Koszyk 0
Opis:
Tytuł tej książki nierozerwalnie łączy się z jej bohaterem. Nie ma dwóch słów, które lepiej zdefiniowałyby Ikera Casillasa. Skromność, ponieważ jest najbardziej znaczącą zaletą jego osobowości, sposobu bycia i zachowania. A mistrz, ponieważ w wieku 30 lat wygrał wszystko, co może wygrać piłkarz. Zarówno ze swoim klubem, Realem Madryt, jedynym, w którym gra od początku kariery, jak i z reprezentacją Hiszpanii, w której pobił rekord występów, należący do Andoniego Zubizaretty (126). Mistrz świata ... mistrz Europy, triumfator Champions League (2), mistrz Hiszpanii (5), zdobywca Pucharu Interkontynentalnego (1)... To jego najważniejsze tytuły, ale nie jedyna. Poza tym jest też kapitanem obu drużyn. Kapitanem, jak mówią wszyscy jego koledzy i trenerzy, będącym wzorem pod względem zachowania, zaangażowania i poczucia odpowiedzialności. Jego najbardziej znane zdanie to "nie jestem galaktyczny, jestem z Mostoles" i w ten właśnie sposób chce, by spostrzegali go kibice: jako zwykłego i skromnego sportowca, który wszystko co osiągnął zawdzięcza swej pracy, który kupił sobie dom w Navalcruz, wsi jego rodziców, liczącej niespełna pięćset mieszkańców i który w wieku dziewięciu lat poszedł na testy do Realu Madryt i został na zawsze. Przed Wami jego wyjątkowa historia. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Enrique Ortego
  • 2012
  • 0
  • 300
  • 230
  • 155
  • 97883-63248-239
  • 9788363248239
  • ZALYH
  • niego

Recenzje czytelników

Świetna biografia

Ocena:
Autor:
Data:
Jest to książka, która opowiada historię chłopca, którego los został przesądzony jeszcze przed urodzeniem. Pewnego dnia matce Ikera, która była w ciąży pewien mężczyzna powiedział, że jej syn zostanie piłkarzem Realu Madryt. I tak też się stało. Iker od najmłodszych lat miał wsparcie ze strony rodziny, a zwłaszcza ojca. To on zabrał syna na testy do Realu Madryt i to dzięki niemu stał się tym kim jest teraz - czyli najlepszym bramkarzem.

Muszę przyznać ... że czytanie tej lektury sprawiło mi wiele przyjemności, znajdziemy w niej historię życia piłkarza, jak również przegląd całej jego kariery. Wszystkie wydarzenia ułożone są chronologicznie i przejrzyście, co sprawia, że poznajemy Ikera od najmłodszych lat. Jest to rzetelna i bardzo dobrze napisana biografia, gdzie możemy poczytać o jego najlepszych meczach, o jego wspaniałej technice i talencie. Mamy możliwość zapoznania się z opinią jego trenerów oraz osób, z którymi miał możliwość pracować. Książka ta skupia się praktycznie na opisie kariery i jego poczynań, ale znajdziemy w niej również informacje na temat samego Ikera, jakim jest człowiekiem, gdyż wypowiadają się rodzina, przyjaciele czy koledzy z drużyny.

Iker Casillas to człowiek, któremu pommo wielkieko sukcesu woda sodowa nie udwrzyła do głowy. Jest to zwyczajny facet, bardzo skromy i ułożony. Lubią go wszyscy, gdyż jest zawsze sobą, odpowiedzialy i rozważny mężczyzna. Obce są mu skandale czy brylowanie na salonach, on po prostu skupia się na tym co kocha i wygrywa wszystko pokolei, ze swoim klubem czy reprezentacją Hiszpanii.

Oczywiście muszę tutaj wspomnieć o wspaniałych fotografiach, które umilają nam czas podczas czystania. Wprawdzie nie są one opisane i możemy się tylko domyślać kto, oprócz Ikera znajduje się na nich ale i tak to w niczym nie przeszkadza.

Pozycja godna polecenia wszystki fanom piłki nożnej. Jest to świetnie napisana biografia, do której mam nadzieję, zostaną dopisane kolejne fakty z życia piłkarza. W książce nie zostało nic pominięte, a język jaki użyto jest przystępny i prosty. Przeczytałam ją bardzo szybko i po przewróceniu ostatniej kartki żałowałam, że czas przy tej właśnie lekturze upłynął mi tak szybko. Cieszę się, że książkę mam w swoich zbiorach, na pewno po nią sięgnę jeszcze nie raz!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Iker

Ocena:
Autor:
Data:
Czytałam ją 2 lata temu, ale pamiętam, że była bardzo ciekawa. Książka jest o Ikerze, od jego najmłodszych lat. O wygraniu Euro, MŚ. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena