Koszyk 0
Opis:
 Bajki o misiach to 4 piękne ilustrowane książki z opowiadaniami o uroczych misiach: zarówno żywych – brunatnych i polarnych, jak i maskotkach – pluszowych i szmacianych. A każdy z nich jest wyjątkowy i kochany, i każdy pochodzi z innego kraju i kontynentu. Każde opowiadanie to spotkanie z innym misiem i jego przyjaciółmi oraz z kulturą, zwyczajami danego kraju lub kontynentu. Dzięki nim dzieci zjedzą ... podwieczorek z Promykiem, nauczą się pływać z małym Płatkiem, wybiorą urodzinowy prezent z misią Milusią, poznają małego misia Petita i odważnego Figielka i przeżyją wiele innych wspaniałych przygód. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Aniela Cholewińska-Szkolik
  • 2015
  • 48
  • 248
  • 201
  • 978837983-188-3
  • 9788379831883
  • ZCM4S
  • 4-6 lat

Recenzje czytelników

świetna

Ocena:
Autor:
Data:
Misie to najlepsi przyjaciele dzieci na całym świecie, towarzysze codziennych zabaw, radości oraz smutków, które dzięki nim znikają. My też mamy takiego misia. Został wybrany pośród setek innych miśków i wygląda bardzo niepozornie: brązowy misiek z granatową wstążką. Na plecach ma magiczny schowek na skarby. Misiek jest bardzo grzeczny (od psot jest kotek) i uczy się z nami, pomaga rysować, malować, piecze ciastolinowe ciasteczka, bawi się w piasku, a czasami daje się pomalować farbkami ... Jest niesamowicie cierpliwy i bardzo kocha swoją wyjątkową przyjaciółkę, z którą przeczytał już wiele książek. Sporo było wśród nich opowieści o misiach, ale żadna nie sprostała jego wymaganiom. To marudził na zbyt nierealną akcję, to na brak konsekwencji, pokazywanie misiów w złym świetle, czy pisanie o nich jak o zwierzętach, a przecież on jest cywilizowany i wie jak dobrze wychowany miś powinien się zachować. Kiedy przyszła do nas paczka z książkami z „Zielonej Sowy” pokręcił nosem i powiedział, że on o misiu nie chce czytać, bo to na pewno stereotypowe (dzięki czemu córka nauczyła się nowego słowa), ale kątem oka zerknął na okładkę i po chwili już siedział z Olą grzecznie na łóżku. Otwarłam książkę i zaczęłam czytanie.
Znaleźliśmy tam opowieści o pięciu misiach: Promyku, Nao, Melino, Maju Dzi oraz Blue. Każdego z nich łączyła z dzieckiem swoista, znana tylko misiom, więź. Promyk mieszka w Londynie niedaleko Big Bena i jest wrażliwy na cudzą krzywdę. Z tego powodu w czasie swojej samotności zaprasza wróble na ciasteczka i ciepłą wodę. Razem ze swoją przyjaciółką przygotowują karmnik dla ptaków, aby zimą nie głodowały. Nasz miś pokiwał główką, pochwalił: „To prawie tak samo jak ja. Ja karmię gołębie. Czytaj dalej”.
Nao to miś Kizukiego, który boi się, że jego mały przyjaciel może zgubić się na zawodach karate, dlatego zostaje w domu. Nao dla zabicia czasu wyprawia się na spacer, na którym zjada same słodycze, po których bardzo źle się czuje, przez co nie może świętować z przyjacielem jego sukcesów. Nasz miś stwierdził, że to w sumie tak jak u niego: on zawsze chciał chodzić z Olą do przedszkola i strasznie się buntował, że ma siedzieć w domu.
Z kolei Melino to urodzony kucharz. Kiedy jego przyjaciel Tonio czyta książkę podczas nieobecności mamy miś przygotowuje wspaniałą tortillę, czym podbił serce naszego misia: w końcu gotowanie i jedzenie to ulubione zajęcie misia.
Natomiast Maju Dżi dostaje wspaniały prezent na swoje urodziny: dywan. Razem z Kamubu odkrywa niezwykłe właściwości tego przedmiotu. Bliskość i wyobraźnia dziecka zabierają go do pięknych i odległych miejsc. „Tak, tak, dzieci mają cudowną wyobraźnię, a najlepszą ma moja przyjaciółka” –powiedział nasz miś i przytulił swoją przyjaciółkę.
Blue przeżywa chwile grozy. Po Halloween świat wydaje mu się groźny: oczy kota, ogon psa i maska wiedźmy sprawiają, że Blue chce uciec jak najdalej, ale na szczęście znajduje psa, który pozwala mu ze sobą spać. Becky następnego dnia gniewa się na psa, a Blue odkrywa, że wszystko to, co było tak niesamowicie groźne było jego wymysłem. Nasz miś zamknął książkę i powiedział: "Właśnie takie powinny być opowieści o mnie".
Wszystkie opowieści o misiach bardzo przypadły nam do gustu i wracamy do ich lektury. Miś nawet (zapominając o dobrych manierach) kategorycznie zażądał, żeby książka poszła z nim na spacer, aby mógł pochwalić się dzieciom, że w każdej historii jest cząstka niego.
„Herbatka u Promyka i inne opowiadania” to książka pełna ciepłych historii o misiach, których z dziećmi łączy jedyna, niepowtarzalna więź rozwijająca wyobraźnię, pozwalająca panować nad negatywnymi uczuciami i wnosząca radość w codzienną zabawę. Ponad to każda przygoda zawiera sporo informacji o kulturze kraju, w którym mieszkają bohaterowie, przez co przybliżają dzieciom różne zwyczaje. Opowieści o misiach mogą być pretekstem do podobnych zabaw z dziećmi.
Całość uzupełniają interesujące ilustracje, które bardzo spodobały się mojej córce. Dość duża czcionka sprawia, że będzie to również świetny materiał na pierwsze czytanki.
„Herbatkę u promyka i inne opowiadania” polecam przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej. My będziemy sięgać po kolejne książki z serii „Bajki o misiach”
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena