Koszyk 0
Opis:
Holandia jest prawdziwym fenomenem. Ten niewielki kraj dał światu wielkie malarstwo, mikroskop, gin, węża strażackiego a także pokazał, że do powiększenia terytorium nie trzeba podbijać ziem sąsiadów. Opowiemy co ma turban do tulipana, dlaczego marchewka zawdzięcza kolor holenderskim królom i do czego służą wiatraki. Dowiemy się też jak na co dzień mieszka się w skansenie (co być może zainspirowało twórców „Big Brothera”), skąd wzięła się miłość do rowerów oraz co zrobić ... by zostać idealną żoną (i matką wystarczająco dobrą). Czytaj dalej >> << Zwiń
 • G+J RBA
 • miękka
Mniej Więcej
 • Anna i Krzysztof Kobusowie
 • 2012
 • 0
 • 128
 • 170
 • 107
 • 97883-7596-3724
 • 9788375963724
 • ZAOL6

Recenzje czytelników

Bardzo życiowa, pogodna i przydatna książka.

Ocena:
Autor:
Data:
Anna i Krzysztof Kobusowie to para podróżników. Są nie tylko podróżnikami, ale także fotografami, dziennikarzami, a przede wszystkim rodzicami. Wielu z nas, którym rodzą się dzieci, wydaje się, że to koniec marzeń o podróżach, czy ich realizowania. Wojaże z dzieckiem, niezależnie od tego, czy bliskie czy dalekie, wydają się przedsięwzięciem tak trudnym logistycznie, że wiele osób nawet się do tego typu podróży nie przymierza. A to błąd.
Autorzy tej niewielkiej książeczki udowadniają nam ... że podróżowanie z dzieckiem też może być fajne, ciekawe. Rodzinne wyjazdy z dzieckiem (dziećmi) to coś innego, coś nowego, coś co zdecydowanie zmieni nasza optykę, zapewni bezcenne doznania, a czasu spędzonego z większym lub mniejszym potomkiem, nie da się niczym zastąpić. Codziennie mamy na głowie mnóstwo spraw, a często (zbyt często) za mało czasu dla naszych pociech. W trakcie urlopu, podróżując z dzieckiem, możemy zacieśnić nasze więzy, poznać się nawzajem niejako na nowo. Po wspólnym odkrywaniu świata nic już nie będzie takie samo.
Kobusowie są autorami kilku książeczek z cyklu Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie. Tym razem prezentują nam Holandię i opisują wrażenia z rodzinnych podróży po tym niewielkim acz fascynującym kraju. W książeczce nie brak zabawnych anegdot, planów bardziej lub mniej udanych (sami pewnie wiecie, że planowanie czegoś z dzieckiem na dłuższą metę, mija się często z celem), świetnych, iskrzących dowcipem opisów holenderskich przygód i garści na prawdę przydatnych, dobrych rad, m.in. co i jak pokazać dziecku, jak zapewnić mu zajęcie, gdy sami mamy ochotę odpocząć.Co ważne, książeczka nie jest przewodnikiem po Holandii, jest relacją z rodzinnego pobytu tam i przewodnikiem po rodzinnym podróżowaniu, co jest prostsze niż nam się wydaje.
Wszystko napisane przystępnym, niepozbawionym autoironii językiem, ozdobione pięknymi zdjęciami. Choć nie przeczę, zdjęć mogłoby być więcej.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena