Koszyk 0
Opis:
Kiedy na schodach kawiarni Elli zostaje znalezione niemowlę, wszyscy zadają sobie pytanie – jacy rodzice są w stanie porzucić własne dziecko?  Hollywoodzka aktorka Ruth Seymour wraca do rodzinnego Lakeview na kilka letnich miesięcy. Czy jednak jej jednorazowa przygoda z przystojnym kolegą z planu nie będzie miała poważniejszych konsekwencji? Jess czuje się coraz bardziej obco w towarzystwie przyjaciółek, któ ... re niedawno zostały mamami. Przerażona, że wkrótce może je całkiem utracić, postanawia jak najszybciej zajść w ciążę. Jednak czy na pewno jest gotowa na macierzyństwo? Po paskudnym rozstaniu z partnerem Nina wprowadza się do ojca, Patricka, z którym od dawna nie utrzymywała kontaktu. Czy odważy się zdradzić mu pilnie strzeżony sekret? Jedno jest pewne: ktoś w miasteczku wie więcej, niż się do tego przyznaje. Ale prawdy nie można ukrywać wiecznie… Więcej zaskakujących zwrotów akcji niż zakrętów w kolejce górskiej – doskonała lektura.„Mail on Sunday” Książka, od której nie sposób się oderwać… Znakomita.„Sunday Independent” Melissa Hill mieszka z mężem Kevinem, córką Claire i psem Homerem w Blackrock w hrabstwie Dublin. Jest autorką powieści obyczajowych – zajmują one pierwsze miejsca na listach bestsellerów, przetłumaczono je na 25 języków. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Melissa Hill
  • 2016
  • 1
  • 456
  • 195
  • 125
  • 978838069-271-8
  • 9788380692718
  • ZD59V

Recenzje czytelników

Pełna blasków i cieni opowieść o byciu mamą

Ocena:
Autor:
Data:
Macierzyństwo to temat rzeka. Budzi różne emocje, często nawet skrajne. Kobiety mają całkowicie różne podejście do dzieci, tego, jak powinny być wychowywane i czy w ogóle zdecydować się, aby powołać na świat maleństwo i wziąć za nie pełną odpowiedzialność. Gdy zobaczyłam o czym jest ta książka, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nie po to, aby odpowiedzieć sobie na jakieś pytania czy coś udowodnić, ale zobaczyć zupełnie różne punkty widzenia.

Ella znajduje na schodach swojej kawiarni katon ... Nie spodziewając się żadnych zamówień tego dnia, zagląda do środka znajdując niemowlę. Kto i dlaczego podrzucił małą dziewczynkę do Elli?
Dwadzieścia pięć lat później widzimy grupę kobiet. Ich życie biegnie zupełnie różnymi torami, jednak łączy je jedno. Każda z nich myśli, choć w zupełnie różny sposób, o dziecku.
Ruth jest gwiazdą Hollywood, która wraca do rodzinnego miasta, aby udzielić wywiadu do regionalnej gazety. Jedzie do Irlandii pełna obaw, po tym, jak noc wcześniej spędziła upojną noc w ramionach kolegi z planu filmowego. Ma nadzieję, że ten jednorazowy wypad nie będzie ciągnął za sobą żadnych przykrych konsekwencji. No chyba, że mówimy o większej popularności…

Jess jest przerażona. Odkrywa, że odkąd jej najlepsze przyjaciółki stały się mamami i wyprowadziły ze stolicy, powoli staje się przez nie wyłączana z różnych imprez. Nie ma dzieci, nawet szczególnie o nich nie myśli skupiając się na karierze i swoich przyjemnościach. Jej małżeństwo jest praktycznie idealne, jednak coraz częściej Jess zaczyna się zastanawiać jak by wyglądało jej idealne życie z maluszkiem u boku…

I jest jeszcze Nina. W jej życiu aktualnie jest jeden wielki chaos. Ostatnie o czym teraz marzy to ciąża.

