Koszyk 0
Opis:
Zawsze jest ktoś, kto cię obserwuje. Dla fanów Dziewczyny z pociągu Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz dziecku, które bardzo chciałaby mieć. Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której nie kupiła. Później szminkę ... która jej nie pasuje. Potem wydarza się coś jeszcze… Ktoś wie o niej wszystko. I powoli realizuje swój plan. Thriller psychologiczny, którego nie będziesz mógł odłożyć. Takiej autorki jeszcze w Polsce nie było. Magda Stachula (ur. 1982) – absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała w firmie importującej kamery do monitoringu. Ma męża i dwójkę dzieci, mieszka w Krakowie. Zapamiętajcie to nazwisko. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Magda Stachula
  • 2016
  • 1
  • 384
  • 205
  • 144
  • *, 97883240-3718-6
  • 9788324037186
  • ZDCMW

Recenzje czytelników

Czytajcie, a się nie oderwiecie!

Ocena:
Autor:
Data:
Mało zachęcająca okładka i tekst na końcu książki, nie przeszkodziły mi w przeczytaniu Idealnej, a nawet dodatkowo wzbudziły moją chęć, aby dać debiutowi Magdy Stachuli szansę.

Już po pierwszych stronach możemy przekonać się, że autorka doskonale zna założenia thrillera psychologicznego. Powieść koncentruje się na emocjach i zachowaniach, które z nich wynikają. Anita, sfrustrowana młoda żona, która od dłuższego czasu próbuje zajść w ciążę, Adam jej mąż ... który zmęczony zachowaniem swojej ukochanej znajduje oderwanie w ramionach przypadkowej z pozoru kobiety, Marty. Miłość i nienawiść dochodzą do głosu, żądzą powieścią, nadają jej kształt i tempo. Stachula doskonale wykorzystuje tajemniczość i niepewność. Napięcie towarzyszy nam stale i opuszcza nas dopiero pod sam koniec książki.

Uważam, że to naprawdę udany debiut. Stachula gładko prowadzi czytelnika w głąb powieści i do wnętrz bohaterów. Wątek z Pragą naprawdę ciekawy, zapewnia
fajny twist, w miejscu, gdzie myślałam, że już wszystko wiem, a książka zmierza tylko do zakończenia. Koniec książki nie pozwala się oderwać, napięcie do ostatniej strony. Pani Magdaleno, życzę więcej tak udanych powieści, wszystkiego dobrego!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Genialna "Idealna"

Ocena:
Autor:
Data:
Postanowiłam skusić się na egzemplarz recenzencki „Idealnej:, bo od dłuższego czasu chodził za mną thriller psychologiczny. Trochę się zmartwiłam, że jest to książka porównywana do „Dziewczyny z pociągu”, które dla mnie po prostu była średnia z tendencją do słabej. Postanowiłam jednak nie uprzedzać się do „Idealnej” i dać jej szansę. Czy „Idealna” to idealna książka?

W „Idealnej” mamy do czynienia od samego początku z perspektywą czterech bohaterów. Anią i jej mężem ... których gubi pragnienie dziecka i z tego powodu ich małżeństwo przeżywa kryzys. Ona jest sfrustrowaną trzydziestopięciolatką z wahaniami nastrojów, która podporządkowuje swoje życie erotyczne z mężem pod swoje dni płodne. Adam za to jest znudzony i zirytowany zachowaniem żony. Tym, że go szpieguje, że pracuje w domu, że przez Internet podgląda ludzi na całym świecie, a przede wszystkim jest znudzony ich wspólnym i monotonnym życiem. Mamy również tajemniczego Eryka, który etatowo podrabia sławne obrazy i rzeźby, a jednocześnie jest kompletnie zagubiony w swoim życiu uczuciowym. Nie mogę zapomnieć o tajemniczej Marcie, która planuje na kimś swoją zemstę za nieudane wcześniejsze lata swojego życia.

Pewnego dnia Anita zauważa, że w jej szafie przybyło kilka nowych ubrań oraz kosmetyków, a ona jest pewna, że tego sobie sama nie kupiła. Podejrzewa, że mąż chce zrobić z niej wariatkę i podrzuca jej te rzeczy, by mieć na nią dowody podczas sprawy rozwodowej, ale on wszystkiego się wypiera. Ich życie jest naprawdę na poważnym zakręcie. Było mi ich żal i mocno kibicowałam im, żeby pod koniec książki wszystko się między nimi ułożyło. Wychodziła ze mnie po prostu dusza niepoprawnej romantyczki. O samej akcji nie będę więcej pisać, bo bez zdradzania wątków nie dałoby się, ale trzyma ona cały czas w napięciu. To jak autorka misternie uknuła całą sprawę, jak wplatała postaci tak by czytelnik do ostatnich stu stron nie był pewien, kto jest, kim i jakie ma powiązania z Anitą zasługuje na prawdziwe ukłony i wielkie brawa.

Jestem pod wrażeniem, bo „Idealna” to książka genialna. Ze względu na lekko denerwującą mnie Anitę odjęłam jeden punkt od oceny, ale ta książka obroni się sama. Ja nie mogłam się od niej oderwać. I jak dla mnie jest zdecydowanie lepsza od „Dziewczyny z pociągu”. Bardziej wciąga, mocniej trzyma przy sobie i to jest dopiero prawdziwy thriller psychologiczny. Miałam dreszcze, miałam ciarki, miałam uczucie niepokoju. Te wszystkie rzeczy muszą mi towarzyszyć zawsze, gdy czytam kryminał/sensację/thriller. Bez tego nie jestem zadowolona, a ta książka to mistrzostwo na polskim rynki wydawniczym. Mam ogromną nadzieję, że ta autorka napisze kolejną pozycję i równie dobrą, chociaż obawiam się, że debiut trudno będzie jej przebić. Recenzja jest krótka, bo dla mnie ta książka obroni się sama.

„Gdy przekracza się pewne granice, łamie normy, które dotychczas wskazywały nam drogę, otwiera się nowy rozdział w życiu, zeszyt z czystymi kartkami, który będzie zapisywany nowymi historiami, ręką innego człowieka." ~ Magda Stachula, Idealna, Kraków 2016, s. 90.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena