Koszyk 0
Opis:
Książka dostępna od 23.02.2011 r. Coś dziwnego dzieje się z ludźmi, jak tylko zameldują się w hotelu. Nawet, jeśli są porządni i zrównoważeni, to, po przejściu przez hotelowe drzwi, pozbywają się skrupułów. Są przekonani, że nie obowiązują ich żadne zasady. Wszystko, o czym przeczytasz w Hotelu Babylon to prawda. Tylko imiona zostały zmienione - celowo, żeby ochronić bohaterów opowieści. Wszystkie anegdoty, postaci, wzloty, upadki, narkotyki, oszustwa, rozpusta są dokładnie tym ... czego doświadczył Autor Anonimowy, który spędził wiele lat pracując w najbardziej luksusowych londyńskich hotelach. Z przyczyn prawnych akcja rozgrywa się w fikcyjnym Hotelu Babylon. Ponad dziesięć lat doświadczeń przedstawiono w dwudziestu czterech godzinach, czyli dobie hotelowej. Opisano jednak prawdziwe zdarzenia. Bogaci wydają - hotel zarabia pieniądze, a pokojówki nadal walczą z boyami hotelowymi o dwa funty napiwku... Imogen Edwards-Jones, autorka bestsellerowej serii książek ujawniających kulisy takich branż jak luksusowe hotele, linie lotnicze, branża modowa czy muzyczna. Serię rozpoczął Hotel Babylon, przetłumaczony do tej pory na ponad dwadzieścia języków. Na jego podstawie powstał serial BBC pod tym samym tytułem. Kolejne książki Imogen Edwards-Jones to miedzy innymi: Air Babylon, Fashion Babylon, Pop Babylon i inne. Autorka wraz z mężem i córka mieszka w Londynie. Autor Anonimowy - pracuje jako manager pięciogwiazdkowego hotelu w Londynie. Przez piętnaście lat pracował praktycznie we wszystkich najbardziej luksusowych londyńskich hotelach. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Pascal
  • miękka
Mniej Więcej
  • Imogen Edwards-Jones, Autor Anonimowy
  • 2011
  • 160
  • 115
  • 978-83-7513-8-399
  • 9788375138399
  • ZA2BF

Recenzje czytelników

Lektura lekka i łatwa

Ocena:
Autor:
Data:
Zapewne tytuł jest Wam znany z telewizji, ale mało, kto wie, że film powstał na bazie książki napisanej przez angielską dziennikarkę Imogen Edwards-Jones oraz jej nieznanego nam bliżej, acz pracującego ponad 15 lat Autora anonimowego. Wszystko, co opisane w książce ponoć jest prawdą, a nazwa hotelu i imiona zostały zmienione, aby nikt na wydaniu książki nie ucierpiał.

Narratorem powieści jest skacowany po wczorajszej imprezie recepcjonista ... a akcja rozgrywa się w ciągu 24 godzin jego dyżuru, czyli tyle ile trwa doba hotelowa. Nie oznacza to, że narrator nie robi retrospekcji, a raczej wiwisekcji pracy w hotelu. Czytelnik dowiaduje się, która praca jest najohydniejsza, która najbardziej intratna i opłacalna, kto i od kogo dostaje największe napiwki, kto okrada hotel. Mamy tu również przekrój narodowościowy. Emigranci z Bangladeszu to sprzątacze, Polacy to konserwatorzy, a Anglików nie ma nawet wśród pokojówek. Po za tym każda godzina przynosi za sobą nowe wrażenia i nowych gości: bogatych i tych mających delegacje od firm. Świat za drzwiami hotelowymi jest brudny, pełen oszustw i matactw. Goście wydzwaniają na numery seks telefonów, zapraszają prostytutki, piją do nieprzytomności, kradną rzeczy z pokojów hotelowych, życzą sobie specjalnych zakupów jak przykładowo pewna pani „tabletkę po”.

Z drugiej strony poznajemy życie pracowników. Nagminne wykorzystywania dni chorobowych, niskie zarobki, nielegalni dostawcy, seks w posprzątanych pokojach, pokojówki sprzątające po gościach zużyte prezerwatywy, pornograficzne gazety i dodatkowe gadżety. Każdy zrobi wszystko dla napiwku.

Książka opowiada o świecie pełnym oszustw, matactw, narkotyków, rozpusty. Narrator opisuje wszystko z pikanterią i detalami, czasami aż do obrzydliwości. Książkę czyta się szybko, bowiem to lektura lekka, łatwa i pisana w dość zabawny sposób. Jej treść jednak nie pozostaje na długo w pamięci, chyba, że tym osobom, które spędzają wiele czasu w hotelowym „zaciszu” lub pracują w branży hotelarskiej. Luksus może zgubić nie jedną osobę, a bogaty często nie równa się ze słowem dobrze wychowany. Lektura na jeden wieczór polecana tym, którzy lubią kolekcjonować takie wiadomości z plotkarskiego bogatego światka. Osobiście mnie jednak nie zachwyciła, bo ja z reguły jestem daleka od tego typu książek.

http://slowemmalowane.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jeśli:

Ocena:
Autor:
Data:
-Chcesz wiedzię jak personel jest przygotowany na Twój przyjazd
-Lubisz serię Babylon
Jeśli nie znalazłeś lepszych ksiązek
to:
Wybierz tą ksiażke
Możesz dać do pod choinke a na pewno będzie to udany preent : )
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena