Koszyk 0
Opis:
Saga, która stała się inspiracją dla twórców serialu Wspaniałe stulecie. Średnia oglądalność – 2,30 mln widzów! Miłość, władza i intrygi Za każdym, nawet najsilniejszym mężczyzną musi stać kobieta, która będzie wiedziała, jak nim pokierować. Porwana z ruskich stepów Aleksandra dorasta w pałacu chana krymskiego. Dziewczynce przepowiedziano wielką ... przyszłość. Jako Hürrem staje się najpotężniejszą sułtanką w historii świata. Pierwsza część opowieści o kobiecie, która pokonuje drogę z haremu na szczyt władzy, nie stroniąc od intryg i zbrodni. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • WAB
  • miękka
Mniej Więcej
  • DEMET ALTINYELEKLIOGLU
  • 2016
  • 432
  • 202
  • 135
  • *, 97883280-3665-9
  • 9788328036659
  • ZDCNE

Recenzje czytelników

„Hürrem. Słowiańska odaliska..."

Ocena:
Autor:
Data:
Zachęcona serialem „Wspaniałe stulecie” zaczęłam szukać powieści, na podstawie której go zrealizowano. Chciałam spojrzeć na Hurem własnymi oczami wyobraźni, a nie przez pryzmat reżysera serialu. Usłyszeć to co niewypowiedziane. Kupiłam książkę, I tom dostępny na rynku polskim. Celowo, choć z trudem odłożyłam ją na półkę, aby sięgnąć po nią gdy skończę poprzednią książkę.
I stało się…. Niedziela dzień wolny. Rano sięgnęłam na półkę po „Hürrem. Słowiańska odaliska. Tajemnice dworu sułtana ... Księga 1”. Odłożyłam ją dopiero wieczorem. Przeczytałam całą od deski do deski jednym tchem, jednego dnia. Z całej książki w serialu znalazłam jedynie dwie sceny. Od początku wartka akcja, historia od której nie sposób się oderwać. Historia pominięta w serialu, ukazuje podstawy siły i charakteru niezłomnej kobiety. To nie tylko bajka o „królowej”, która wdziękiem i czarami zniewoliła serce sułtana. To historia o drodze jaką przeszła Aleksandra, Rusłana, Roksolana by stać się Hurrem. To powieść o wojowniczce, wprawnym myśliwym, wybitnym strategu. To powieść o hardej i dumnej kobiecie, która nie czeka aż coś dostanie od życia. Sama sięga po to czego pragnie i zawsze to dostaje.
Książka hipnotyzuje i zniewala. Zupełnie rozmija się serialem. Jest o niebo lepsza. Mimo, że ogólnie znam zarys historii i wiem jak się skończy, czekam z niecierpliwością na kolejne tomy.
Polecam wszystkim
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Słowiańska odaliska

Ocena:
Autor:
Data:
Opinia pochodzi z bloga http://www.posredniczkaa.pl/

Demet Altınyeleklioğlu-urodziła się 13 lutego 1955 roku. Pisarka i producentka telewizyjna, matka i żona pisarza, mieszkają w Stambule. Absolwentka TED Koleji, Wydziału Politologii Uniwersytetu Ankarskiego, Wyższej Szkoły Dziennikarstwa i Uniwersytetu Hacettepe.


Ta książka mnie pozytywnie zaskoczyła. Biorąc do rąk „Hürrem. Słowiańska odaliska.” spodziewałam się lektury miłej i przyjemnej ... Autorka ku mojemu zaskoczeniu stworzyła powieść, która wywołuje wiele emocji. Poznając losy najpierw kilku, później kilkunastoletniej dziewczynki byłam przerażona, ile musiało przejść to dziecko, jak wielu krzywd doznało i z iloma przeciwnościami losu musiało sobie poradzić.


Fabuła jest pomysłowa i bardzo wciągająca. Losy głównej bohaterki śledzimy od jej najmłodszych lat. Jesteśmy świadkami tego, jak kształtuje się jej charakter, mamy również wgląd w jej myśli, co daje całkiem inny pogląd sytuacji. Najpierw porwana, później niejako adoptowana przez swojego porywacza zostaje odesłana do pałacu, skąd trafia jako odaliska do haremu sułtana Sulejmana. Harem okazuje się jej najgorszym koszmarem, teraz jest zdana tylko na siebie. Jedynym minusem tej powieści są opisy. O ile sytuacja polityczna i bohaterowie drugoplanowi byli dość wyczerpująco opisani to sceneria i opisy miejsc były raczej pobieżne, przez co ciężko było sonie je wyobrazić.


Aleksandra Anastazja Lisowska z Rusi trafiła do świata całkowicie różnego od miejsca, w którym się wychowywała. Inni są ludzie, inne tradycje, inny język. Imperium Osmańskie powinno ją przerażać, jednak ona jeszcze zanim tam trafiła, postanowiła, że zdobędzie miłość władcy i koronę. Jakież było jej zdziwienie, gdy trafiła do haremu jako jedna z wielu nowicjuszek i nie miała praktycznie żadnej szansy na zrealizowanie swojego planu. Jej postać poraża kontrastami, bywa zmysłowa i przebiegła jak dojrzała kobieta, bywa też impulsywna i nierozsądna jak dziecko.


Altınyeleklioğlu Demet stworzyła poruszającą i magiczną opowieść o dziecku, które na oczach czytelnika przemienia się w kobietę. Kobietę, która dokładnie wie czego chce od życia i postanawia zdobyć to wszelkimi możliwymi sposobami. Polecam fanom serialu „Wspaniałe stulecie” oraz wielbicielom gatunku.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena