Koszyk 0
Opis:
Z ciężkiego więzienia ucieka przestępca. Kim jest? Co łączy go z Harrym? Dlaczego lekcje przepowiadania przyszłości stają się dla Harry`ego tak bardzo nużące? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiecie się z trzeciego tomu przygód niezwykłego chłopca. Poznacie nowego nauczyciela od obrony przed czarną magią. Zobaczycie Hagrida w nowej roli oraz dowiecie się więcej o przeszłości profesora Snape`a.
Mniej Więcej
  • J.K. Rowling
  • 0
  • 464
  • 210
  • 145
  • *, 97883-7278-0164
  • 9788372780164
  • ZA03M
  • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Harry Potter i więzień Azkabanu

Ocena:
Autor:
Data:
Gdy rozmawiam o całej serii, zawsze w myślach widzę tę okładkę. Gadka do "trzech razy sztuka" to często nie przestroga, ale fakt. Trzecie tomy przeważnie określają, czy warto brnąć dalej w historii, czego najlepszym przykładem jest Fleming i jego "Moonraker".

Znam wielu ludzi, którzy zaczęli Pottera i zakończyli swoją udrękę na pierwszym/drugim tomie. Nie znam ani jednej, która po "Więźniu Azkabanu" nie chciałaby więcej. Za pierwszym razem, dziesięć lat temu ... pierwsze trzy części czytałem jedna po drugiej. I po niezbyt fajnej, jak na tamte czasy, "Komnacie Tajemnic" "Więzień..." był czymś wspaniałym!

Po tylu latach zastanawiałem się, czy coś jeszcze zostanie z tej magii. Nie ukrywam, że i mnie właśnie przeczytanie trzeciego tomu przybiło do całej serii. Podejrzewałem, że ta gęsta atmosfera, gdzie głównymi antagonistami są z jednej strony dementorzy, a z drugiej morderca Syriusz Black, po takim czasie, może się ulotnić. Być może na takim dzieciaku mogło robić to wrażenie, ale da radę dzisiaj?

Początek marudnie mi się zaczynało, ale to tylko z tego powodu, że zawsze najsłabszym fragmentem Potter'ów jest dla mnie czas przed Hogwartem. Ale od momentu spotkania się z Ronem i Hermioną praktycznie czyta się do końca. Na jednym wdechu. Nie było to dla mnie już odkrywcze, główny wątek jest "nowy" za pierwszym razem, jak w większości książek niestety... Fabułę kojarzę przez ciągłe powtórki filmów. Jednak czytałem książkę, by bawić się pedantycznością Rowling, która świetnie skonstruowała ten tom, nawet w podróżach w czasie nie mogłem się dopatrzeć jakiejś niekonsekwencji. Jest wspaniała!

I to nie tylko autorka, ale i książka. Jak pierwszy raz czytałem wszystkie sześć tomów, uważałem "Więźnia Azkabanu" za najlepszą część przygód Potter'a. Gdy po dziesięciu latach zacząłem od początku, nadal uważam, że jest to najlepsza książka serii.


http://majinfox.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Harry Potter i więzień Azkabanu

Ocena:
Autor:
Data:
Jest to kolejna książka z serii przygód o Harrym Potterze dziecku - czarodzieju, która opowiada o jego niezwykłych przygodach w szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Książka napisana jest w sposób zapewniający doskonałą rozrywkę zarówno dla młodszych jak i dorosłych czytelników. Książkę czyta się wyjątkowo dobrze, gdyż napisana jest w sposób utrudniający oderwanie się od lektury. Całość doskonale skomponowana, trzymająca czytelnika w niewiedzy praktycznie do ostatnich rozdziałów ... Książkę czyta się z wielką przyjemnością. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena