Koszyk 0
Opis:
W książce tej w przystępny sposób objaśniono podstawy klasycznej gospodarki stawowej, tradycyjne metody hodowli oraz jej tło naukowo-przyrodnicze. Szczegółowo omówiono wszystkie zagadnienia związane z hodowlą, poczynając od pielęgnacji stawu i wody stawowej a kończąc na chorobach, szkodnikach, rozmnażaniu, odławianiu oraz karmieniu (także naturalnym). W książce podano też przepisy na wyjątkowe dania z karpia, amura i innych ryb. Hodowcom ryb, rybakom, a nawet właścicielom stawów ogrodowych ... obrońcom przyrody i wędkarzom książka ta dostarczy wielu pożytecznych wskazówek i obszernych informacji na temat tradycyjnego, bliskiego naturze gospodarowania stawami. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • RM
 • miękka
Mniej Więcej
 • Franz Geldhauser, Peter Gerstner
 • 2014
 • 2
 • 246
 • 213
 • 158
 • 978-83-7773-239-7
 • 9788377732397
 • ZBFZ7

Recenzje czytelników

Hodowla ryb

Ocena:
Autor:
Data:
Założenie stawu hodowlanego wymaga fachowej wiedzy oraz sporych nakładów pracy. Cóż to jednak za cena dla hodowcy – pasjonata ;)
Zanim jednak pokusimy się o wybudowanie własnego stawu warto zasięgnąć wiedzy w tej dziedzinie z rzetelnego źródła. Proponuję pokusić się o zajrzenie do książki „Hodowla ryb”, która w wyczerpujący sposób przybliża tę właśnie tematykę.
Czytelnik znajdzie w niej informacje dotyczące przede wszystkim hodowli karpia ... Obejmują one okres od momentu budowy stawu poprzez jego pielęgnację, roślinność, żywienie zarówno naturalne jak i sztuczne, rozmnażanie, odłów aż po magazynowanie i zimowanie. Autorzy podpowiadają również jakie gatunki można hodować oprócz karpia, jacy są naturalni wrogowie i szkodnicy naszych hodowli oraz na jakie choroby narażone są ryby. Na końcu zaś znajdziemy kilka ciekawych przepisów na przygotowanie ryby, które zachęcą do jej spożywania oraz ułatwią to osobom narzekającym na rybie ości.
Informacji jak widać jest zdecydowanie wiele. Co ważne są one bardzo praktyczne i w znacznym stopniu rozjaśniają temat mniej doświadczonym lub planującym dopiero założenie własnej hodowli, miłośnikom ryb.
Wydanie jest odświeżone i jak najbardziej aktualne. Mimo iż autorami książki są nasi zachodni sąsiedzi, odzwierciedla ona nasze krajowe warunki oraz klasyczną gospodarkę stawową.
Autorzy omawiając temat nie zapomnieli o naturze. Wręcz przeciwnie, ich wskazówki są w pełni przyjazne środowisku, tradycyjne i ekologiczne. Myślę więc, że publikacja jest bardzo interesująca i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających właścicieli stawów czy wędkarzy. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do lektury ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena