Koszyk 0
Opis:
Karl za podróżami nie przepada. Najchętniej nie ruszałby się z kraju, a jeśli już, to na wygodne wakacje na Majorce, gdzie podają angielskie jedzenie. Nie rozumie, skąd tyle szumu wokół siedmiu nowych cudów świata, choć sam ich nigdy nie widział. Jego przyjaciele i współpracownicy, Ricky i Stephen, z przekory postanawiają go wysłać w dalekie kraje z nadzieją, że to rozszerzy jego horyzonty i zmieni poglądy. Gervais przy okazji stawia sobie za cel uprzykrzenie Karlowi każdej minuty tej wyprawy ... Wyłącznie dla własnej satysfakcji. W rezultacie otrzymujemy przezabawny obraz zetknięcia się głównego bohatera - wiecznie niezadowolonego typowego "Angola" - z obcymi kulturami. Na podstawie tej fantastycznej relacji powstał już serial telewizyjny, emitowany na antenie National Geographic. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ricky Gervais, Stephen Merchant, Karl Pilkington
  • 2012
  • 1
  • 296
  • 205
  • 143
  • 97883-7508-4757
  • 9788375084757
  • ZAH1E

Recenzje czytelników

Światowe zabytki wg brytyjskiego "No-mana"

Ocena:
Autor:
Data:
Idiota za granicą… Karl Pilkington, bo o nim mowa, to angielski satyryk, prezenter radiowo-telewizyjny, pisarz i aktor.

W książce a także serialu dokumentalnym, które są humorystycznym przewodnikiem po 7 Cudach Świata, jako tytułowy idiota parodiuje programy i książki podróżnicze, w których piszący lub komentujący zachwycają się prawie każdym przejawem innej niż zachodnioeuropejska kultury. Kpi z konwencji i bawi się turystycznymi opisami.

Karl wyrusza w podróż dookoła świata ... ale podróżować nie lubi i najlepiej nie opuszczałby Manchesteru, z którego pochodzi. Twórcy programu Stephen Merchant i Ricky Gervais wierzą, że podróż rozszerzy wąskie horyzonty Karla i zmieni jego poglądy i postrzeganie świata.
Ricky na dodatek wyłącznie dla własnej satysfakcji i zabawy stara się jak najbardziej uprzykrzyć Karlowi pobyt za granicą lokując go w zapuszczonych hotelach z karaluchami, przydzielając przewodnika drag queen, który skłania go np. do przymierzania slipek w sklepie, przebierając w śmieszny strój z maską i peleryną i każąc mu walczyć na ringu wrestlingowym lub wysyłając na plażę nudystów, gdzie chadzanie w ubraniach jest surowo zabronione ;).

Karl jest typowym ‘NO-manem’, któremu nic się nie podoba, nic go nie interesuje i który jest wiecznie niezadowolony. Chiński Mur to wg niego wielka chińska ruina, w dodatku oszukana bo odcinki zostały zrekonstruowane, więc co to za cud! Na wiadomość, że Taj Mahal został zbudowany przez cesarza dla ukochanej zmarłej żony jako pomnik miłości, stwierdził, że prawdziwym powodem był na pewno fakt, że żona mu broniła go wybudować wcześniej, więc jak już umarła mógł bez przeszkód go postawić. Kiedyś ciotka Karla broniła kupna dużego telewizora mężowi a kiedy zmarła wuj od razu poszedł do sklepu i kupił TV. Stad pewnie wysnuta teza. Karl jest szczery i prostoduszny, dlatego nie waha się przed wyrażaniem bardzo dziwnych dla innych opinii. Takich odmienności w poglądach, innych niż te słyszane dotychczas jest w książce sporo a całość jest naprawdę zabawna.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam!

Ocena:
Autor:
Data:
Niesamowicie zabawna książka! Polecam wszystkim, którzy mają ochotę na szybką i lekką lekturę, poprawiającą samopoczucie :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena