Koszyk 0
Opis:
Jestem Henryśka Hopsakiewicz Pierwsza. Mam małego braciszka, dwie białe myszki, psa koloru czekolady, wełnianego mamuta, dwie długie zielone skarpetki z palcami, jedną piklożerną przyjaciółkę, wannę do żeglowania, i bardzo, bardzo dużo odkryć do odkrycia… I jeśli ktoś wam powie, że zmyślam różne rzeczy, lepiej w to uwierzcie… Książki o Henryśce są pełne przygód, żartów słownych i zabawnych refleksji. To wspaniała lektura nie tylko dla najmłodszych, ale dla każdego ... kto ma bujną wyobraźnię. Radio ZET Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Martine Murray
  • 2009
  • 1
  • 90
  • 196
  • 130
  • 978-83-7623-093-1
  • 9788376230931
  • X0487
  • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

interesująca, warto przeczytać

Ocena:
Autor:
Data:

Mam przed sobą kolejną niezwykle udaną propozycję dla najmłodszych - książeczkę inaugurującą serię o przygodach radosnej dziewczynki obdarzonej żywą wyobraźnią i zaraźliwym poczuciem humoru.
Henryśka Hopsakiewicz ma włosy jak spaghetti, diamentową koronę, długie zielone skarpetki, wannę do żeglowania oraz Ryśkę - wymyśloną przyjaciółkę zamieszkującą odległą wyspę, do której można dopłynąć wanną.
Ma ona również młodszego brata o imieniu Albert ... który jest wielkości maszyny do szycia i zna tylko jedno słowo - "ryba"; mamę, która jest artystką wyrabiającą miski z gliny oraz tatę, który w swoim biurze zajmuje się głównie czytaniem i który pod wieloma względami przypomina ukochanego psa Henryśki - Małgośkę.
Dziewczynka ma także dwie białe myszki - Dorę i Florę oraz przyjaciółkę Oliwkę, która uwielbia pikle i potrafi grać pałeczkami na pianinie.
Henryśka ma wielki talent do zmyślania i najbardziej w świecie pragnie zostać wielkim odkrywcą, dlatego też pilnie praktykuje każdego dnia...

Książeczka Martine Murray ma wiele zalet i ogromne szanse, by stać się ulubioną lekturą najmłodszych czytelników. Pięknie wydana, wzbogacona zabawnymi i stylizowanymi na dziecięce ilustracjami oraz ciekawym i oryginalnym układem tekstu, napisana dowcipnym, żywym, pełnym ciepłego humoru językiem w sposób zrozumiały dla młodego czytelnika, ale nie infantylny, opowiada nie tylko o codziennych perypetiach rodziny dziewczynki ukazanych z interesującej perspektywy dziecka, lecz także o jej przygodach w krainie fantazji, w której odnajdzie się niejeden maluch.

Książeczka jest pogodna, zabawna i mądra. Rozwija dziecięcą wyobraźnię, stymuluje ją i ukazuje najbliższe i najważniejsze dla dziecka sprawy z jego punktu widzenia, co może okazać się interesującym doświadczeniem również dla rodziców. W postaci Henryśki każde dziecko z łatwością odnajdzie cząstkę siebie - czy to w jej skłonnościach do kreowania świata z wyobraźni i zmyślania różnych rzeczy, posiadaniu wymyślonego przyjaciela, rozmyślaniu nad tym, kim zostanie w przyszłości; cechy te pozwolą identyfikować się z postacią bohaterki, wczuć się w treść książeczki i przeżyć wesołe chwile, które urozmaicą niejedno nudne popołudnie.
Serdecznie polecam książeczkę o przygodach Henryśki każdemu małemu odkrywcy, który zawsze chętnie spędza czas w krainie fantazji. Będzie to z pewnością ciekawe i niebanalne doświadczenie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena