Koszyk 0
Opis:
Pięknie ilustrowana wierszowana historia o małym hipopotamie w czarno-białe paski, z którego inne zwierzęta natrząsały się z powodu jego wyglądu. Ale Hektor dzięki przyjaźni odkrywa swoją siłę i odwagę. Opowieść pomaga dzieciom odkryć i budować poczucie własnej wartości.
  • M
  • twarda
Mniej Więcej
  • Steve Barnes
  • 32
  • 224
  • 288
  • 978-83-80210-04-2
  • 9788380210042
  • ZBN2W
  • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Hektor

Ocena:
Autor:
Data:
Hektor nie jest taki, jak inne hipcie. Bardziej przypomina zebrę, niż tego potężnego ssaka. Tylko, czy jego umaszczenie skóry powinno być najważniejsze?

Nawiązując do życia realnego, dzieci potrafią być okrutne. Zawsze mówimy, że nikt nie jest tak szczery, jak kilkulatki, które powiedzą Ci wszystko, co chciałbyś i nie chciał usłyszeć. Wytkną Ci niepoprawnie dobrane ubranie, kolor skóry, twoją ,,ułomność". Nie mają żadnych zahamowań. Przypomnij sobie, czy Tobie w szkole dzieci dokuczały ... a może to Ty dokuczałeś innym? Chciałeś poczuć się lepszy, niż Twoi współtowarzysze ze szkolnych ławek? A może chciałeś zaimponować klasowej piękności?

Stado także odrzuciło Hektora, ponieważ był cały w czarno-białe paski. Uważali, że jest odmieńcem i lepiej im będzie bez niego. Brzmi znajomo? Mały hipopotamek zmuszony był opuścić znajome tereny. Na jego szczęście przygarnęły go zebry, które nie zwracały uwagi na to, czy jest w paski, czy też nie. Czy hipopotamy w końcu zrozumiały swój błąd? Czy inne zwierzęta pojęły, że nie najważniejsze jest to, jak ktoś wygląda, ale jak się zachowuje w konkretnych sytuacjach? Sprawdźcie sami.

Dzieci uwielbiają Elmera, słonia, o których książeczki wydaje Wydawnictwo Papilon. Tymczasem Wydawnictwo M przygotowało dla najmłodszych opowieść o małym hipopotamku, którego inne się wstydziły. Im więcej powstaje książeczek o tym, aby akceptować drugą osobę taką, jaka jest, a nie odrzucać ją,bo jest biedniejsza, czy jest blondynką, a miała być brunetką, tym lepiej. Może dzięki czytaniu takich książek maluchy zrozumieją, co jest naprawdę ważne.

Ilustracje są bardzo barwne i przyciągające wzrok. Tekstu nie ma zbyt wiele, jednak jest on rymowany i bardzo rytmiczny. Sądzę, że kilkulatkowie nie będę się nudzić, gdy rodzice będą czytać opowieść o rezolutnym hipopotamku, a i samo zakończenie da im do myślenia. Ta bajka może być świetną okazją do rozmowy o tym, aby nikogo nie faworyzować, ani też nie potępiać. Sądzę, że takie pozycje powinny się znaleźć w każdej biblioteczce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Hektor

Ocena:
Autor:
Data:
Hektor - bohater historii Steva Barnesa - nie jest zwykłym hipopotamem. Na tle swoich kolegów wyróżnia się biało-czarnymi pasami, jak wypisz wymaluj u... zebry. Wydawać by się mogło, że Hektor będzie zachwycony, że jest aż tak wyjątkowy i nosi modne paseczki. Niestety, życie sympatycznego hipopotama nie jest łatwe, ponieważ inne hipcie odrzucają go z powodu jego inności.

Zwierzaka spotyka wiele nieprzyjemnych szykan, aż w końcu zostaje podstępnie wypędzony ze stada ... I wtedy na drodze Hektora staje sympatyczna zebra Marmolada, która proponuje, by Hektor przyłączył się do jej stada. Przecież ma paski, czyż nie? A zebrom wcale nie przeszkadza, że Hektor jest hipopotamem! To jednak wcale nie koniec przygód pasiastego Hektora. Co go jeszcze czeka?

Opowieść stworzona przez Steva Barnesa wydaje się być zaczerpnięta z samego życia. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ludzie są odrzucani i źle traktowani tylko dlatego, iż są inni bądź wyróżniają się z tłumu. A przecież inny nie znaczy gorszy, mądry człowiek powinien to pojąć. Historia Hektora, który nosi na grzbiecie biało-czarne paski jest idealnym sposobem, by uświadomić to również dzieciom. Hektor wszak nie przestaje być hipopotamem tylko dlatego, że nosi na sobie "ubranie" zebry? Nie jest przez to ani mniej sympatyczny, odważny czy mądry. To wciąż ten sam Hektor, choć w wyróżniających go kolorach!

Steve Barnes stworzył inteligentną, pełną empatii historię dla dzieci i ich rodziców. Losy Hektora zostały przedstawione przy pomocy sympatycznych, wpadających w ucho wierszyków. Treść uzupełniają wyraziste, pełne soczystych kolorów ilustracje również stworzone przez autora. Całość została pięknie wydana, w twardej solidnej oprawie, której nie powinny dać rady niecierpliwe dziecięce rączki. Hektor jest doskonałą propozycją dla rodziców, którzy chcą przekazać swoim pociechom dobre wartości i pokazać, że inny nie znaczy gorszy.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena