Koszyk 0
Opis:
Nowe wydanie bestsellerowej powieści Anny Onichimowskiej. Bohaterowie książki – Grażyna i Kamil Niwiccy oraz ich dwaj synowie siedemnastoletni Jacek i siedmioletni Michał – tworzą zamożną, z pozoru szczęśliwą rodzinę. Jednak nic tu nie jest takie, jak się wydaje. Dla Grażyny liczy się przede wszystkim kariera, Kamil często nieobecny w domu ma problemy z alkoholem, a Jacek, który nigdy nie sprawiał kłopotów, też ma swój skrzętnie skrywany sekret. Lubi z dziewczyną zapalić trawkę ... Nie dostrzega, kiedy nałóg wymyka mu się spod kontroli. Skupieni na własnych sprawach rodzice nie zauważają, że z ich synem dzieje się coś złego. Tajemnicę Jacka odkrywa za to mały Michał, który bacznie obserwuje starszego brata i chce być taki jak on. Wstrząsająca, oparta na faktach historia, o której autorka napisała: „Nie uwolnię się od niej, póki jej sobie nie wyobrażę w najdrobniejszych szczegółach. Póki jej Wam nie opowiem”. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Anna Onichimowska
  • 2014
  • 162
  • 195
  • 125
  • 978-83-89133-98-4
  • 9788389133984
  • ZBHK2
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Jak najbardziej polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo dobra powieść.
Smutna, dająca do myślenia. Opowiada o rodzinie, narkotykach, miłości, nienawiści. Warto przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna?

Onichimowska Anna Książki | Oprawa miękka 4 „Czyż istnieje ucieczka bardziej idealna niż ta od własnych problemów i lęków?”

Ocena:
Autor:
Data:
Obecnie na rynku książek młodzieżowych dominują wszelkiego rodzaju paranormal romance oraz antyutopie, warto jednak zwrócić także uwagę także na nieco poważniejsze tytuły, które poza mile spędzonym czasem podczas lektury zostaną z nami na dłużej zmuszając do refleksji i chwili zadumy, jeżeli nie nad własnym życiem, to nad otaczającym Nas światem. Do takich właśnie książek można zaliczyć poruszającą trylogię Anny Onichimowskiej ... Zapraszam do przeczytania recenzji pierwszego jej tomu pod tytułem „Hera moja miłość”.

„Czyż istnieje ucieczka bardziej idealna niż ta od własnych problemów i lęków?”

Nie będę ukrywała, że zaczynając swoją przygodę z trylogią pani Onichimowskiej podchodziłam do niej z pewną rezerwą. Nazwisko autorki niewiele mi mówiło, nie czytałam też wcześniej żadnej książki dotyczącej uzależnień u nastolatków. Temat narkotyków wydawał mi się odległy, zupełnie jakby z innego świata. Jakie było moje zaskoczenie, gdy wsiąknęłam w historię już od pierwszych stron. Zupełnie jakby stała się ona swego rodzaju uzależnieniem. Ale po kolei…

Bohaterami książki są Grażyna i Kamil Niwiccy oraz ich dwaj synowie, siedemnastoletni Jacek i siedmioletni Michał. Autorka pozwala Nam poznać i zbliżyć się do każdego z bohaterów. Widzimy, że z pozoru idealny obraz szczęśliwej i zamożnej rodziny zakłóca szereg, na pierwszy rzut oka, niewidocznych, lecz głęboko sięgających skaz. Grażyna będąca poniekąd głową rodziny nie widzi świata poza swoją pracą, jej mąż Kamil ma problemy z alkoholem. Najstarszy syn Jacek sięga po narkotyki. Obserwując rozwój wydarzeń przeczuwamy nadchodząca katastrofę. Widzimy jak ciekawość najmłodszego członka rodziny ciągnie go ku zgubie. I choć potrafimy przewidzieć, co się stanie, gdy tragedia wreszcie nadchodzi, uderza Nas z całą mocą.

Narkotyki nie są jedynym problemem poruszanym przez autorkę. Dla mnie „Hera moja miłość” to przede wszystkim historia o braku miłości i zrozumienia przez osoby nam najbliższe – rodzinę. Pozbawieni wzajemnego wsparcia bohaterowie coraz bardziej się zatracają, aż w pewnym momencie dalsze życie razem staje się niemożliwe. I wtedy Jacek znajduje oparcie w spotkanej przypadkowo dziewczynie: Komecie, która pociągnie go za sobą w świat narkotyków.

Autorka w niesamowity sposób gra na uczuciach czytelników poniekąd rzucając ich na kolana i zmuszając do refleksji. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, a jednocześnie posiada w sobie to coś, co nie pozwala Nam się od niej oderwać aż nie dotrzemy do ostatniej strony. Mnie zaś zachęciła do sięgnięcia po kolejne tomy trylogii.

Ocena: 8/10

Po więcej recenzji zapraszamy na KZTK:
http://koszztk.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena