facebook
promocje
 

Historia, klasa 5, Ciekawi świata 5, podręcznik, Operon

28,14 zł

33,10 zł

Oszczędzasz: 4,96 zł
(15%)

Szybka wysyłka 24h!

Dostawa do księgarni
ZA DARMO
Numer ewidencyjny w wykazie MEN: 398/2/2013

Operon otwiera świat najbardziej wartościowych systemów edukacyjnych, które wspierają nauczyciela w jego ponadczasowej misji wychowania i kształcenia.

Podręcznik zawiera wszystkie treści wynikające z podstawy programowej. Może być wykorzystywany zarówno przez uczniów zdolnych, jak i tych, którzy mają trudności w nauce. Dzięki treściom w nim zawartym uczeń pozna najważniejsze wydarzenia czasów nowożytnych oraz organizację i strukturę społeczeństwa Rzeczypospolitej Obojga

Narodów. Uczeń dowie się jakie działania podejmowali Polacy w obronie ojczyzny oraz jakie wydarzenia i wynalazki wprowadziły świat na drogę nowoczesności. Z myślą o uczniu zdolnym w niektórych fragmentach autorzy wyszli poza wymogi podstawy programowej. Podręcznik jest bogaty w teksty źródłowe, których stopień trudności jest dostosowany do możliwości intelektualnych pięcioklasisty. Każdy rozdział zawiera również podsumowanie najważniejszych treści oraz propozycje literatury uzupełniającej. Są to książki i inne materiały dostosowane do możliwości percepcyjnych zdolnego ucznia. Znajdują się tam również adresy stron internetowych dla zainteresowanych tematem. Uczeń jest przygotowywany do odbioru i realizacji treści społecznych poprzez zamieszczanie po każdym temacie ćwiczeń zatytułowanych „Pracujemy razem”. Ich głównym celem jest przygotowanie ucznia do pracy w grupie i późniejszej pracy metodą projektu. Ważnym składnikiem podręcznika są zadania i pytania, które występują zarówno na zakończenie każdego rozdziału, jak i na zakończenie poszczególnych działów. Podręcznik ma starannie dobraną obudowę ilustracyjną, która ułatwia zrozumienie i zapamiętanie trudnych treści. Ilustracje są ściśle powiązane z treścią podręcznika, a sposób ich wykonania przemawia do wyobraźni dziecka i pozytywnie oddziałuje na jego emocje.

Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Historia, klasa 5, Ciekawi świata 5, podręcznik, Operon
Autor Wiesław Zdziabek, Maria Pacholska
Wydawnictwo Operon
Rok wydania 2013
Liczba stron 232
Długość [mm] 235
Szerokość [mm] 165
Wysokość 10
ISBN 97883-7680-7706
EAN 9788376807706
Indeks ZB1ND
Numer dopuszczenia 398/2/2013
Szkoła Szkoła podstawowa
Klasa Klasa 5 szkoły podstawowej
Sposób odbioru/dostawy zamówienia Księgarnia Matras, Paczkomat InPost, Kiosk RUCHu, Poczta Polska, Kurier DHL

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Historia, klasa 5, Ciekawi świata 5, podręcznik, Operon