Trzy kobiety. Trzy różne podejścia. Trzy zupełnie inne problemy, a jednak całość potrafi dać całkiem interesujący obraz życia w małym miasteczku. (Już pomijając rosnące brzuszki, bo choć to temat przewodni, to jednak książka ma w sobie sporo więcej niż tylko to.) Tajemnice? W takich drobnych miasteczkach nie ma co liczyć na dyskrecje. O tym co się dzieje w twoim małżeństwie najlepiej wiedzą wszyscy dookoła, niekoniecznie Ty, a najlepsze przyjaciółki potrafią być wiedźmami na miotłach.

„Ile kosztują marzenia” to książka typowo obyczajowa. Nie ma zachwycać, wzbudzać skrajnych emocji – ma być po prostu historią, która dzieje się obok nas. I tak właśnie było. Mimo to, czytało mi się naprawdę przyjemnie i myślę, że to całkiem niezła książka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

www.recenzjeknigoholiczki.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Melissa Hill to osoba, która pisze powieści ciepłe, idealne do zabrania na wakacje, lub przeciwnie, na zimne wieczory przy kominku.
Muszę się przyznać, że pierwszą książką tej autorki (to znaczy pierwszą przeze mnie przeczytaną) byłam dość mocno rozczarowana. Mimo, że temat był ciekawy, dobry warsztat pisarski, to jednak mi coś nie zagrało. Nigdy jednak nie poprzestaję na jednej pozycji danej osoby- dla mnie sięgnięcie po kolejną jest jakby sprawdzianem. Często zdarza się ... że pomimo braku zachwytu jedną książką- drugie spotkanie z tym samym twórcą okazuje się strzałem w dziesiątkę.
Początkowo nie czytało mi się dobrze- nie miałam pojęcia co się dzieje, czułam się zagubiona. Nie orientowałam się kto jest kim dla kogo. Takie zagubienie minęło po przeczytaniu kilkudziesięciu stron. I to dopiero wtedy zaczęłam odczuwać radość z lektury oraz niechęć do powrotu do spraw przyziemnych.
Ktoś mógłby powiedzieć, że akcja toczy się wokół jednego tematu: dzieci. To prawda, lecz każda z bohaterek ma odmienny problem. Nina zakończyła związek z dotychczasowym partnerem ponieważ ten zataił pewien ważny szczegół dotyczący jego życia. Ruth to gwiazda serialu telewizyjnego która przyjeżdża na krótki urlop do swojego maleńkiego rodzinnego miasteczka. Jess nie ma dziecka, lecz od jakiegoś czasu czuje się odsunięta na boczny tor- jej przyjaciółki zostały mamami.
Wbrew pozorom nie jest to książka o niczym, przeciwnie, można wynieść z niej naukę, a być może i znaleźć rozwiązanie swojego problemu. Pokazuje sytuację związaną z ciążą i posiadaniem dzieci z różnych punktów widzenia. To pouczające doświadczenie.
Najbardziej zaciekawił mnie wątek Jess. Nie potrafię zrozumieć zmiany jej przyjaciółek, ich lekceważącego tonu i obracania się tylko w towarzystwie osób, które mają już pociechy. Owszem, lepiej się rozumiały, ale czy to jest powód do braku kontaktu z kimś innym? Kobiety, o których tu mowa myślą i mówią tylko o jednym. Wszystko odchodzi na boczny tor. Dzieci są ich celem w życiu (oraz rywalizacja, które dziecię więcej umie). Ich życie osobiste schodzi na dalszy tor. Prędzej czy później taki stan rzeczy "zemści" się na nich, a partnerzy zechcą żony, a nie mamy 24h mówiącej tylko o kupkach i zupkach.
To nie jedyna nauka wynikająca tej powieści. Sytuacja Jess pokaże, że nie warto mieć sekretów, a postępowanie tak jak ktoś od nas oczekuje nie zawsze jest dobre. To my wiemy, co jest dla nas najlepsze. To my jesteśmy kowalami swojego losu. Nie warto podążać za tłumem, za to dobrze jest wsłuchać się w siebie. Kłamstwo należy potępiać. Jessie postąpiła źle, jednak jestem w stanie ją zrozumieć.
Polecam tę książkę. Czas spędzony przy niej to bardzo miłe chwile.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena