Koszyk 0
Opis:
Gestapo - te trzy sylaby przez 12 lat przyprawiały o dreszcz Niemców, a potem ludność całej Europy. Nigdy, w żadnym państwie nie było organizacji o tak skomplikowanej strukturze i obdarzonej taką władzą, tak skutecznej i okrutnej. Jacques Delarue pokazuje, w jaki sposób faszystowski reżim mógł dojść do władzy dzięki temu fundamentowi, na którym opierały się najdrobniejsze elementy gmachu państwowego, udowadnia, że dzięki wsparciu gestapo reżim nazistowski mógł panować ... pokazuje mechanizm funkcjonowania tej machiny, wyjmuje na światło dzienne jej bezlitosne tryby. Książka tłumaczona na 17 języków. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • twarda
Mniej Więcej
 • Jacques Delarue
 • 2011
 • 1
 • 368
 • 235
 • 155
 • *, 9788377580493
 • 9788377580493
 • ZA7EC

Recenzje czytelników

Historia

Ocena:
Data:
Okres miedzy wojenny oraz czasy II wojny światowej od zawsze były dla mnie najtrudniejszym zagadnieniem na lekcjach historii, za którą nie przepadam. Jednak postanowiłam poznać trochę historii, bardzo powiązanej z Polską, z książki, która nie jest podręcznikiem szkolnym. Postanowiłam dać szansę tej pozycji i dzięki Wydawnictwu Muza S.A. zagłębiłam się w opowieść o faszystowskich Niemczech.


Autor przedstawia nam Gestapo, a dokładniej Geheime Staatpolizei w bardzo złym świetle ... ale jak można inaczej przedstawić tych okrutnych, pozbawionych zasad moralnych ludzi ? Co trzeba mieć w głowie,żeby bez skrupułów zabić wiele tysięcy istnień ? W "organizacji" tej nie było miejsca dla osób słabych, uczuciowych i tchórzliwych. Tutaj każdy musiał być potężny, zapatrzony w zasady III Rzeszy i musiał wykonywać wszystkie zadania powierzone mu przez Hitlera lub innej ważnej postaci. Nikt nie sprzeciwiał się władzom, a jedynie walczył o powrót do tego co udało im się osiągnąć podczas I Wojny Światowej i co zostało utracone w 1918r. Wszystkie te postacie to dla mnie zakompleksieni głupcy, który mieli za wysokie mniemanie o sobie i nie liczyli się z życiem innych.Tu liczyła się tylko chęć objęcia władzy nad światem, a co za tym idzie cechowali się wielkim okrucieństwem, które okazywali torturując wszystkich, którzy się im sprzeciwili i zamykając ich w obozach koncentracyjnych.

Cała książka to dość interesujące przedstawienie powstawania organizacji, jej rozwoju w latach 1933-1944 oraz sylwetek wszystkich ważnych postaci w ich szeregach.W książce tej znajdziemy to co od zawsze nas nurtowało i nie dowiedzieliśmy się z lekcji historii. Ta bestia zwana Gestapo jednak zasługuję na naszą uwagę, abyśmy mogli przeżyć to co musieli przetrwać nasi przodkowie...Książka ta jest dość trudną pozycją i czytałam ją dość długo, ponieważ nie przepadam za książkami z suchymi faktami, ale dla tej wiedzy warto było poświęcić ten czas.

Polecam książkę dla wszystkich, który chcą zapoznać się z historią tego trudnego okresu w dziejach ludzkości i wszystkim zapalonym miłośnikom historii, bo mimo wszystko warto przeczytać tę książkę ;] Zapraszam do dzielenia się wrażeniami.

ksiazkimolaksiazkowegoxp.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena