Koszyk 0
Opis:
Pierwszy tom cyklu o hrabim Saint-Germain. Paryż, rok 1743. Hrabiego Saint-Germain otacza atmosfera tajemniczości. Jest zawsze ubrany na czarno, przystojny i niedostępny. Jaki skrywa sekret i czy jego wizerunek jest prawdziwy? W tej napisanej z pasją powieści Saint-Germain ratuje przed zakusami satanistycznego kręgu piękną młodą kobietę, którą wprowadza do swego niedostępnego dla innych świata. Wartkie tempo, nagłe zwroty akcji, mroczne sekrety alchemików ... znakomicie odmalowany obraz stolicy Francji połowy XVIII wieku oraz przepełniona erotyzmem aura tajemniczego świata wampirów sprawiają, że nie sposób się od tej lektury oderwać. Chelsea Quinn Yarbro jest jedną z najbardziej znanych autorek horrorów. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasty i Bram Stoker. Jako pierwsza kobieta była przewodniczącą Horror Writers Association. Sławę zyskała dzięki cyklowi o hrabim-wampirze Saint-Germain, stawianemu na równi z "Kronikami wampirów" Anne Rice. W przygotowaniu kolejne tomy cyklu: Pałac i Krwawe igrzyska. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Chelsea Quinn Yarbro
 • 2009
 • 1
 • 336
 • 197
 • 128
 • 978-83-7510-319-9
 • 9788375103199
 • X4993

Recenzje czytelników

Prawdziwy wampir

Ocena:
Autor:
Data:
Saint Germain chce kupić hotel Transylvania, który kiedyś do niego należał. Alchemicy chcą zdobyć przepis, który pozwoli im rozpocząć produkcje drogocennych kamieni. Madeline chce się kształcić, nigdy nie wyjść za mąż i stać się niezależną kobietą. Saint Sebastian tworzy sektę w celu zdobycia diabelskiej mocy. Młody markiz chce ożenić się z Madeline, ale ta jest zakochana w kimś innym. Saint Germain próbuje wszystkim niewiastom pomoc i pokrzyżować plany złego hrabiego ... Ojciec Madeline wraca do Francji aby stawić czoła przeszłości, która owocuje złymi skutkami w teraźniejszości. Dużo się dzieję i pewnie dlatego czytało mi się powieść Yarbro o wiele przyjemniej niż powieści Anne Rice. Nie ma nużących opisów architektury, sztuki, ubioru itp. Są jedynie ogólniki, a bohaterowie nie rozmyślają nad jedna rzeczą przez kilka stron. Każda z postaci w jakiś sposób łączy się z inna, każdy ma coś wspólnego z każdym czy to więzy krwi, znajomości w salonach czy interesach. Fabuła na początku bardzo spokojna, przechodzi powoli w jeden wielki pożar. I to dosłownie.
Komu polecić? na pewno fanom Anne Rice, prawdziwego Draculi oraz tym którzy szukają w wampirach czegoś więcej niż sexapilu.
Kategorycznie odradzam nastolatkom które uwielbiają Zmierzch i w każdej książce o wampirach szukają „Edzia”, tu go na pewno nie znajda i zasną po kilku stronach (pewnie przez niezrozumienie treści)
Co ciekawe, w całej historii ani razu nie jest powiedziane czy główny bohater jest wampirem tzn. zachowuje się jak on, ma pewne zdolności, ograniczenie przez to kim jest, ale ani razu nie było napisane "jest wampirem” lub „jestem wampirem"
Osoby, które nie znają choć trochę języka francuskiego będą miały problem z przeczytaniem większości nazwisk. Moja mama zna, wiec mi powiedziała, jak się co czyta.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena