Koszyk 0
Opis:
Przyjazne, zabawne i pouczające opowiadania, których z pewnością wysłuchają wszystkie małe uszy. O gwiazdce z nieba, która miała spełnić marzenie motyla cytrynka. O orle, który uczył się fruwać. O osach, które nie mogły zrozumieć, dlaczego trzmiel ma tylu przyjaciół. O nowych zabawkach szczurka Chrupka. O kotku, który się przekonał, dlaczego warto się uśmiechać ... Wcześniejsze „Opowiastki dla małych uszu” spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem wśród małych i dużych czytelników   Joanna Wachowiak: Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś, kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę – zawsze. W 2014 książka Joanny Wachowiak „Kot kameleon” została nominowana do nagrody IBBY. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Joanna Wachowiak
 • 2015
 • 84
 • 212
 • 210
 • 9788375514193
 • 9788375514193
 • ZCGKK
 • 1-3 lata

Recenzje czytelników

Polecam :)

Ocena:
Autor:
Data:
Historyjki obrazują najmłodszym czytelnikom jak wypracować w sobie pozytywne i przyjazne wobec innych zachowania. Mogą stać się także inspiracją do rozmowy z dzieckiem, o tym jak kształtować swój charakter.

Publikacja zawiera piękne ilustracje a już sama okładka (twarda) wywołuje uśmiech na twarzy. Żywe kolory rysunków i pełne emocji twarze bohaterów na pewno przykują wzrok niejednego dziecka.

Polecam tę książeczkę zarówno do wieczornej lektury z własnym szkrabem ... jak również jako prezent dla naszych najmłodszych znajomych a wszystkie przyszłe mamy zachęcam do czytania dzieciom, które kręcą fikołki jeszcze w brzuszku.

Więcej na http://papierowakobietka.blogspot.com/2015/02/historyjki-dla-maych-i-nie-tylko-uszu.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mądre opowiastki dla najmłodszych

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy czas jest dobry by ruszyć z nauką dla dzieci nowych a dla nas ważnych, sprawdzonych, bardzo potrzebnych wartości i umiejętności - koleżeństwa, cierpliwości, miłości, pracowitości, pewności siebie. Małe zwierzątka chętnie uczą się latać, chodzić, zdobywać pożywienie, przezwyciężać problemy... a małe dzieci także chętnie wchłoną potrzebne do życia umiejętności. Gdy pogoda jeszcze zaskakuje, a wrzesień przeplata słońce z deszczem łatwiej uzyskać skupienie dzieci przy książce ... Zamiast sięgać po filmiki na youtube czy bajki na dvd warto usiąść i kształcić przez czytanie. Moja córeczka wyjątkowo chętnie wchłania wszelkie informacje z książek i często nawet podczas zabawy powtarza usłyszane historyjki (zwłaszcza te zaskakujące, zawierające dla niej ciekawe treści).
Historyjki dla małych uszu okazały się u nas w domu strzałem w dziesiątkę. Sama z ogromną radością czytam proste jednowątkowe opowiadania które mają w sobie wiele mądrej treści oraz z przyjemnością oglądam cudne ilustracje które stanowią równorzędnego partnera dla tekstu. To opowiadania z morałem, z każdej historyjki można wiele się nauczyć - gdy się nie pracuje to się nie wygrywa; działając razem osiągnie się to czego nigdy nie osiągnie się samodzielnie; tylko dzięki nauce i ćwiczeniom osiąga się cel, przyjaciela można sobie oswoić gdy ma się do tego dobre podejście, itd.
Po książeczkę warto sięgnąć nawet tylko dla oglądania tych pięknych uśmiechniętych zwierzątek na tle soczystej zieleni. Motylek cytrynek, orlątko, żaba, osy, trzmiel, klacz Śnieżka, szczurek Chrupek, kotek pokochałyśmy je wszystkie. To książka dla dzieci, ale i dla dorosłych którzy mogą (A NAWET POWINNI) wiele się z niej nauczyć lub przypomnieć sobie to o co dawno skryło się w niepamięci. Czytanie kształci, a nawet oglądanie bo ilustracje Anity Głowińskiej wspaniale współgrają z tekstem Joanny Wachowiak. Polecam nie tylko na jesienne dni i wieczory.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena