Koszyk 0
Opis:
John Tyree dokonuje wyboru - nie widząc szans na zdobycie wyższego wykształcenia, po ukończeniu szkoły średniej zaciąga się do armii. Przechodzi szkołę prawdziwego, męskiego życia, nabiera pewności siebie, której dotąd mu brakowało. W czasie przepustki spotyka Savannah – dziewczynę swoich marzeń. Młodszą o dwa lata studentkę pedagogiki, wolontariuszkę, która z grupą ... przyjaciół, w ramach akcji dobroczynnej, buduje domu dla ubogich. Na przekór wszelkich okolicznościom, pomiędzy obojgiem rozkwita miłość. Savannah przyrzeka czekać na ukochanego, dopóki nie minie okres jego służby... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nicholas Sparks
  • 2015
  • 352
  • 205
  • 145
  • 978-83-7985-548-3
  • 9788379855483
  • ZCKEW

Recenzje czytelników

Wzruszający romans

Ocena:
Autor:
Data:
Proza Nicholasa Sparksa to głównie sentymentalno-słodkie romanse z wyraźną, lecz nie nachalną, obecnością wątków religijnych. Na ogół nie przepadam za przesłodzonymi opowieściami miłosnymi, ale amerykański autor umie zrównoważyć kreowane przez siebie historie dodając do nich pewną dawkę goryczy, która sprawia, że ich fabuły stają się niezwykle wzruszające. Sparks pięknie opisuje miłość, a lektura jego subtelnych, ciepłych utworów stanowi miłą odskocznię od współczesnych powieści ... w których dominują namiętność i opisy fizycznych aspektów związku. Miło poczytać czasami książkę, w której na pierwszy plan wysuwają się przyjaźń i oddanie, a nie fizyczne przyciąganie i erotyczne napięcie pomiędzy bohaterami.

„I wciąż ją kocham” to subtelnie napisana historia miłości żołnierza piechoty i studentki pedagogiki. John i Savannah poznają się w trakcie wakacji. On spędza urlop u ojca, ona pomaga budować domy dla potrzebujących. Związek tej dwójki, choć krótki, jest pełen pasji i oddania, wydaje się, że tak intensywnego i szczerego uczucia nic nie będzie w stanie zniszczyć.

John wraca do jednostki stacjonującej w Niemczech, mając nadzieję, że za kilka miesięcy zakończy służbę i już na zawsze połączy się z ukochaną, jednak nadchodzi 11 września. Kierowany poczuciem obowiązku bohater odnawia kontrakt i zostaje wysłany do Iraku. Okres rozłąki się przedłuża. Czy uczucie zakochanych przetrwa lata, które będą musieli spędzić oddzielnie? Czy listy, telefony i e-maile okażą się wystarczającymi środkami do podtrzymania uczucia wystawionego na ciężką próbę?

„I wciąż ją kocham” to lekki i przyjemny w odbiorze romans, który na pewno wzruszy wrażliwych czytelników - sama uroniłam kilka łez podczas lektury finału. Pisarz zyskał ode mnie naprawdę ogromny plus za niezwykłe, wzruszające zakończenie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niesamowicie porywająca historia

Ocena:
Autor:
Data:
Krótki opis:

John Tyree, chłopak z trudną przeszłością, przyjeżdża na przepustce do swojego ojca. Nie potrafi się z nim dogadać. Odkąd pokłócił się z tatą wszystko się zmieniło. Teraz nie potrafili znaleźć wspólnego tematu do rozmowy. Pewnego dnia na plaży spotyka Savannah, której przypadkowo torebka wpadła do wody. Bohater szybko odnajduje zgubę i zyskuje tym sposobem sympatię nowo poznanej dziewczyny. Przy okazji oprócz Savannahy poznaje swojego przyszłego przyjaciela ... Za sprawą dziewczyny zmienia się nastawienie chłopaka do ojca. To ona odkrywa przyczynę jego dziwnego zachowania wobec syna.
Minęły już 2 tygodnie. John musi powrócić do wojska.

Czy wakacyjna miłość przetrwa?

Moja opinia:

To już moje drugie spotkanie z genialnym pisarzem romantycznych i jakże wzruszających powieści. Tę książkę pochłonęłam tak samo szybko jak Pamięnik. Obie przypadły mi do gustu. Na długo po przeczytaniu, myślałam nad tym, co spotkało Johna i Savannah. Idealna historia o poświęceniu, przyjaźni i miłości. Na dodatek bardzo klimatyczna, gdyż akcja dzieje się w wakacje.


Polecam serdecznie wszystkim!

Recenzja pochodzi z mojego bloga: blogksiazkoholiczki.blogspot.com :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena