Koszyk 0
Opis:
Drugi luksusowy album stworzony przez nagradzany Oscarami zespół Weta opracowujący cyfrowe projekty koncepcyjne dla filmu Hobbit. Niezwykła podróż Hobbit. Niezwykła podróż. Kronika 2: Sztuka tworzenia postaci odsłania proces tworzenia artystycznej wizji postaci: bohaterów i nikczemników, oraz wszelkich istot zaludniających Śródziemie w pierwszej części filmowej trylogii w reżyserii Petera Jacksona. Bogato ilustrowany zdjęciami spoza planu filmowego ... cyfrowymi szkicami koncepcyjnymi i ujęciami z filmu, ten olśniewający album przedstawia po kolei wszystkie gatunki, wszystkie postacie z tej ogromnej kolekcji różnorakich istot i tętniącej życiem galerii najrozmaitszych stworów odgrywanych przez aktorów i wykreowanych cyfrowo. Opowiada historie, jak każdy z bohaterów znalazł drogę na ekran. Bezpośrednie wypowiedzi aktorów, charakteryzatorów, specjalistów od efektów specjalnych i cyfrowych, od dialektów, protez, animacji i reżyserii ruchu, treserów zwierząt i niezliczonych innych członków zespołu zdradzają tajemnice produkcji. Ujawniają, jak przebiegał proces tworzenia i jak kształtowane były poszczególne postacie. Dodatkową atrakcją dołączoną wyłącznie do tego tomu jest rozkładana tabela porównawcza wzrostu postaci, w której zestawieni zostali wszyscy ważniejsi bohaterowie występujący w filmie. Kronikę 2 - drugi z serii czterech ekskluzywnych albumów napisanych, zaprojektowanych i ilustrowanych przez nagradzany Oscarami zespół Weta - opracował projektant Weta Workshop Daniel Falconer. Dzięki bogactwu zachwycających ilustracji czytelnik staje twarzą w twarz z krasnoludami i z mieszkańcami Śródziemia. I oczywiście poznaje bliżej tytułowego hobbita: Bilba Bagginsa. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • twarda
Mniej Więcej
 • Daniel Falconer
 • 2013
 • 1
 • 228
 • 240
 • 305
 • 978-83-241-4605-5
 • 9788324146055
 • ZAWQV

Recenzje czytelników

Nowe - nie nowe wydawnictwo o Hobbicie

Ocena:
Autor:
Data:
Niestety, druga kronika ilustrująca powstawanie filmowego Hobbita wydaje się odcinać kupony od popularności poprzednika. Przede wszystkim skupia się nad samymi postaciami, które były już przecież dosyć dokładnie opisane w części pierwszej. Zgoda, pokazuje proces tworzenia w ujęciu czysto filmowym (charakteryzacja, motion capture, efekty specjalne, aktorzy i dublerzy), ale w porównaniu z ilością szkiców i projektów z pierwszego tomu pozostaje niedosyt, szczególnie ... że nie wszystkie zdjęcia zza kulis prezentują tą samą jakość.
Ilość i jakość rozkładanych wkładek również spada, choć porównanie wielkości poszczególnych bohaterów Śródziemia jest ciekawe.
Podsumowując - to nadal publikacja niosąca mnóstwo informacji dla fanów filmu. Żeby jednak uniknąć rozczarowania proponuję przejrzeć album przed zakupem, szczególnie, że jakość papieru wydaje się być gorsza niż poprzednio, przy nieco wyższej cenie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Kronika 2

Ocena:
Autor:
Data:
Moim zdaniem książka bardzo fajnie i ciekawie wykonana zwłaszcza okładka. Z książki można się dowiedzieć wielu informacji i ciekawostek, jest też dużo zdjęć.
Ogólnie godna polecenia dla fanów Hobbita i nie tylko. Idealna na prezent.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena