Koszyk 0
Opis:
Hirameki – nowa odsłona tradycyjnych zabaw kolorowankowych, doskonała zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jedyna w swoim rodzaju publikacja przeznaczona dla tych, którzy kochają rysować i bawić się tą formą sztuki. Dzięki tej wyjątkowej książce miłośnicy barw i konturów mogą eksperymentować i improwizować według własnej fantazji. Punktem – dosłownie ... - wyjścia jest tu barwna plama, kleks farby, który stanowi inspirację do stworzenia własnego rysunku. Jak piszą autorzy książki, w każdej plamce ukryte są figury, które można zadziwiająco łatwo ożywić za pomocą kilku kropek i kresek. HIRAMEKI – ZNAJDOWAĆ SZCZĘŚCIE W NAJMNIEJSZYM DROBIAZGU Artyści Peng i Hu odkryli absolutnie fantastyczne zjawisko hirameki na kartkach papieru do wycierania pędzli, na parkiecie swojego atelier, na ścianach i na swoich koszulach. I tak stopniowo, dzień po dniu powstała genialna, ciesząca się wielką popularnością forma sztuki. Na zajęciach z rysunku nawet niedoświadczeni nowicjusze popadali w zachwyt graniczący z euforią, kiedy z barwnych plam powstawały zadziwiające istoty. To ożywcze i nie dające się porównać z niczym innym doznanie zaowocowało w końcu namiętną pasję Penga i Hu do zbierania kleksów i plam. Ich kolekcja obejmuje dziś nieprawdopodobną ilość spotów, które pozbierali z całego świata albo sami wyprodukowali i sfotografowali. Za swoje ambitne twórcze dokonania i na wskroś oryginalny pomysł Peng i Hu zostali niedawno odznaczeni cesarskim kleksem i wstęgą, a dwóm niedźwiedziom grizzli z ZOO w Zing na cześć twórców hirameki nadano ich imiona. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Peng +Hu
  • 2016
  • 1
  • 192
  • 235
  • 165
  • 9788301-18630-2
  • 9788301186302
  • ZDA8F

Recenzje czytelników

wyobraźnia nie zna granic

Ocena:
Autor:
Data:
Do tej pory były już kolorowanki, łączenie kropek, ale takiego czegoś jeszcze nie było. Tym razem wydawnictwo PWN, wydało HIRAMEKI, które podzielone są na siedem kroków:

1. MINIMALIZM

2. KATEGORIE

3. WARJACJE

4. UZUPEŁNIENIA

5. KOMBINACJE

6. INTERAKCJE

7. FREESTYLE.

Ale pytanie co to w ogóle są Hirameki i na co one są nam potrzebne. Już śpieszę wyjaśnić. Jest to zestaw plam, w rozmaitych kolorach i wielkościach, kształtach. Ich zaletą jest to ... że z każdej plamy może powstać dowolny rysunek. Jak by mogło się wydawać, nic łatwiejszego, a w zasadzie książeczka dla dzieci. Jednak nie. Oczywiście najmłodsi również mogą twórczo się udzielać tworząc swoje wizje i arcydzieła, ale to niezaprzeczalnie fantastyczna forma ćwiczenia szarych komórek u dorosłego człowieka. Książki, które do tej pory ukazały się na rynku, poświęcone twórczej pracy kładły nacisk na walor estetyczny. Żadna z dotychczas ukazanych się książek dla dorosłych, gdzie mają oni zaangażować się twórczo, nie wpływały na poprawę pracy szarych komórek. Tym razem jednak jest inaczej. Praca z Hirameki jest niezwykle relaksująca, a do tego nie pozwala spocząć naszym komórkom, zmuszając je do pracy.
Książka podzielona jest na 7 działów, w których mamy z góry narzucone działanie. Oczywiście, nie jest to wymagane, gdyż można stosować dowolność. Jednak te podpowiedzi znacznie ułatwiają pracę. W rozdziale MINIMALIZM, mamy stosować mało kresek, a efekt jest ogromny. W kolejnym rozdziale należy wymyślić sobie temat, który będzie nas prowadził. Jeśli będzie to auto, to z każdej plamy należy wyczarować własnie auto. Z pozoru wydaje się to łatwe, ale uwierzcie, tak nie jest. Kolejny rozdział, a mój ulubiony, to WARJACJE. Tutaj jedna plama jest powtórzona wielokrotnie, ale np w innym kolorze lub w innym położeniu. Dlatego też z jednej plamy należy wyczarować wiele równych możliwości. Zabawa jest naprawdę bardzo przyjemna.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

NA POCZĄTKU BYŁ KLEKS....

Ocena:
Data:
Na początku był kleks... A potem?

OLŚNIENIE

Nie trzeba pięknie malować.
Nie trzeba mieć wysokich poziomów kreatywności.

Trzeba mieć czarny (lub ciemnogranatowy) cienkopis i chwilę czasu - w autobusie, w czasie jakieś przerwy, gdziekolwiek.

Potem już wystarczy tylko bazgrać i tworzyć dzieła sztuki na kolorowych plamkach farb.
Peng i Hu stworzyli coś niesamowicie fajnego i prostego. Rzecz dla każdego. Książka jak na swoją wartość jest tania, w tym dobrze wydana ... trochę większa niż zwyczajny zeszyt szkolny i o wiele szersza.

Najważniejsze jest jednak w ŚRODKU!
Tam znajdziesz masę plamek i plamkowych kompozycji! Zajęcie na chwilę i na dłuższą chwilę. Dla dziecka i dorosłego. Wzięłam raz i pokochałam. Nie oddam i nie pożałuję.
To się nie znudzi NIGDY - to nie to samo co te inne rozmaite książki z zadaniami. Bo to jest proste i zajmujące.
"Co ci przypomina ta plama?" pytam każdego. I wiecie co? Każdy mówi co innego!

NIE ROZUMIEM JEDNEGO: DLACZEGO O TYM JESZCZE NIE PISZĄ "WSZĘDZIE"?

Po prostu olśnienie. Polecam dla każdego człowieka. Na prezent i na ten jeden dzień w roku kiedy robisz sobie tą małą przyjemność :))))
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena