Koszyk 0
Opis:
Hello Ruby to niezwykła książka o programowaniu dla dzieci w wieku 4-8 lat, która poprzez zabawę wprowadzi je w fascynujący świat technologii. To pierwsza tego typu książka w Polsce. Nie jest podręcznikiem uczącym konkretnego języka programowania, ale pomaga rozwijać umiejętności, które przydadzą się w przyszłości każdemu młodemu programiście.  Książka skł ... ada się z dwóch części: pięknie ilustrowanego opowiadania o przygodach Ruby i jej przyjaciół oraz zestawu ćwiczeń. Zadania przedstawią w praktyce problemy ze świata kodowania: jak stworzyć algorytm (mycia zębów), jak rozpoznać wzór (obrazków na tapecie), jak ułożyć pętlę (figur tanecznych), czy też jak szukać błędu w instrukcji (przygotowania kąpieli). Dzięki nim mali programiści rozwiną swoje umiejętności, przy okazji świetnie się bawiąc! Dzięki Hello Ruby Twoje dziecko: - poćwiczy umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia - rozwinie swoją wyobraźnię i kreatywność - dowie się, co to algorytm, sekwencja i pętla - postawi pierwsze kroki w świecie programowania Ta wyjątkowa książka pełna ciekawych zadań, gier i zabaw to wspaniała okazja na spędzenie wspólnego czasu rodzica i dziecka oraz połączenie nauki z rozrywką. Spostrzegawczy rodzice znajdą w niej również wiele zabawnych aluzji do świata komputerów i Internetu.  Autorką Hello Ruby jest Linda Liukas, ceniona programistka, ilustratorka i autorka pochodząca z Finlandii. Swoja książką Linda udowadnia, że programowania można uczyć się już od najmłodszych lat i że nauka przez zabawę stanowi dla dzieci fascynującą przygodę! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Linda Liukas
  • 2016
  • 112
  • *, 97883936904-3-5
  • 9788393690435
  • ZD7RT
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Dziecinnie proste programowanie :)

Ocena:
Autor:
Data:
Kto powiedział, że programowania nie można uczyć się od dziecka? W tej pięknej historii dzieci razem z uroczą dziewczynką Ruby, upartym chłopcem Django, Robotami i innymi bohaterami wyruszą w podróż pełną przygód. Hello Ruby składa się z opowiadania i zestawu ćwiczeń, które zaciekawią nawet najmłodszych - dziecko poznaje takie pojęcia jak sekwencja, pętla i algorytm rozwiązując ciekawe zadanie i bawiąc się!
Czy ta recenzja była przydatna?

Programowanie dla dzieci... i dorosłych ;)

Ocena:
Autor:
Data:
Sama nigdy nie byłam wielką fanką programowania, bardziej moi bracia zajmowali się takimi sprawami, ratując mój komputer przed wszelkimi burzami.
Z ciekawości, podczas wizyty u brata przejrzałam książkę "Hello Ruby", którą kupił dla swoich dzieci. Przeczytałam całość i zamierzam kupić ją dla swoich pociech. Sama co prawda nie nauczyłam się programować, ale dowiedziałam się z niej kilku informatycznych rzeczy, a dodatkowo ujęłam mnie przyjemna oprawa książki :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena