Koszyk 0
Opis:
Chcesz być szczęśliwy? Tutaj, na ziemi? A może życie właśnie stawia cię pod ścianą? Nie próbuj głową przebić muru, tylko... i właśnie o tym opowiadają:◆ EKS, który kiedyś, zanim wstał z łóżka, musiał zapalić zioło i tak „pchał”dzień za dniem, zastanawiając się, „po co to wszystko”;◆ KS. KUBA BARTCZAK, któ ... ry ministrantem był tylko przez tydzień;◆ HIOB, którego życie zostało złożone w ofierze podczas rodzinnegopaktu ze Zły m;◆ WIECZNY, który nie potrafił być ani mężem, ani ojcem;◆ ARKADIO, który jako nastolatek narobił sobie ogromnych długówi wciąż „szedł w nieznane”;◆ POISON, który bił się albo wchodził na słupy wysokiego napięcia,żeby pokazać, co potrafi.Łączy ich to, że spotkali Jezusa. Jeżdżą teraz w różne miejsca, dzielą się tym, co sprawiło, że ich życie nabrało sensu. Chcieliby, żeby każdy – bez wyjątku – miał pewność, że WARTO ŻYĆ. Jestem im bardzo wdzięczna, że opowiedzieli i mi, i tobie o swoich doświadczeniach. Wcale nie obiecują, że będzie łatwo, bo życie to HARDCORE. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rafael
 • miękka
Mniej Więcej
 • Monika Maśnik
 • 2016
 • 144
 • 210
 • 140
 • *, 978837569-890-9
 • 9788375698909
 • ZDC9V
 • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Polecam koniecznie!

Ocena:
Data:
Zjawisko rapu chrześcijańskiego było mi całkowicie obce, aż do lipca tego roku. Sytuacja ta całkowicie zmieniła się podczas Światowych Dni Młodzieży, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Właśnie wtedy wzięłam udział w pierwszym w swoim życiu koncercie raperskim, i to chrześcijańskim, i to częściowo po francusku, stanowczo jest co wspominać. To wydarzenie wywarło na mnie bardzo pozytywny wrażenie, co sprawiło ... że dość regularnie zaczęłam tej muzyki słuchać i właśnie to skłoniło mnie do przeczytania i zrecenzowania tej książki.

Autorką książki „Hardcore. Nowe życie i miłość" jest Monika Maśnik najczęściej kojarzona ze swoim tomikiem poezji pod tytułem "Wiersze zielone". Oprócz tego jest współautorką libretta „Et In Terra Pax – Orędzie Pokoju” a swoje wiersze publikowała w almanachach: „Dla Jego bolesnej męki” (2013), „A Duch wieje kędy chce…” (2010) oraz czasopismach: „Aspiracje”, „Lamelli”, „W Dolinie Cedronu”, „Znaj”.

Jeśli chodzi o formę tej książki, są to świadectwa czyli opowieści o życiu i nawróceniu.

W tym tytule głównym tematem jest nowe życie. Podczas lektury poznajemy historię sześciu raperów. Życie każdego z nich jest trudne i niespokojne oraz całkowicie pozbawione Boga. Każdy z nich przechodzi jednak wielką rewolucję i staje się szczęśliwym człowiekiem wierzącym w Boga i chwalącym Go w swojej muzyce. Moim zdaniem równie ważne jest ukazanie jak bardzo zwykła osoba pod wpływem Ducha Świętego może zmienić życie drugiego człowieka i że niepotrzebne są wielkie słowa czy gesty, takie codzienne w zupełności wystarczą, by zmienić czyjeś życie.

Książkę czyta się bardzo łatwo, jest napisana codziennym językiem, co sprawia że historie stają się tak realne.

W mojej opinii intrygujące jest w tej książce, że jej bohaterowie są całkowicie zwykłymi ludźmi, którym coś w życiu nie poszło, są tak współcześni, że bez trudu mogłabym wyobrazić sobie, że są moimi sąsiadami czy znajomymi z klasy. Dzięki temu ta pozycja niesie za sobą olbrzymi ładunek pozytywnej energii, bo ukazuje, że nie wszystko widać na pierwszy rzut oka i że każdy naprawdę każdy może się zmienić. Książka daje do myślenia i mobilizuje do dalszej walki pomimo przeciwnościom.

Moim zdaniem książka ta jest zdecydowanie warta przeczytania, ponieważ ilość emocji, zaczynając od współczucia kończąc na radości, jest tak duża, że na długo zostaje w pamięci i pozwala inaczej spojrzeć na szarą rzeczywistość. Na pewno na długo zostaje w pamięci.

Książkę „Hardcore" poleciłabym każdemu bez względu na wiek ponieważ jest napisana bardzo prostym językiem i daje pozytywnego kopa. Myślę jednak, że szczególnie powinni zainteresować się nią ludzie młodzi, bo bardzo gruntownie uświadamia ona jak realny wpływ na nasze życie ma dobór towarzystwa oraz jakie konsekwencje mają nieprzemyślane decyzje. Z drugiej strony udowadnia, że nie ma sytuacji bez wyjścia i że nigdy nie jest za późno.
Tropicielka, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena