przyjemnie. Znalazłam w niej sporo informacji przerabianych w szkole, troszkę zapomnianych, ale i sporo ciekawostek zupełnie mi nowych. Z pewnością nie żałuję czasu jaki poświęciłam lekturze, a było go niemało, i jestem wręcz pewna, że zarówno ja jak i moje dzieci skorzystamy z niej jeszcze nie raz i nie odstraszy nas nawet ta drobna czcionka ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ilustrowana księga świata

Ocena:
Autor:
Data:
Polecam. Idealna jako pomoc w szkole. Kupiłam ją synowi w prezencie, nie ma dnia, żeby jej nie czytał.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena